Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zielonogórski Ośrodek Kultury wystartował z bogatą ofertą nie tylko na jesień WIDEO

Wideo
od 16 lat
– Zielonogórski Ośrodek Kultury nie pauzuje, tylko jeszcze bardziej się rozkręca. Mamy bogatą ofertę dla mieszkańców w każdym wieku – informuje Weronika Bożejko z ZOK-u. Są bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zbliża się jubileusz Fumy i trwa konkurs fotograficzny.

Zielonogórski Ośrodek Kultury. Konkurs Martwa natura

– Zielonogórski Ośrodek Kultury nie pauzuje, tylko jeszcze bardziej się rozkręca. Mamy bogatą ofertę dla mieszkańców w każdym wieku – informuje Weronika Bożejko z ZOK-u. – Ruszyły zapisy na bezpłatne zajęcia artystyczne oraz zgłoszenia w konkursie Martwa natura. Dzieje się!

W ZOK-u będą odbywały się zajęcia teatralne, plastyczne i wokalne. Będą nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych.
Można szykować zdjęcia do konkursu Martwa natura.

– Nie fotografujemy pejzaży, osób, nie są to portrety. To spojrzenie na to, co jest wokół nas, co jest trochę sztuką a trochę wyposażeniem codziennego użytku – wyjaśnia Anna Przytulska. – Poziom jest bardzo wysoki, ale jeśli ktoś ma kreatywność w sobie, to wystarczy ta jedna chwila, żeby ująć coś dobrze.

Pula nagród dla dorosłych uczestników konkursu wynosi 1800 zł, pula dla młodzieży – 1500 zł. Czas na zgłoszenia mija 1 listopada. Zgłoszeń nie wysyłamy cyfrowo. Zdjęcia muszą być wydrukowane, w co najmniej formacie A4.
Regulamin i karta zgłoszenia tutaj

Zielonogórski Ośrodek Kultury. Jubileusz festiwalu Fuma

W październiku Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Fuma będzie świętował swoje 15-lecie. Z tej okazji zorganizowany zostanie koncert jubileuszowy, na którym będzie można usłyszeć wybranych laureatów, którzy wygrywali główne nagrody w czasie festiwalu przez ostatnie 15 lat. Wystąpi też gwiazda specjalna.

– Bibobit / Osiecka to takie dwa hasła, które już wszystko powinny powiedzieć – zapowiada koncert Krzysztof Mroziński.

Będzie można usłyszeć aranżacje piosenek artystki z muzyką elektroniczną, jazzem, hip hopem i kwartetem smyczkowym do tego.

– To taka podróż biograficzna przez twórczość artystki w wykonaniu bardzo nowoczesnym, a jednocześnie podobającym się tym, którzy lubią Agnieszkę Osiecką w tradycyjnym wydaniu. Bez wątpienia na pewno to będzie strzał w dziesiątkę. Zapraszam wszystkich miłośników i Bibobitu, i Agnieszki Osieckiej – zachęca K. Mroziński.

Wystąpią też wybrani laureaci głównych nagród festiwalu Fuma, którzy do tej pory zdobyli nagrody Grand Prix Fuma lub Fumka, czyli główne nagrody festiwalu w z lat 2009 2023. Będzie wybranych 12 osób, które zdobywało nagrody jako nastolatkowie bądź dzieci, a dzisiaj to już osoby dorosłe. Zaśpiewają te same piosenki, z którymi wygrali festiwal.

Na Fumę co roku przyjeżdżają młodzi artyści z całej Polski w wieku od 8 do 21 lat. Oceniane są piosenki polskie, w tym dowolne i z repertuaru obowiązkowego, który co roku jest inny. Po każdym festiwalu powstaje płyta z nagraniami piosenek uczestników. Wielu laureatów Fumy dzisiaj nadal zajmuje się muzyką i kontynuuje pasję, jako swój zawód.
W przyszłym roku festiwal też odbędzie się w październiku, nie w maju, jak do tej pory.

Zobacz poprzednie edycje:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska