Zielonogórzanin zajął siódme miejsce w Mistrzostwach Świata Drwali

opr. (jac)
W niedzielę, 13 września w Szwajcarii, w miejscowości Brienz w Alpach Berneńskich, odbyły się Mistrzostwa Świata Drwali. Pierwsze miejsce zajął Jason Wynyard z Nowej Zelandii, na drugim miejscu uplasował się Australijczyk Brad Delosa, a brązowy medal zdobył Niemiec - Robert Ebner.

W Mistrzostwach wzięło udział 19 zawodników z całego świata. Ustanowionych zostało 20 nowych rekordów krajów. Polskę reprezentował Mistrz kraju Arkadiusz Drozdek z Zielonej Góry. Nasz zawodnik, członek Ochotniczych Straży Pożarnych, w klasyfikacji generalnej uplasował się na siódmym miejscu.

Z zawodników europejskich lepsi okazali się tylko czterokrotny Mistrz Europy - Czech Martin Komarek i Mistrz Niemiec - Robert Ebner. W konkurencji Underhand Chop A. Drozdek wynikiem 23,01 sek. ustanowił nowy Rekord Polski.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Nie spodziewałam się, że uda mi się pokonać znakomitych zawodników ze Szwajcarii, Francji czy Hiszpanii. Niewiele zabrakło mi do zajęcia miejsca w pierwszej piątce, a mój dzisiejszy wynik zmotywuje mnie do jeszcze bardziej intensywnych treningów - mówił po zawodach A. Drozdek.

Kolejne Mistrzostwa Świata Drwali rozegrane zostaną 4 września 2010 roku w St. Johann w Tyrolu w Austrii.