Zmarł ks. Antoni Humeniuk. Pracował w lubuskich parafiach....

  Zmarł ks. Antoni Humeniuk. Pracował w lubuskich parafiach. Ostatnio był proboszczem parafii wojskowej pw. św. Gabriela Archanioła w Zegrzu

  oprac. sndr / Diecezja Zielonogórsko - Gorzowska

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W czwartek 22 listopada br. w godzinach wieczornych w Gorzowie Wlkp. zmarł nagle śp. ks. por. lic. mgr Antoni Humeniuk, kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oddelegowany do posługi w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego, proboszcz parafii wojskowej pw. św. Gabriela Archanioła w Zegrzu.
  Zmarł ks. Antoni Humeniuk. Pracował w lubuskich parafiach. Ostatnio był proboszczem parafii wojskowej pw. św. Gabriela Archanioła w Zegrzu

  ©Ordynariat Polowy / www.ordynariat.wp.mil.pl

  Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w niedzielę 25 listopada w Ośnie Lubuskim (godz. 19.00, wprowadzono trumnę z ciałem zmarłego do kościoła parafialnego pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim, o godz. 20.00 odbyła się msza św.).

  W poniedziałek 26 listopada o godz. 10.30 odbyła się msza św. pogrzebowa. Po jej zakończeniu nastąpiły dalsze obrzędy pogrzebowe na cmentarzu komunalnym w Ośnie Lubuskim.

  Ks. Humeniuk znany był Lubuszanom
  Śp. ks. Antoni Humeniuk urodził się 3 grudnia 1975 r. w Słubicach. Ukończył Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 2004 r. w Gorzowie Wlkp. z rąk bp. Adama Dyczkowskiego.
  Pracował jako wikariusz w parafiach pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie (2004-2009), pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie (2009-2012), pw. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim (2012-2014).

  W roku 2011 uczestniczył kursie dla kapelanów na czas „W” w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Od 25 sierpnia 2014 r. rozpoczął posługę kapelana w Ordynariacie Polowym WP. Był wikariuszem parafii wojskowej pw. św. Franciszka w Wałczu, gdzie pełnił również funkcje kapelana w Garnizonie Wałcz i Mirosławiec (2014-2015), wikariuszem parafii wojskowo-cywilnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie oraz kapelanem 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie (2015), wikariuszem parafii wojskowej pw. św. Agnieszki w Krakowie oraz kapelanem wojskowym w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego Kraków-Balice, 3. Rejonie Wsparcia Teleinformatycznego SP Kraków-Balice, 1. Regionalnym Ośrodku Dowodzenia i Naprowadzania, 35. Wojskowym Oddziale Gospodarczym oraz 5. Batalionie Dowodzenia Rząska (2015-2016). 4 października 2016 r. został mianowany proboszczem parafii wojskowej pw. św. Gabriela Archanioła w Zegrzu oraz kapelanem tamtejszych jednostek i instytucji wojskowych.

  Przeczytaj też: Diecezja będzie miała sześciu nowych księży

  WIDEO: Najnowsze wieści z naszego regionu. Co dzieje się w Lubuskiem?


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.