MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wystartował Zielonogórski Rower Miejski. Ma siedem przerzutek. Nie da się nim przewozić innych osób

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Z opóźnieniem, ale jest! Cieszymy się, że ruszył Zielonogórski Rower Miejski. Nowy operator, nowe rowery. Lepsze niż poprzednie, bo mają więcej przerzutek – mówili Robert Jankowicz i Patryk Kucner po pierwszej przejażdżce. Aby skorzystać z jednośladu, musimy ściągnąć aplikację „roovee”, zarejestrować się oraz wnieść opłatę inicjalną wysokości 10 zł. Ale są i inne sposoby...

W środę, 29 maja, na specjalnej konferencji prasowej prezydent Marcin Pabierowski ogłosił start Zielonogórskiego Roweru Miejskiego.

– Mamy 350 rowerów i 40 stacji. Nowy operator to Orange Polska - mówi prezydent Zielonej Góry Marcin Pabierowski i zachęca mieszkańców do korzystania z jednośladów.

Konferencja prasowa na temat Zielonogórskiego Roweru Miejskiego - Zielona Góra - 29 maja 2024 rok

Wystartował Zielonogórski Rower Miejski. Ma siedem przerzute...

Miejski rower także przy kąpielisku i pałacu?

Miasto planuje kolejne stacje m.in. przy kąpielisku H2Ochla czy Parku Książęcym w Zielonej Górze Zatoniu. Myśli także o wprowadzeniu rowerów elektrycznych.

Rowery są lepsze niż te, z których korzystaliśmy w poprzednich latach.

- Tamte miały trzy przerzutki, te nowe – siedem, co nie jest bez znaczenia, zważywszy na położenie Zielonej Góry na wzgórzach – podkreśla Arkadiusz Sobków, kierownik Biura Ruchu Drogowego w UM Zielona Góra.

350 rowerów w 40 strefach wypożyczeń

Roovee to polski system bezobsługowych stacji wypożyczalni rowerów tzw. czwartej generacji. Pojazdy pozwalają na wygodne i ekologiczne poruszanie się po mieście. Zielonogórzanie mogą teraz korzystać z 350 rowerów, rozlokowanych w 40 strefach parkowania. Strefy są wyposażone w specjalne stojaki pozwalające zachować porządek w strefie wypożyczeń. W przypadku braku miejsca w stojaku, klient może bez problemu zwrócić rower, stawiając go obok stojaka, używając podpórki. Zakończenie przejazdu następuje po ręcznym zamknięciu Roovee Lock (jest na tylnym kole). Zakończenie wypożyczenia nie wymaga odstawienia roweru do stacji rowerowej-podróż można zakończyć w dowolnym miejscu obszaru funkcjonowania Zielonogórskiego Roweru Miejskiego, jednak wiążę się to z naliczeniem dodatkowej opłaty zgodnie z cennikiem.

Jak wypożyczyć rower miejski? Na trzy sposoby

Rowery ROOVEE można wypożyczyć na trzy sposoby: poprzez aplikację mobilną, SMS lub kontaktując się z całodobowym Biurem Obsługi Klienta. Przejazd do 20 minut jest bezpłatny, od 21 do 60 minut ma kosztować 2 zł, za każdą następną godzinę zapłacimy 4 zł. Opłata jest naliczana za rozpoczęty czas wypożyczenia. Jeśli użytkownik nie posiada smartfonu oraz dostępu do internetu, to zarejestrować się w systemie może w Visit Zielona Góra – Informacja Turystyczna, ul. Stary Rynek 1, a wypożyczeń dokonywać przez SMS lub kontakt z BOK.

Cennik oraz informacje o sposobie wypożyczania rowerów można znaleźć na stronie internetowej www.zielonogorskirowermiejski.pl.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska