Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Warto być wolontariuszem i wspierać innych! Na rzecz żagańskiego SOSW działa wiele osób!

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w SOSW w Żaganiu
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w SOSW w Żaganiu Wojciech Olejarz
We wtorek 5 grudnia 2023, o godz. 10.00 w Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu odbędzie się Powiatowy Dzień Wolontariatu, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żaganiu. To jedna z wielu akcji SOSW. Kilka dni temu było spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami połączone z podsumowaniem projektu "Inni czy tacy sami", na który grant został pozyskany za sprawą Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej w Poznaniu.

Tak wyglądało zakończenie roku szkolnego w SOSW w Żaganiu

od 16 lat

Środki na realizację projektu pozyskano z rządowego programu wspierania działalności poradniczych. Patronem projektu było Żagańskie Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka. Liderem Renata Socha. Realizatorkami: Justyna Drozdek, Agnieszka Rotarska i Katarzyna Wilczopolska. W ramach projektu zrealizowano szereg działań na rzecz społeczności lokalnej, a wśród nich: spotkania poradnicze dla rodziców i opiekunów oraz nauczycieli dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, spotkania grup wsparcia dla nauczycieli oraz opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Przeprowadzono wywiad z mieszkańcami Zagania nt. niepełnosprawności, form i miejsc wsparcia, który zaprezentowano podczas dzisiejszego spotkania.

Konkurs plastyczny w żagańskich szkołach

Zorganizowano międzyszkolny konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych Zagania, na który wpłynęło 101 prac konkursowych. Dzisiejsze spotkanie zaszczycił swoją obecnością wiceburmistrz Żagania Sebastian Kulesza. Wicedyrektor SOSW w Żaganiu Roman Cechowski opowiedział o działalności Ośrodka i Stowarzyszenia. Całość poprowadziła Agnieszka Rotarska. Występy artystyczne przygotowały: Anna Szczepaniak i Karolina Szymków. W organizacji tego wyjątkowego spotkania brali udział również: Sandra Staskiewicz, Agnieszka Kurek i Wojciech Olejarz.

Czytaj również na naszym portalu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska