MKTG SR - pasek na kartach artykułów

H2Ochla. Termin otwarcia zielonogórskiego kąpieliska oficjalnie potwierdzony. Zmienią się jednak ceny i zasady działania

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Otwarcie coraz bliżej.
Otwarcie coraz bliżej. Jarosław Zasacki
Wśród mieszkańców zaczęły pojawiać się pytania o hucznie zapowiadaną jeszcze przed wyborami inaugurację miejskiego kąpieliska H2Ochla. Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji potwierdził, że oficjalne otwarcie nastąpi 1 czerwca. Zmienią się jednak zasady. Jak wyglądają przygotowania?

Obecnie na terenie kąpieliska trwają intensywne prace. Jak mówi dyrektor MOSiR, przyjeżdżają materiały niezbędne do uzdatniania wody, testowane są zjeżdżalnie czy ustawiane czasy.

- Przygotowujemy się. Musimy się uczyć tego obiektu. Zarówno mieszkańcy, którzy będą z kąpieliska korzystać, jak i my — tłumaczy Robert Jagiełowicz. - Oprócz całego zaplecza technicznego, dziesiątek urządzeń, które należy odpowiednio sprawdzić, trwa także szkolenie pracowników — dodaje.

H2Ochla. Zmiany w cenniku

Prezydent Zielonej Góry, Marcin Pabierowski wyrażał obawy co do planowanego terminu otwarcia. Na antenie RZG zaznaczył, że w budżecie miasta nie zostały zabezpieczone odpowiednie pieniądze na działanie kąpieliska w pierwszych miesiącach. Jak tłumaczy Robert Jagiełowicz, między innymi z tego powodu będą obowiązywać inne ceny, niż pierwotnie przedstawiono. Pieniądze są bowiem potrzebne nie tylko na otwarcie, ale także na utrzymanie obiektu. - Przedstawiłem panu prezydentowi proponowane ceny i otrzymałem wstępną akceptację — dodaje dyrektor.

Bilety czasowe

- Na basenie przy ul. Sulechowskiej dostępne są bilety czasowe, dwugodzinne. One wymuszają rotację ludzi. Podobne rozwiązanie chcemy wprowadzić na kąpielisku — tłumaczy Robert Jagiełowicz. Jak mówi, nowa propozycja to bilety czterogodzinne i bilety całodniowe upoważniające do korzystania ze wszystkich atrakcji zarówno w strefie wodnej, jak i rekreacyjnej.

W nowym cenniku pozostanie podział na mieszkańców miasta i osoby spoza jego granic. Zielonogórzanie ponownie za bilety zapłacą mniej. Przeliczając, bilet czasowy umożliwi dziecku korzystanie kąpieliska za 2,5 zł/godz., a osobie dorosłej za niecałe 4 zł/godz.

H2Ochla. Nowy cennik

Bilet czterogodzinny:
Ulgowy – 10 zł
Normalny – 15 zł

Bilet całodniowy:
Ulgowy – 20 zł
Normalny – 30 zł

Turyści za wstęp zapłacą dwa razy więcej. Bilety ulgowe będą kosztować odpowiednio 20 i 40 zł a normalne 30 i 60 zł.

H2Ochla - atrakcje

Przypomnijmy, że na kąpielisku przy ul. Botanicznej w strefie rekreacyjnej znajdziemy m.in. boisko do padla, do gry w piłkę ręczną plażową i siatkówkę plażową czy miejsca spacerowe z ławkami i hamakami. Dodatkowo w cenie biletu skorzystamy z parku linowego, placu zabaw, toru przeszkód, mini golfa czy ze stanowisk wędkarskich.

Wodna strefa to 6 zjeżdżalni (takie jak pontonowa czy szyszka), splash park, wodny plac zabaw i basen rekreacyjny.

- Bądźmy wyrozumiali. Możliwe, że pojawią się kolejki do kas, czy do zjeżdżalni. Będziemy pracowali nad tym, aby ta obsługa była jak najlepsza, ale to pokażą dopiero pierwsze tygodnie. Będziemy reagować na problemy na bieżąco — dodaje Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR.

Kąpielisko H20chla. Godziny otwarcia

  • Poniedziałek 13:00 – 20:00
  • Wtorek-Piątek 11:00 – 20:00
  • Sobota, Niedziela, święta 10:00 – 20:00
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska