Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Ulica Lotników wybudowana, ale zabrakło do jej dokończenia 150 metrów. Z dwóch stron

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Budowa ulicy Lotników w Zielonej Górze zakończona. Koszt inwestycji to 1,4 mln zł. Mieszkańcy pytają, dlaczego z obu stron pozostawiono odcinki około 150-metrowe z piachem. Czyżby wykonawca uciekł z placu budowy? Na zdjęciu fragment drogi prowadzący do Trasy Północnej...
Budowa ulicy Lotników w Zielonej Górze zakończona. Koszt inwestycji to 1,4 mln zł. Mieszkańcy pytają, dlaczego z obu stron pozostawiono odcinki około 150-metrowe z piachem. Czyżby wykonawca uciekł z placu budowy? Na zdjęciu fragment drogi prowadzący do Trasy Północnej... Jacek Katos
Mieszkańcy robią wielkie oczy ze zdziwienia i pytają: - Co to za inwestycja? Ulica Lotników została wyremontowana, położona asfalt, ale nie na całej długości. Z obu stron ulicy pozostał piach. Czy wykonawca uciekł z placu budowy? Czy będzie drugi etap tego zadania?

Czytelnicy pytają o budowę ulicy Lotników w Zielonej Górze. Inwestycja nie została dokończona - brakuje około 150 metrów drogi - wjazdu z ul. Zjednoczenia, tak samo z Trasy Północnej. Poza tym został tam bałagan. Czy coś stało się z wykonawcą, że nie dokończył zadania? Co dalej z tą inwestycją? - pytają mieszkańcy.

Magistrat odpowiada: Aktualnie nie jest planowany następny etap budowy ulicy Lotników

Pytania powtórzyliśmy w zielonogórskim magistracie. I otrzymaliśmy odpowiedź z departamentu komunikacji społecznej. Oto ona: - Aktualnie nie jest planowany następny etap budowy ul. Lotników. Odpad różnego rodzaju (niepochodzący z budowy drogi, zwieziony tam w większości jeszcze przed budową drogi nielegalnie) w maju zostanie usunięty.

Nowo położony asfalt na ulicy Lotników się kończy i dalej - w stronę ulicy Zjednoczenia - jest piach, dziury.
Nowo położony asfalt na ulicy Lotników się kończy i dalej - w stronę ulicy Zjednoczenia - jest piach, dziury. Jacek Katos

Budowa ulicy Lotników kosztowała 1,4 mln zł

Przypomnijmy, że przetarg na wykonanie tego zadania wygrała firma Eurovia Polska. Koszt inwestycji to 1 mln 448 tys. zł (najdroższa oferta w przetargu opiewała na 1,8 mln zł).

Co zawierał zakres robót? Roboty rozbiórkowe, ziemne, budowę jezdni o nawierzchni bitumicznej, budowę elementów prefabrykowanych takich jak: krawężniki, obrzeża, wycinkę drzew i krzewów, organizację ruchu drogowego, budowę kanalizacji deszczowej, likwidację kolizji z siecią telekomunikacyjną.

Wykonawca na wykonany przedmiot zamówienia udzielił gwarancji dla robót objętych umową na okres minimum 36 miesięcy i rękojmi za wady robót na okres przekraczający gwarancję o 6 miesięcy.

Czytaj również:Co powstanie na miejscu wyciętego lasu?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska