Zielonogórska firma LUG Light Factory – biznes społecznie i lokalnie odpowiedzialny

Akcja specjalna Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej
Firma LUG Light Factory powstała w 1989 roku w Zielonej Górze i pomimo ekspansji na cały świat, przedsiębiorstwo nadal związane jest najsilniej ze stolicą województwa lubuskiego. Stąd m.in. udział w takim lokalnym wydarzeniu, jakim jest Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej organizowany zawsze na początku największego Święta Wina w Polsce.

Zielona Góra jest naszym matecznikiem. Miejscem, z którego większość z nas się wywodzi. Tutaj chętnie też czynimy największe inwestycje. Jest to też dla nas element odpowiedzialności biznesowej, czyli tę największą nadwyżkę zysków chcemy lokować tutaj.” – mówi Tomasz Makarski, Członek Zarządu Firmy LUG.

LUG chętnie wspiera wszelkie inicjatywy lokalne, zwłaszcza te sportowe, czego przykładem jest m.in. partnerstwo w Drużynowym Biegu Winobraniowym o Puchar Gazety Lubuskiej.

Jesteśmy zwolennikami zrównoważonego rozwoju. I mamy na myśli tutaj samo środowisko, jak i styl bycia, styl pracy, sposób funkcjonowania. Chętnie wspieramy te inicjatywy sportowe, które pozwalają nam funkcjonować, nie tylko w kontekście emisji CO2, a również pewnego balansu pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym, rozwijaniem się.” – dodaje Tomasz Makarski

Podczas tegorocznego Biegu o Puchar Gazety Lubuskiej, firmę LUG reprezentowała spora grupa biegaczy, co tylko potwierdza słowa pana Tomasza, że sport jest ważną częścią funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Od 33 lat LUG prężnie się rozwija, podbijając rynki na całym świecie, dostarczając profesjonalne produkty i usługi oświetleniowe do ponad 75 krajów. Tym samym rozświetla drogi, obiekty inżynierii lądowej, budynki użyteczności publicznej, centra miast oraz parki w wielu miejscach na Ziemi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie