Zielona Góra. Przychodnia zdrowia znów do wzięcia. Miasto ogłasza przetarg

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza. Jak zapewnia sołtys Dorota Bojar - pacjentów nie zabraknie
Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza. Jak zapewnia sołtys Dorota Bojar - pacjentów nie zabraknie Mariusz Kapała
Udostępnij:
Nowoczesna przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli znów szuka lekarza. Wydawało się, że leczenie w nowym miejscu odbywać się będzie bez problemu. Tymczasem pojawił się problem i miasto po raz czwarty, ogłasza przetarg.

Sołtys Ochli, a zarazem radna dzielnicy Nowe Miasto, Dorota Bojar, nie kryje rozgoryczenia.
- Wszyscy mieszkańcy tak bardzo się ucieszyli, kiedy w kwietniu, trzecie przetarg zakończył się sukcesem – mówi Dorota Bojar. – Wierzyliśmy, że wkrótce zacznie nas tu leczyć lekarz pierwszego kontaktu, że będzie pediatra… Gabinety powoli zapełniały się sprzętem. Ale się nie udało. Najemca zrezygnował jednak z przychodni. Nie wnikam dlaczego. Dla nas najważniejsze jest to, by jak najszybciej pojawił się nowy.

Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza. Jak zapewnia sołtys Dorota Bojar - pacjentów nie zabraknie

Zielona Góra. Przychodnia zdrowia znów do wzięcia. Miasto og...

Przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli to wielkie marzenie mieszkańców. Mówili o nim jeszcze przed 2015 rokiem, kiedy doszło do połączenia miasta z gminą. Przeszkodą w realizacji planów były pieniądze. Nagle się pojawiły - jako bonus połączeniowy. Mieszkańcy zdecydowali, że przeznaczą je właśnie na budowę nowoczesnej przychodni. To był priorytet.

W centrum sołectwa powstał więc nowoczesny obiekt. Koszt inwestycji to blisko 2 mln zł. Do pełni szczęścia brakowało tylko lekarza. Miasto trzykrotnie ogłaszało przetarg na wynajem pomieszczeń. Ale bez skutku…

- Liczymy, że tym razem się uda. Bo nie wierzymy, że nie znajdzie się chętny na prowadzenia działalności w tak dobrym miejscu – podkreśla pani sołtys. – We wrześniu odbył się u nas piknik, mieszkańcy chcieli składać deklarację, ale najemca mówił, żeby się jeszcze wstrzymać. No i niestety, czekamy nadal.

Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza
Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza Mariusz Kapała

Dorota Bojar zauważa, że dziś Ochla liczy 2,5 tys. mieszkańców i wciąż się rozwija, Powstają nowe domy. Z przychodni zdrowia chcieliby korzystać także mieszkańcy Kiełpina, Jarogniewiec, ale też z tzw. starej Zielonej Góry.

- Mieliśmy telefony, zwłaszcza od mieszkańców Jędrzychowa – mówi pani sołtys. I zachęca do zapoznania się z ofertą.
Cena wywoławcza najmu to 4,80 zł netto za mkw. Całkowita powierzchnia obiektu to 253,04 mkw. Czynsz wyniesie 1214,59 zł miesięcznie.

Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, podkreśla, że w ofercie najemca oprócz proponowanej stawki czynszu musi też określić koncepcję funkcjonowania przychodni lekarskiej, co będzie najwyżej punktowane przez komisję.

Lokal będzie można zobaczyć we wtorek (1 lutego), w godz. 10.00-11.00 i w czwartek (3 lutego), w godz. 17.30-18.30. Oferty z kolei można składać do 9 lutego do godz. 14.30 w kancelarii ZGM lub wysłać pocztą (liczy się data wpływu oferty). Szczegóły na stronie ZGM w zakładce: Przetarg na najem przychodni w Ochli.

Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza
Nowa przychodnia zdrowia w Zielonej Górze Ochli czeka na lekarza Mariusz Kapała

Przez pierwsze pół roku od rozpoczęcia działalności, w przychodni musi przyjmować minimum jeden lekarz rodzinny (POZ) i być dostępny przez minimum trzy dni w tygodniu i cztery godziny dziennie. Natomiast w drugim półroczu - minimum pięć razy w tygodniu i cztery godziny dziennie. Od drugiego roku pracy, w przychodni musi pracować już dwóch lekarzy POZ (w tym jeden ze specjalizacją pediatry). Ośrodek zdrowia ma przyjmować pacjentów przynajmniej pięć razy w tygodniu i osiem godzin dziennie.
W budynku znajduje się 18 pomieszczeń, w tym trzy gabinety lekarskie (w tym jeden dostosowany pod działalność stomatologiczną), punkt pobrań, ambulatorium, poczekalnia, węzły sanitarne, pomieszczenia socjalne i techniczne. Budynek jest wyposażony m.in. w sprzęt medyczny, AGD, RTV i meble.

Zobacz, co mówiła sołtys Ochli o nowej przychodni:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Koniec stanu epidemii w Polsce

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

e
eleison
Najoględniej określić można, że problemem jest środowisko.

Taki wioskowy taliban
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie