ZIELONA GÓRA: 60-letnia zielonogórzanka ukarała parkujących...

  ZIELONA GÓRA: 60-letnia zielonogórzanka ukarała parkujących na chodniku. Porysowała im auta. Nagrała ją kamera [WIDEO]

  red./KMP Zielona Góra

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Przeszkadzały jej zaparkowane auta. To, co zrobiła, będzie ją sporo kosztować. Wszystko nagrała kamera.
  Na policję zadzwoniła zielonogórzanka. Zgłosiła, że pewna starsza kobieta zniszczyła jej auto. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera zainstalowana w samochodzie poszkodowanej. Okazało się, że na filmie widać twarz sprawczyni i to, jak niszczy jeszcze inne pojazdy.

  - Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że w podobny sposób uszkodzone są w sumie trzy pojazdy. Mundurowi zabezpieczyli nagranie od zgłaszającej i na jego podstawie ustalili, kim jest kobieta, która sama postanowiła ukarać nieprawidłowo parkujących kierujących - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska.

  60-latka ukarała kierowców...  Osobą, która uszkodziła auta, okazała się 60-letnia zielonogórzanka. Dlaczego to zrobiła? - Twierdziła, że przeszkadza jej, gdy samochody parkują na chodniku, bo nie może wtedy swobodnie przejść. Kobieta nie była wcześniej notowana. Odpowie za uszkodzenie mienia, a za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia - podaje rzeczniczka prasowa zielonogórskiej policji.


  Policjanci sprawdzili uszkodzone samochody. Wszystkie miały porysowany lewy bok, a właściciele wycenili straty na blisko 10 tys. zł. - 60-latka przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze uzgodnionej z prokuratorem. Została zobowiązana do naprawienia wyrządzonej szkody, zapłaci grzywnę w wysokości 2 tys. zł, jak również będzie musiała pokryć koszty postępowania sądowego - informuje M. Stanisławska.

  A co z kierowcami? Zostali ukarani? Zapytaliśmy o to policję. Usłyszeliśmy, że nie zaparkowali prawidłowo. Popełnili wykroczenie. Jak nas zapewniono, zostaną za nie również rozliczeni.

  Widzisz źle zaparkowane auto? Skontaktuj się z policją!


  Policja przestrzega wszystkich przed samodzielnym dyscyplinowaniem kierowców popełniających wykroczenia. - Jeśli parkują w miejscach niedozwolonych lub utrudniają czy też blokują ruch na chodnikach, należy zadzwonić pod numer 112 i zgłosić takie wykroczenie policji. Jeśli natomiast notorycznie dochodzi do takich sytuacji, zachęcamy do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i za pomocą internetu poinformowania policjantów o nieprawidłowym parkowaniu lub innych zachowaniach niezgodnych z prawem - przypomina rzeczniczka prasowa policji.
  WIDEO: Szaleniec piroman podpalał wszystko, co popadnie, później to nagrywał
  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY