Wystawa gołębi pocztowych

Wiesław Zdanowicz
Nasi wśród mistrzów 41. wystawa okręgowa gołębi pocztowych PZHGP w lubuskiej Sławie.

W dniach 5-6 grudnia w Sławie odbyła się Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych. Na coroczną imprezę dostarczono gołębie z całego Okręgu Zielona Góra, w tym 19 ptaków z naszego „Oddziału Swiebodzin”.

Z tych 19. sztuk, 6 było wystawionych w kategoriach „sportowych”, natomiast 13 w kategoriach „standard”. - W kategorii „standard”oceniono nam gołębie dobrze, ale nie udało się załapać na podium - żałuje Eugeniusz Koła ze Świebodzina. - Zacznie lepiej wypadliśmy w kategorii „sport”(ważniejsza od standardu). Z 6. wystawionych 5 zajęło pierwsze miejsca w swoich kategoriach, a jeden uplasował się na drugiej pozycji - podkreśla hodowca.

Wśród wyróżnionych pierwsze miejsce w kategorii „G” (gołębie roczne) zdobył gołąb braci Daniela, Łukasza i Krzysztofa Gorzyckich z Nowego Dworku; w kategori „C” liderem został gołąb Krzysztofa Leśniaka z Jordanowa, a drugą lokatę otrzymał gołąb E. Koły z Świebodzina; w kategorii „D” zwyciężył gołąb E. Koły; w kategorii „E” (maraton) najwyższą notę otrzymał gołąb Danuty i Zdzisława Najda z Ołoboku, zaś w kategorii „Wyczyn” 1. miejsce zdobył gołąb Krzysztofa Leśniaka.

Wymienione gołębie zakwalifikowały się na wystawę ogólnopolską, która odbędzie się 15 - 17 stycznia 2016 roku. Ponadto hodowcy z Oddziału Świebodzin wysoko uplasowali się w mistrzostwie Polski w kategoriach drużynowych: w kategorii „C” 20. przodownikiem został Krzysztof Korzeniewski z Świebodzina, na 27. miejscu sklasyfikowany został Eugeniusz Koła. W kategorii Maraton 38. przodownikiem zostali Danuta I Zdzisław Najda, a na 45. sklasyfikowano Krzysztofa Leśniaka. W kategorii GMP miano 51. przodownika dzierży K. Korzeniewski, 143. pozycję zajmuje E. Koła, a do grona przodowników (na 232. miejscu) dołączył tandem Fiedziuszko-Piskorski z Szumiącej.

Rangę tych osiągnięć na pewno podniesie rzesza około 50 tysięcy hodowców w Polsce, którzy walczą o jak najlepsze wyniki