Zmiana lidera i cztery czerwone kartki w 21. kolejce IV ligi

Paweł Górski
Mecz Odry Bytom Odrzański z Polonią Słubice odbył się w błotnistych warunkach
Mecz Odry Bytom Odrzański z Polonią Słubice odbył się w błotnistych warunkach Facebook/ODRA Skrzynie ZAJĄC Bytom Odrzański
Batalia o fotel lidera lubuskiej IV ligi jest niezwykle zacięta. Po dwóch spędzonych na pierwszym miejscu kolejkach potknięcie zanotowała Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański, którą ponownie wyprzedziła Syrena Zbąszynek. Ciekawie jest również w dolnej części tabeli, z której dzięki serii zwycięstw wydostała się Ilanka Rzepin.

Remis w starciu czołówki

Już pierwszy mecz kolejki dostarczył kibicom wielu wrażeń. W Bytomiu Odrzańskim spotkali się lider tabeli Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański i czwarta w klasyfikacji Polonia Słubice. Mimo błotnistej murawy, spowodowanej opadami deszczu, zespoły od razu przystąpiły do ataku. Już w pierwszej minucie wynik otworzył Maciej Ossowski z Polonii, lecz chwilę później wyrównał Kacper Koppenhagen.

Drugą odsłonę goście również zaczęli od trafienia – tym razem autorstwa Rafała Gronostaja. Odpowiedź ze strony Odry ponownie nastąpiła, lecz nie tak szybko jak na początku meczu. W 73 minucie czerwoną kartką został ukarany Szymon Biernat i od tego momentu gospodarze w przewadze atakowali bramkę Polonii. Upragniony gol na 2:2 padł w 83 minucie, a jego autorem został Konrad Grzymisławski.

Syrena wraca na tron

Pierwsze tej wiosny potknięcie Odry błyskawicznie wykorzystała Syrena Zbąszynek, wracając na fotel lidera. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Leszczyńskiego na własnym terenie pewnie pokonała Koronę Kożuchów 5:0. W pierwszej połowie rywala „napoczęli” Oskar Kluj i Paweł Dulat, a po przerwie Syrena dobiła gości dwoma szybkimi bramkami Wiktora Kuberskiego oraz jeszcze jednym trafieniem Dulata.

Niespodzianka w Skwierzynie

Pogoń Skwierzyna pokonała u siebie 5:2 wyżej klasyfikowanych Czarnych Żagań. W pierwszej odsłonie oraz na początku drugiej zespoły wymieniały się ciosami i w 60 minucie panował remis 2:2. Od tego momentu jednak strzelali już tylko gospodarze. Trio Remigiusz Brzytwa, Yago Backhaus Menezes i Mateusz Kieżuń sprawiło, że Pogoń zapisała na swoim koncie pierwsze tej wiosny domowe zwycięstwo.

Ilanka Rzepin nie zatrzymuje się

Po raz czwarty w rundzie rewanżowej Ilanka Rzepin zgarnęła pełną pulę. Tym razem na własnym terenie pokonała ona Dąb Sława-Przybyszów 1:0. Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnim kwadransie gry. W 76 minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Tomasz Bieleń i niedługo później rzepinianie wykorzystali osłabienie rywala. Gola na wagę zwycięstwa na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył Marcin Adamczewski.

Remis w dole tabeli

W Kostrzynie nad Odrą miejscowa Celuloza grała z innym walczącym o utrzymanie zespołem, Promieniem Żary. Prowadzenie dwukrotnie obejmowali goście i dwukrotnie odgryzał im się Dawid Bździel. W piątej minucie na listę strzelców trafił Dawid Czarnecki, lecz gospodarze wyrównali tuż przed końcem pierwszej połowy. Korzystny dla gości wynik powrócił w 54 minucie po golu Dawida Kaczora, lecz tym razem już po niedługim czasie Bździel ponownie wyrównał. Remis 2:2 utrzymał się już do końcowego gwizdka i drużyny odzieliły się punktami.

Zwycięstwo Lechii II z klasycznym hattrickiem Żurawskiego

Nieco oddechu po dwóch porażkach z czołówką złapała Lechia II Zielona Góra, która na wyjeździe pokonała outsidera rozgrywek, Budowlanych Lubsko. Pierwszy cios meczu należał jednak do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 13 minucie. Jeszcze przed przerwą rezerwy trzecioligowca zdołały wrócić do gry i dzięki trafieniom Eryka Grzeszyńskiego i Artema Marchenki prowadziły na półmetku 2:1. W drugiej połowie kluczowym graczem okazał się być Bartosz Żurawski, który w pół godziny skompletował hattricka, ustalając końcowy wynik na 5:1 dla Lechii.

Piłkarze nie odstawiali nóg

W 21. kolejce IV ligi sędziowie aż cztery razy sięgali po czerwone kartki. Oprócz wspomnianych już Szymona Biernata i Tomasza Bielenia, ukarani zostali także Mateusz Torbiczuk ze Spójni Ośno Lubuskie oraz Dominik Szydlarski z Piasta Iłowa.

Wyniki 21. kolejki IV ligi:

• Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Polonia Słubice 2:2 (bramki: Koppenhagen, Grzymisławski – Ossowski, Gronostaj)
  • Budowlani Lubsko – Lechia II Zielona Góra 1:5 (Siwik – Żurawski 3, Grzeszyński, Marchenko)
  • Meprozet Stare Kurowo – Pogoń Świebodzin 1:3 (Fabiański – Błaszczak, Szymański, Rafalik)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Korona Kożuchów 5:0 (Dulat 2, Kuberski 2, Kluj)
  • Celuloza Kostrzyn nad Odrą – Promień Żary 2:2 (Bździel 2 – Czarnecki, Kaczor)
  • Piast Iłowa – Odra Nietków 0:0
  • Ilanka Rzepin – Dąb Sława-Przybyszów 1:0 (Adamczewski)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – Lubuszanin Drezdenko 1:6 (Paradowski – Zagdański 3, Onichimowski, Celejewski, Budnik)
  • Pogoń Skwierzyna – Czarni Żagań 5:2 (Banaszak, Barbosa, Brzytwa, Menezes, Kieżuń – Strugaru, Szkarapat)