Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wadim Tyszkiewicz z tytułem "Człowieka Roku 2017 Smart City". "Zostałem wyróżniony za osobowość, za upór, za pomysły, za konsekwencję"

(red.)
Konkurs Smart City ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć.
Konkurs Smart City ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć. Facebook
Wadim Tyszkiewcz został nagrodzony podczas gali konkursu Smart City. "To zaszczyt znaleźć się w tak szacownym gronie" - napisał na swoim facbooku prezydent Nowej Soli.

No i jestem Smart. Na Wielkiej Gali w Warszawie zostałem nagrodzony statuetką i tytułem: "Człowiek roku 2017 Smart City". To zaszczyt dla mnie, ale przede wszystkim dla Nowej Soli i dla województwa lubuskiego. To tu robimy fajne rzeczy dostrzegane i doceniane w całej Polsce. Bez wątpienia są miasta o wiele bardziej "smart" (inteligentne, nowoczesne, przyjazne mieszkańcom...). Zresztą zwycięzcami w swoich kategoriach zostały: Wrocław, Rzeszów i Jaworzno.
To zaszczyt znaleźć się w tak szacownym gronie. Ja zostałem wyróżniony za osobowość, za upór, za pomysły, za konsekwencję, za to, że jeszcze do niedawna z "Polski w ruinie", udało nam się zrobić całkiem fajne miasto, przyjazne i otwarte na mieszkańców. I czasami muszę się uszczypnąć, żeby uwierzyć, że ja i moje miasto, gdzieś z prowincjonalnych, dalekich rubieży zachodniej Polski, coraz częściej jesteśmy dostrzegani i doceniani, stając na czerwonych dywanach stolicy. Dziękuję.
P.S. I choć to jest nagroda indywidualna dla mnie, traktuję ją jako wyróżnienie przede wszystkim dla moich współpracowników, bez których zbyt wiele bym nie osiągnął. To nagroda dla Was.
- napisał na swoim facebooku Wadim Tyszkiewicz.

Konkurs Smart City ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnienia skierowane są zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy poprzez realizowane projekty, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i strategii zarządzania, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

ZOBACZ TAKŻE:

Przebudowa dworca polega na gruntownym przystosowaniu parteru obiektu do nowych funkcji, przebudowie wejść do budynku, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie i dociepleniu istniejących stropów, wykonaniu nowych aranżacji pomieszczeń oraz na wykonaniu wszystkich niezbędnych nowych instalacji. Obiekt będzie zaopatrywany w media z istniejących przyłączy wodociągowych, gazowych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Dane podstawowe budynku dworca:- powierzchnia użytkowa parteru pod przebudowę 489,44 m2,- powierzchnia całkowita budynku 1678 m2,- kubatura budynku objęta przebudową 1761 m3,- kubatura całkowita 5940 m3,- powierzchnia użytkowa pomieszczeń Centrum Obsługi Pasażerów 290,88 m2,- powierzchnia użytkowa Straży Miejskiej 190,21 m2.Inwestycja odbywa się w ramach projektu „Przyjazna Komunikacja Publiczna – Centra Obsługi Pasażerów Nowosolskiego SubObszaru Funkcjonalnego”.Głównym celem projektu jest ograniczenie niskiej emisji zanieczyszczeń z sektora transportu oraz ograniczenie odpływu pasażerów komunikacji publicznej w Nowosolski SubObszarze Funkcjonalnym Konieczność realizacji projektu wynika z potrzeby poprawy jakości i wydajności przyjaznego dla środowiska transportu miejskiego, konkurencyjnego względem transportu indywidualnego, oraz integracji różnych form transportu na terenie gmin Nowosolskiego SubObszaru Funkcjonalnego.Wnioskodawcą projektu jest Gmina Nowa Sól - Miasto. Partnerami projektu są Gmina Kożuchów, Gmina Nowa Sól, Gmina Otyń, Gmina Siedlisko, Gmina Kolsko. Partnerem Wspierającym jest Powiat Nowosolski.Zakres projektu obejmie:  1. Zakup taboru autobusowego (27 autobusów).2. Budowa zajezdni autobusowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w Nowej Soli.3. Budowa lokalnych Centrów Obsługi Pasażerów wraz z zagospodarowaniem terenu i towarzyszącymi sieciami infrastruktury technicznej.4. Budowa Centrum Obsługi Pasażerów Nowosolskiego subObszaru Funkcjonalnego w Nowej Soli -rozbudowa ul. Towarowej i ul. Zjednoczenia w Nowej Soli5. Przebudowa budynku dworca PKP w Nowej Soli z dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb Centrum Obsługi Pasażerów Nowosolskiego subObszaru Funkcjonalnego.6. Zaprojektowanie i stworzenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.7. Zaprojektowanie i stworzenie systemu elektronicznego biletu. Ponadto w ramach inwestycji przewiduje się realizacje działań towarzyszących o charakterze przygotowawczo-inwestycyjnym oraz nadzór inwestorski i promocję projektu. Wybudowane oraz zakupione elementy projektu będą użytkowane przez wszystkich mieszkańców miasta Nowa Sól oraz sąsiednich gmin, do których kursować będą linie autobusowe obsługiwane przez Międzygminne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „SUBBUS” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jak również wszystkie osoby przyjezdne korzystające z komunikacji zbiorowej NsOF.Całkowita wartość projektu to 50 mln zł, a kwota dofinansowania ponad 35 mln zł.  POLECAMY:

Zaglądamy do środka dworca kolejowego w Nowej Soli. Pasażero...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska