Wysoka porażka koszykarzy Aldemedu SKM Zastalu Zielona Góra we własnej hali. Ostatnią kwartę przegraliśmy 13:37!

Sebastian Odziemek
Aldemed SKM Zastal Zielona Góra wygrał pierwszą kwartę, imponując skutecznością w ataku Sebastian Odziemek
Koszykarze Aldemedu SKM Zastalu Zielona Góra przez trzy kwarty meczu z Basketem Nysa grali dobrze i ambitnie. Przed decydującą kwartą było 61:69. Niestety, w ostatniej ćwiartce podopieczni trenera Dawida Mazura zdobyli tylko 13 punktów, a stracili aż 37 i doznali 13. porażki w II lidze.

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra - Basket Nysa 74:106 (25:24, 18:21, 18:24, 13:37)

Aldemed SKM Zastal: Węgrowski 16 (1x3, 7 asyst), Góreńczyk 11 (1x3, 6 zbiórek), Kunc 11 (1x3), Dydak 10 (5/6 za dwa, 10 zbiórek), Wiktorski 9 (1x3, 4/4 z gry, 5 zbiórek) oraz Szymański 7 (1x3), Walczak 4, Hołyś 3 (1x3), Szpakowski 3 (1x3), Łupiński 0 (6 zbiórek), Nowicki 0, Piorun 0.

11 grudnia 2021. Aldemed SKM Zastal Zielona Góra - Nabzdyk BM Stal Ostrów Wlkp.

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra z dziesiątą porażką w tym se...

- Zabrakło nam doświadczenia i co mecz będę to powtarzał - podkreślił Dawid Mazur, trener Aldemedu SKM Zastalu. - Było też trochę za dużo nerwów, żeby gdzieś rzucić za trzy, dograć do wysokiego, złamać pierwszą linię, stanąć na linii rzutów wolnych. Tego na pewno nam zabrakło.

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra pokonany obroną strefami

W środę (19 stycznia) Aldemed SKM Zastal Zielona Góra podejmował Basket Nysa. Pierwsza połowa była wymianą ciosów z obu stron. Gra młodych zielonogórzan mogła się podobać kibicom zgromadzonym w hali przy ul. Amelii. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę, imponując skutecznością w ataku. Druga ćwiartka też była bardzo równa, ale ze wskazaniem na gości, którzy do przerwy prowadzili 45:43.

W trzeciej kwarcie Aldemed SKM Zastal wciąż grał ambitnie i dzielnie walczył. Młodzi zielonogórzanie nadal byli w kontakcie i przed decydującą odsłoną tracili do rywala tylko 8 punktów - 61:69.

W ostatniej ćwiartce Tomasz Włodowski, trener Basketu, postawił na obronę strefami, która sprawiła, że miejscowi nie potrafili przedostać się w pole 3 sekund, aby wymuszać faule. To utrudniało im także rozgrywanie akcji - w efekcie często tracili piłkę. Z minuty na minutę przewaga przyjezdnych rosła. Ostatecznie Aldemed SKM Zastal poległ 74:106.

Dawid Mazur: Zostaliśmy sprowadzeni do koszykówki chodzonej

- Jest zdenerwowanie, można powiedzieć, że frustracja. Rywal 31 razy staje na linii rzutów wolnych, a my 7 - wyliczał trener Mazur. - Zostaliśmy sprowadzeni do takiej chodzonej koszykówki i to na pewno nie mogło się podobać kibicom, za co przepraszam. Nie mogliśmy nawet wyżej wyjść, bo jak wyszliśmy, to oni wracali zaraz na linię rzutów wolnych.

- Na pewno jestem zadowolony z gry Tobiasza Dydaka, zrobił double-double i to nie pierwszy mecz, w którym się starał. Ilian Węgrowski też niezły mecz zagrał. Zresztą, on po każdym meczu odpowiada, że może jeszcze lepiej - dodał trener Mazur. - Zabrakło nam uspokojenia nerwów, żeby jeszcze paru zawodników dołączyło.

Obejrzyj wideo: Rozmowa z Łukaszem Koszarkiem, wieloletnim kapitanem Zastalu Zielona Góra

W sobotę (22 stycznia) Aldemed SKM Zastal przegrał na wyjeździe z Obrą Kościan 63:108, ponosząc 14. porażkę w tym sezonie w II lidze.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani