W Świebodzinie wiedzą, że znajomość języków obcych to...

  W Świebodzinie wiedzą, że znajomość języków obcych to podstawa!

  Alicja Kucharska

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Powiatowy Konkurs Językowy w świebodzińskim liceum
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Alicja Kucharska

  W świebodzińskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się już drugi Powiatowy Konkurs Językowy wspierany przez firmę Seco/Warwick.
  W językowych potyczkach udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych SP 1 oraz SP 3, uczniowie LO, Powiatowego Zespołu Szkół oraz Samorządowej Szkoły Podstawowej w Łagowie. Partnerem projektu, ale i fundatorem atrakcyjnych nagród po raz kolejny zostało Seco/Warwick.

  - Pierwsza edycja konkursu odbyła się w czerwcu, jednak nasze partnerstwo jest o wiele szersze – zaczyna Izabela Błaszak z S/W. – Nasza firma zatrudnia osoby nie tylko o wykształceniu technicznym, ale i takie, które ukończyłu inne kierunki studiów i pracuje u nas wiele osób, które opuściło mury tejże szkoły.

  Hanna Krajniak, nauczyciel LO podkreśla, że tego typu konkursy pozwalają uczniom sprawdzić poziom kompetencji językowych. – Uświadamiają też, jak ważny jest język angielski, m. in. w takiej firmie, jak Seco Warwick. Dzięki temu konkursowi promujemy naukę języka obcego, ale i dajemy uczniom możliwość sprawdzenia siebie – zaznacza.

  - Uważamy, że w firmach takich, jak nasza, która jest firmą globalną i działa na wielu rynkach, w ponad 70 państwach, to wysoce rozwinięte kompetencje językowe są bardzo ważne, dlatego chętnie wspieramy takie właśnie inicjatywy. Zwłaszcza że ta inicjatywa wyszła od bardzo zaangażowanego ucznia liceum. Tak więc wspieramy nie tylko konkurs językowy, ale doceniamy również zaangażowanie i przedsiębiorczość – podsumowuje I. Błaszak.

  Najlepszymi uczniami w kategorii szkół ponadpodstawowych zostali: Piotr Wysoki (I miejsce, LO Świebodzin), Julia Tustanowska (II miejsce, PZS Świebodzin), Bartek Jabłoński (III miejsce, LO Świebodzin). W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Dominika Baziak z SP 3, drugie Mateusz Niklewicz z SP 1, i trzecie miejsce Kacper Kowalczyk z SP1.

  Zobacz też wideo: Magazyn Informacyjny GL 08.12.2017


  Przeczytaj też: W Gorzowie jest praca. Tylko trzeba znać języki  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia