Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

10. Festiwal Literacki - Proza Poetów. Bunt kobiet, Zielona Góra w kryminale, Grand Prix Kozzi Film Festiwalu w ręce reżyserki

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
W czwartek, 3 grudnia 2020 r. o 18.00 - spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim, zielonogórskim prozaikiem, autorem powieści m.in. „Kod Himmlera”, „Droga do piekła”, a ostatnio serii książek o pochodzącym z Zielonej Góry komisarzu Igorze Brudnym – „Piętno”, „Sfora”, „Cherub”.
W czwartek, 3 grudnia 2020 r. o 18.00 - spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim, zielonogórskim prozaikiem, autorem powieści m.in. „Kod Himmlera”, „Droga do piekła”, a ostatnio serii książek o pochodzącym z Zielonej Góry komisarzu Igorze Brudnym – „Piętno”, „Sfora”, „Cherub”. DARIUSZ BICZYŃSKI.PL – FOTOGRAFIA KREATYWNA
Dzieje się w Bibliotece Norwida w Zielonej Górze, która zaprasza na kolejne wydarzenia online 10. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej – Proza Poetów.

Inga Iwasiów, Małgorzata Imielska, Łukasz Maciejewski, Przemysław Piotrowski i Marcin Wicha - to bohaterowie najbliższych spotkań w Bibliotece Norwida w Zielonej Górze. - Zapraszamy online na Facebook Biblioteki! – zachęca Anna Urbańska z Działu Badań, Analiz i Metodyki zielonogórskiej książnicy.

Spotkanie autorskie z Ingą Iwasiów – autorką książki „Kroniki oporu i miłości”

30 listopada (poniedziałek), godz. 18.00 - spotkanie autorskie z Ingą Iwasiów, poetką, prozaiczką, profesor nauk humanistycznych, literaturoznawczynią, krytyczką literacką połączone z prezentacją książki „Kroniki oporu i miłości” [Świat Książki, 2019]. Prowadzenie Agnieszka Sobiak.

Dorota Masłowska na 8. Festiwalu Literackim im. Anny Tokarskiej „Proza Poetów”

Inga Iwasiów – prof. dr hab., krytyczka literacka, prozaiczka, literaturoznawczyni, publicystka, aktywistka. Od 1999 roku do momentu zamknięcia pisma w 2012 roku redaktorka naczelna Szczecińskiego Dwumiesięcznika Kulturalnego „Pogranicza”. Od 2000 roku profesorka Uniwersytetu Szczecińskiego, od 2007 profesor tytularna. Członkini Komitetu Nauk o Literaturze PAN od 2007 oraz Rady Doskonałości Naukowej od 2019. Badaczka literatury XIX, XX i XXI wieku, teoretyczka feminizmu i gender.

„Kroniki oporu i miłości” - Kobieta, społeczeństwo, miłość. Wobec tego, co dzieje się w Polsce, bunt staje się naturalną reakcją. Ale Ruch, który współtworzy główna bohaterka, prowokuje również brutalną ingerencję obcych ludzi w jej starannie odseparowane życie. Czy oddanie prywatności jest ceną, którą trzeba zapłacić za wątpliwy przywilej bycia długo wyczekiwaną liderką?

Małgorzata Imielska, Łukasz Maciejewski i Grand Prix Kozzi Film Festiwalu 2020

1 grudnia (wtorek), godz. 18.00 - spotkanie online, rozmowa o przenikaniu sztuki – filmu i teatru z udziałem reżyserki, scenarzystki Małgorzaty Imielskiej oraz Łukasza Maciejewskiego, filmoznawcy, krytyka filmowego i teatralnego w kontekście książki ,,Wpadnij to pogadamy…Rozmowy Łukasza Maciejewskiego z Krzysztofem Orzechowskim”.

Dyrektor Biblioteki Norwida w Zielonej Górze – dr Andrzej Buck o działalności książnicy w czasie pandemii

Małgorzata Imielska – reżyserka i scenarzystka filmów dokumentalnych. Absolwentka Filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Realizuje filmy dokumentalne, seriale telewizyjne oraz spektakle Teatru Telewizji i słuchowiska Teatru Polskiego Radia. Jej filmy były wielokrotnie nagradzane na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych.

Za film fabularny (2019) „Wszystko dla mojej matki” Małgorzata Imielska otrzymała wiele prestiżowych nagród, polskich i zagranicznych, w tym nagrodę Grand Prix 6. Festiwalu Filmu, Teatru i Książki – KOZZI Film Festiwal 2020, którego głównym organizatorem była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Podczas spotkania w ramach Prozy Poetów, 1 grudnia 2020, Małgorzata Imielska odbierze przyznaną jej nagrodę Grand Prix 6. KOZZI Film Festiwal, ponieważ nie mogła osobiście uczestniczyć w festiwalowej Gali, organizowanej we wrześniu.

Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, wykładowca akademicki. Absolwent filmoznawstwa UJ, asystent na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi, dyrektor artystyczny festiwalu "Kino na Granicy" w Cieszynie oraz "Grand Prix Komeda" w Ostrowie Wielkopolskim. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Światowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych "Fipresci", Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Recenzent i felietonista.

Przemysław Piotrowski prezentuje powieść kryminalną – „Cherub”

3 grudnia, godz. 18.00 - spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim, zielonogórskim prozaikiem, autorem powieści "Kod Himmlera", "Droga do piekła", trylogii "Radykalni" oraz serii książek o komisarzu Igorze Brudnym – "Piętno", "Sfora", "Cherub". Spotkanie połączone z promocją najnowszej książki "Cherub" – 3. tomu z cyklu o komisarzu Igorze Brudnym.
Prowadzenie: red. Karolina Kamińska.

Przemysław Piotrowski – ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Były dziennikarz „Gazety Lubuskiej”, w której najpierw zajmował się tematyką sportową, potem – śledczą. Debiutował w 2015 roku thrillerem historycznym „Kod Himmlera”. Kolejno stworzył mroczny świat w powieści ''Droga do piekła”, później przedstawił cykl ''Radykalni” z pierwszą częścią ''Radykalni. Terror”, będąca thrillerem political fiction poruszającą kontrowersyjny temat radykalnego islamu. Autor świetnie przyjętego przez krytyków i czytelników „Piętna”, pierwszego tomu serii o komisarzu Igorze Brudnym oraz jego bestsellerowej kontynuacji – „Sfory”.

Natomiast ostatnim wydarzeniem tegorocznej Prozy Poetów będzie 9 grudnia, godz. 18.00 - spotkanie autorskie z Marcinem Wichą, pisarzem, eseistą, grafikiem, laureatem Nagrody Literackiej Nike w 2018 r. Prowadzenie dr Mirosława Szott.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska