Zamach bombowy w Niemczech. Samobójca wysadził się w Ansbach...

  Zamach bombowy w Niemczech. Samobójca wysadził się w Ansbach w czasie festiwalu muzycznego

  Sylwia Arlak/AIP

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Przed wejściem do restauracji w Ansbach wysadził się młody człowiek - 27-letni Syryjczyk. Nie został wpuszczony na festiwal muzyczny, odbywający się pod gołym niebem. 12 osób odniosło rany. Bombę miał w plecaku.
  Niemcy wciąż są w szoku po zamachu w Monachium, gdzie mężczyzna zastrzelił z broni palnej dziewięć osób. Kolejna tragedia wydarzyła się w niedzielę w Reutlingen, gdzie 21-latek zabił maczetą ciężarną Polkę. Kilka godzin później doszło do kolejnej tragedii.

  Choć początkowo mówiło się o wycieku gazu, szybko okazało się, że eksplodował ładunek wybuchowy. Do zdarzenia doszło w pobliżu restauracji Eugens Weinstube w Ansbach, w okolicy odbywał się właśnie festiwal muzyczny na świeżym powietrzu.
  W imprezie uczestniczyło około 2,5 tysiąca osób Według ostatnich doniesień policji, napastnik zdetonował ładunek wybuchowy, który trzymał w plecaku, gdy odmówiono mu wstępu na imprezę. 12 osób odniosło rany, 27-letni napastnik zginął na miejscu.-
  Zamachowiec miał ze sobą plecak. Jego zawartość była wystarczająca do zabicia i zranienia zdecydowanie większej liczby osób – przyznała rzecznik rasowa miejscowej policji.

  Do eksplozji doszło zaledwie w kilka godzin po niedzielnym zabójstwie obywatelki polskiej w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii.

  Nie wiadomo, czy mężczyzna działał sam, czy też miał wspólnika. Wiadomo jedynie, że już rok temu ubiegał się o azyl w Niemczech, ale odmówiono mu go. - Nie możemy wykluczyć, że napastnik miał powiązania z islamskim terroryzmem, ale to tylko jedna z hipotez – mówił szef MSW Bawarii Joachim Herrmann. Jak podali funkcjonariusze, zamachowiec już dwukrotnie próbował popełnić samobójstwo i był leczony w klinice psychiatrycznej.

  "Stan trzech osób jest poważny" – zaznaczyła. "Policja ewakuowała ponad 2 tys. uczestników festiwalu muzycznego, który odbywał się w pobliżu" – powiedziała.

  "Eksplozja była rezultatem świadomego działania, ponieważ doszło do niej tuż przy wyjściu na teren, gdzie miał miejsce festiwal muzyczny" – uważa burmistrz Ansbach Carda Seideil.  Dwa dni temu, również w Bawarii, doszło do strzelaniny w Monachium, w której 18-letni szaleniec zastrzelił dziewięć osób, ranił 35 osób, a następnie popełnił samobójstwo.

  Zobacz także: Atak maczetą w niemieckim Reutlingen. Uchodźca z Syrii zabił ciężarną Polkę
  źródło: RUPTLY/x-news

  Przeczytaj też: Niemcy: Atak w Reutlingen. Uchodźca z Syrii śmiertelnie ranił maczetą kobietę w ciąży [WIDEO]


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo