500 PLUS zniknie. Świadczenie 500 plus. To ostatnie wypłaty 500 plus?! Do kiedy 500 plus będzie wypłacane? [21.01.2020]

oprac. (sndr)

Wideo

Zobacz galerię (13 zdjęć)
Program 500 plus cieszy się dużą popularnością i korzysta z niego wielu Polaków. Mówi się, że program 500 plus odmienił życie wielu polskich rodzin. Początkowo mówiono o tym, że od marca 2020 roku 500 plus dla niektórych osób będzie wstrzymane. Teraz mówi się, że rząd nie ma już pieniędzy ani na 500 plus ani na tzw. trzynastki dla emerytów. Powodem ma być uszczuplenie budżetu o 7 miliardów złotych. Czy znajdą się pieniądze na świadczenia 500 plus oraz na trzynastki dla emerytów? Kto może nie dostać już 500 plus od marca 2020 roku?

Program świadczeń 500 plus pod jakąkolwiek postacią zawsze ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Wielu osobom nie podobał się już pierwszy pomysł wypłacania świadczenia 500 plus od drugiego dziecka. Temat wypłacanych pieniądzy w wysokości 500 zł wracał na tapetę wraz z kolejnymi jego zmianami i modyfikacjami: gdy okazało się, że 500 plus otrzymają wszystkie dzieci (do 18. roku życia), emeryci oraz niepełnosprawni.

Obecnie eksperci biją na alarm, że jedno ze świadczeń 500 plus szybciej się skończy niż się zaczęło. Ludzie mogą być rozgoryczeni takim stanem rzeczy. Kto może stracić 500 plus?

Trwa głosowanie...

Czy uważasz, że dodatek dla niepełnosprawnych powinien wynosić więcej niż 500 zł?

500 PLUS będzie znikać rok po roku. Kto straci 500plus?

Utrata przyznanego 500 plus dotknie wielu osób. Jak wyjaśniają eksperci na tę chwilę, osoby pobierające świadczenie 500 plus na dzieci mogą być spokojne - nic nie wskazuje na to, abym miały stracić dodatkowe dla domowego budżetu 500 złotych w najbliższym czasie.

Prognozy ekspertów nie są jednak już tak korzystne dla innej grupy społecznej pobierającej 500 PLUS. O kim mowa? O osobach niepełnosprawnych.

Czy jest możliwe, że niepełnosprawni stracą świadczenie 500 plus?

1000 plus zamiast 500 plus? A kto to sfinansuje? Biznes boi ...

Wiele osób otrzymujących 500 plus dla niepełnosprawnych już w marcu 2020 r. dostanie niższe świadczenie lub je straci

- alarmuje Rzeczpospolita

Dowiedz się, co jest powodem utraty 500 plus.

Kto dostanie 500 PLUS? Poznaj kryteria 500 PLUS dla niepełnosprawnych

Czy ustawa mówiąca o przyznaniu świadczenia 500 plus dla niepełnosprawnych to bubel? Na penwno ma ona sporo nieścisłości, dlatego też wokół tej ustawy jest coraz większy szum.

Trwa głosowanie...

Czy popierasz program 500 PLUS?

Projekt 500 plus dla niepełnosprawnych zakładał, że świadczenie w wysokości 500 zł przyznawane będzie osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji.

I chociaż pozornie jest to jedyny wymóg, by móc otrzymać 500 plus dla niepełnosprawnych to okazuje się, że są jeszcze inne wytyczne, czy nawet bariery, o których wie niewiele osób.

  • 500 plus przyznawane będzie osobom, których dochód nie przekracza 1100 zł
  • 500 plus otrzymają osoby, które ze środków publicznych nie otrzymują więcej niż 1600 zł brutto

Dlaczego ludzie będą tracić 500 PLUS?

Przeszkodą w spełnieniu tych wytycznych może być nadchodząca rewaloryzacja emerytur, do której ma dojść w marcu 2020 roku. Wysokość zapowiadanej rewaloryzacji emerytur to 3,24%.

500 PLUS z podwyżką? Rząd nie wyklucza waloryzacji świadcze...

Czyli: osoby, które dziś spełniają kryterium dochodowe i otrzymują 500 plus mogą je stracić w marcu 2020 roku wraz z wzrostem emerytury.

Zasada 500 PLUS: o ile więcej masz, o tyle mniej dostaniesz

W przypadku osób, które przekroczą wymóg związany z posiadaniem dochodu na poziomie 1100 zł brutto ma być stosowana zasada "złotówka za złotówkę".

Co to oznancza? Oto przykłady:

  • Dochód wynosi 1200 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 400 zł
  • Dochód wynosi 1300 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 300 zł
  • Dochód wynosi 1400 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 200 zł
  • Dochód wynosi 1500 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 100 zł
  • Dochód wynosi 1600 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 0 zł

Osoby, które obejmie rewaloryzacja rent i emrytur będą mogły otrzymywać zmniejszone świadczonie lub je utracić.

Nowe 500 plus. Prezydent Andrzej Duda zdecydował o podwyżka...

500 plus zamieni się w 600 plus?

Coraz częściej mówi się też o tym, że 500 plus traci na swojej wartości. Powodem jest wysoka inflancja. W następnym roku ma być jeszcze wyższa i ma wynieść aż 3 proc. Co za tym idzie? Korzyści z 500 plus będą znacznie mniejsze dla beneficjentów programu niż w momencie jego rozpoczęcia.

Dlatego też pojawia się pytanie, czy jest możliwość rewloryzacji programu 500 plus. Okazuje się, że w 2020 roku do podwyższenia świadczenia 500 plus nie dojdzie. Możliwe natomiast, że w 2021 roku świadczenie 500 plus będzie wyższe. Powodem ma być właśnie inflancja.

Coraz wyższe ceny na sklepowych półkach szczególnie dotykają najuboższych. Zdrożały najbardziej podstawowe produkty, a tych w ich koszyku jest najwięcej.

Na ten moment wiadomo, że na 2020 rok na program 500 plus zarezerwowano w budżecie kwotę w wysokości 40 mld złotych.

Waloryzacja świadczenia 500 plus dla dzieci w 2021 nie jest pewna, chociaż coraz częściej podnoszona jest ta kwestia, że w związku z szalejącymi cenami na sklepowych półkach świadczenie to również powinno być większe.

Rodzina 500 Plus. Dane z ministerstwa

Jak podaje ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, projekt 500 plus "przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin, wzmocnił je i nadał należny priorytet". Na stronie ministerstwa widnieje też informacja, że 500 plus "pozwala na poprawę jakości życia wszystkich polskich rodzin mających dzieci na utrzymaniu i stanowi dopełnienie kompleksowej polityki państwa wobec rodzin".

Zamiast 500 plus jednym dać 400 plus, a drugim 600 plus

Program 500 plus wciąż jest szeroko komentowany przez społeczeństwo oraz ekspertów. Główny ekonomista banku Pekao SA zaproponował, by nie rozdawać wszystkim po równo 500 plus. Uważa, że dobrą decyzją byłoby, gdyby 600 plus otrzymywały osoby pracujące, a 400 plus osoby, które nie pracują. Zgadzacie się z taką wizją projektu 500 plus?

Trwa głosowanie...

Czy jesteś za tym, aby nastąpiła podwyżka 500 zł

Nowe 500 PLUS. Rząd planuje nowy program 500 plus

Pod hasłem nowe 500 pluskryje się nowa wysokość opłat za ZUS dla małych przedsiębiorców. Czyli tzw. mały ZUS, który miałby już obowiązywać od 1 stycznia. 500 plus dla przedsiębiorców to jedna ze zmian, na którą wiele osób już czeka od dawna. Wciąż trawają prace nad tym projektem. Więcej szczegółów tego projektu - 500 plus dla przedsiębiorców - będzie znanych niebawem.

Czy to koniec wypłat 500 plus "do ręki"?

Minister rozwoju Jadwiga Emiewicz zapowiedziała, że rząd nie planuje nowych wypłat typu 500 plus. Oznacza to, że inne grupy społeczne, które być może spodziewały się, że będą korzystać ze świadczenia 500 plus nie mają na co liczyć.

Kolejnych 500 plus i wypłat pieniędzy dla rodzin wielodzietnych nie będzie. Rząd natomiast nie zaprzestaje pomocy tym, którzy jej potrzebują. Postanowiono jednak zakończyć przyznawanie pieniędzy (jak to jest w programie 500 plus). Jeśli pojawią się nowe programy pomocowe, to będą one polegać np. na przyznawaniu pewnych usług tym, którzy są w potrzebie.

Wciąż mówi się o tym, że 500 plus powinno być wypłacane w formie bonów. Chociaż na razie są to spekulacje, wiele wskazuje na to, że staną się faktem i program 500 plus nie będzie polegał już na wypłacaniu gotówki.

500 Plus - bony zamiast pieniędzy!

Szykują się zmiany w programie 500 Plus. Bardzo możliwe, że pomoc w postaci 500 złotych co miesiąc nie będzie już świadczona w formie wypłaty gotówki, a w formie bonów na usługi.

W podobnej formie świadczona jest pomoc w Stanach Zjednoczonych i Francji.

500 plus początkowo miał sprawić, że poprawi się w kraju demografia. Minister rozwoju w rozmowie z Buisness Inisder przyznała, że rząd nadal chce wspierać rodziny wielodzietne i stworzyć "modę na rodzinę".

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

WIDEO: 500 plus dla emerytów i osób niepełnosprawnych500 PLUS dla emerytów i niepełnosprawnych. ZUS i KRUS już ro...WIDEO:Sejm uchwalił 500+ dla niepełnosprawnych z poprawką PO zakładającą niewliczanie emerytur i rent do kwoty uprawniającej do świadczenia

źródło: Sejm/x-news

WIDEO: 500 plus, to musisz wiedzieć

WIDEO: Jarosław Kaczyński o ewentualnej likwidacji 500 plus

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 459

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
21 stycznia, 22:15, Gość:

CAŁE zło ,które nas dotknęło w ostatnim czasie to jest PRZEZ program 500 plus.

Sa biedni, to rodziny mama tata i dzieci, którym nie starcza od wypłaty do wypłaty i biedni z własnej winy, którzy mają dzieci i nie pracują.

G
Gość
13 stycznia, 15:34, Danka:

Dlaczego kryterium dochodowego nie zrobicie też do500 na dzieci i odprowadzenie podatku ile Państwo na tym traci dajcie biednym i chorym co nie mają siły zapracować a nie bogatym 500 na dzieci jest zbyteczne ci co pobierają tak nie głosują na PIS

16 stycznia, 6:41, Lika:

A wiesz że to właśnie bogaty z swojej "bogatej" pensji odprowadza więcej niż Ty ze swojej marnej podstawy. Czemu ma nie pobierać 500 skoro płaci podatek tak jak każdy uczciwie zarabiający człowiek? Skoro mi też zabierają to uważam że mam prawo korzystać z tego świadczenia. Nie dość, żeby dostać to 500 trzeba oddać o wiele więcej to jeszcze podatek? Dobre sobie

Ja jestem za zlikwidowaniem ZUS i NFZ. Nagle każdego będzie na więcej stać bez tych zlodziei. ✌️

Święta prawda. Pieniądze mogę odkładać na własne konto a nie zusowe i nfz.

G
Gość

CAŁE zło ,które nas dotknęło w ostatnim czasie to jest PRZEZ program 500 plus.

G
Gosc
13 stycznia, 18:28, Adam:

A dlaczego jak na tzw. Zachodzie wspiera się rodziny to słyszę same ACH I ICH a ja w Polsce również zaczyna się pomagać dzieciom to od razu PATOLOGIA ? Smutna jest ta hipokryzja 😢 ja nie biorę i tymbardziej nikomu nie zazdroszczę i jestem za 500

14 stycznia, 15:52, ZYZIEK:

niech pisoTŁUKI obniżą podatki i każdy będzie zadowolony , a tak to mi zabierają żeby dzieciorobą- nierobą dać

PO-tłuki też mogli obniżyć podatki... Mieli na to czas. Nic nie zrobili więc teraz wara od tematu gara...

M
Milena
15 stycznia, 14:14, go:

Do roboty nieroby. 500 plus tylko dla niepełnosprawnych ewentualnie dla rodziców pracujących. Czas skończyć z rozdawnictwem. Nie było 500 plus i kto chciał wychował dzieci i wykształcił i nie wyjechały za granicę tylko uczciwie pracują. I takich godnie opłacać za ich pracę.

Myślę tak samo, chociaż moim zdaniem kompletnie powinni znieść 500 na którekolwiek dziecko. Wystarczy obniżyć podatek i dać PRACUJĄCYM (nie pasożytom). Mam nadzieję, że za 2 lata nie będzie 500 i osoby, które uzależniły swoje życie od nich (kupiły większe mieszkanie, nabrały kredytów etc.) dostaną za swoje! Pozdrawiam osoby pracujące, a nie socjalne pasożyty!

G
Gość
14 stycznia, 20:44, Micha:

Ciesze sie ze program dla rodzin jeszcze troche bedzie bo zaryzykowalismy i kupilismy dom. Ja nie pracuje, maz zarabia i bez programu kredyt splacimy i na jedzenie tez bedzie ale dzieki 500plus możemy go wyremontować zeby nam sluzyl i dzieciom wiec to dobrze zainwestowane pieniądze. Bez nich dluzej byśmy musieli sie dusic w mieszkaniu. Tak krzyczycie ludzie a zobaczcie ile idzie na więziennictwo-wlasnie tamnie powinni isc tylko na służbę zdrowia a kryminalisci do robot na Syberię. Lepiej zlikwidować trzynastki w państwowych urzędach a dac emerytom. Pracodawcy tez nie maja lekko dlatego często nie szanują pracownika i placa marnie. Tyle w temacie

A nie pracujesz bo co? Bo ci się nie chce? Ręce opadają jak się czyta takie rzeczy.

s
student

To już podziękujemy za taką reformę, a w maju zagłosuję na Kidawę...

L
Lika
13 stycznia, 15:34, Danka:

Dlaczego kryterium dochodowego nie zrobicie też do500 na dzieci i odprowadzenie podatku ile Państwo na tym traci dajcie biednym i chorym co nie mają siły zapracować a nie bogatym 500 na dzieci jest zbyteczne ci co pobierają tak nie głosują na PIS

A wiesz że to właśnie bogaty z swojej "bogatej" pensji odprowadza więcej niż Ty ze swojej marnej podstawy. Czemu ma nie pobierać 500 skoro płaci podatek tak jak każdy uczciwie zarabiający człowiek? Skoro mi też zabierają to uważam że mam prawo korzystać z tego świadczenia. Nie dość, żeby dostać to 500 trzeba oddać o wiele więcej to jeszcze podatek? Dobre sobie

Ja jestem za zlikwidowaniem ZUS i NFZ. Nagle każdego będzie na więcej stać bez tych zlodziei. ✌️

g
go

Do roboty nieroby. 500 plus tylko dla niepełnosprawnych ewentualnie dla rodziców pracujących. Czas skończyć z rozdawnictwem. Nie było 500 plus i kto chciał wychował dzieci i wykształcił i nie wyjechały za granicę tylko uczciwie pracują. I takich godnie opłacać za ich pracę.

G
Gość
13 stycznia, 15:34, Danka:

Dlaczego kryterium dochodowego nie zrobicie też do500 na dzieci i odprowadzenie podatku ile Państwo na tym traci dajcie biednym i chorym co nie mają siły zapracować a nie bogatym 500 na dzieci jest zbyteczne ci co pobierają tak nie głosują na PIS

Każdy jest biedny na własne życzenie jak ktoś ma podstawowe wykształcenie to nigdy nie będzie miał dobrej pracy a 500 zabrać nierobom

K
Kristen
14 stycznia, 20:44, Micha:

Ciesze sie ze program dla rodzin jeszcze troche bedzie bo zaryzykowalismy i kupilismy dom. Ja nie pracuje, maz zarabia i bez programu kredyt splacimy i na jedzenie tez bedzie ale dzieki 500plus możemy go wyremontować zeby nam sluzyl i dzieciom wiec to dobrze zainwestowane pieniądze. Bez nich dluzej byśmy musieli sie dusic w mieszkaniu. Tak krzyczycie ludzie a zobaczcie ile idzie na więziennictwo-wlasnie tamnie powinni isc tylko na służbę zdrowia a kryminalisci do robot na Syberię. Lepiej zlikwidować trzynastki w państwowych urzędach a dac emerytom. Pracodawcy tez nie maja lekko dlatego często nie szanują pracownika i placa marnie. Tyle w temacie

15 stycznia, 06:39, Gość:

Prawda.

No i tutaj mam przykra wiadomość bo chyba nie ma pani pojęcia jak działa dzwignia finansowa.

Właśnie między innymi przez takie socjalistyczne działania jak rozdawanie pieniędzy galopuje inflacja, zmienia się stopa referencyjna, stawki WIBOR itp.

Może dojść do tego (tak jest zwykle podczas kryzysu, a ten już puka), że bank przyjdzie i zażąda spłaty za dom np. W przeciągu 60 dni :)

Zdziwiona?

Nie s płacisz, licytuja dom...

Ludzie jednak nie czytają umów xD

G
Gość
14 stycznia, 20:44, Micha:

Ciesze sie ze program dla rodzin jeszcze troche bedzie bo zaryzykowalismy i kupilismy dom. Ja nie pracuje, maz zarabia i bez programu kredyt splacimy i na jedzenie tez bedzie ale dzieki 500plus możemy go wyremontować zeby nam sluzyl i dzieciom wiec to dobrze zainwestowane pieniądze. Bez nich dluzej byśmy musieli sie dusic w mieszkaniu. Tak krzyczycie ludzie a zobaczcie ile idzie na więziennictwo-wlasnie tamnie powinni isc tylko na służbę zdrowia a kryminalisci do robot na Syberię. Lepiej zlikwidować trzynastki w państwowych urzędach a dac emerytom. Pracodawcy tez nie maja lekko dlatego często nie szanują pracownika i placa marnie. Tyle w temacie

Prawda.

G
Gość
13 stycznia, 11:45, Gość:

Pismaki piszą jedno a to samo i nakręcają ludzi skonczcie już te bzdury wyssane z palca pisać..

Brawo! W punkt!

M
Micha

Ciesze sie ze program dla rodzin jeszcze troche bedzie bo zaryzykowalismy i kupilismy dom. Ja nie pracuje, maz zarabia i bez programu kredyt splacimy i na jedzenie tez bedzie ale dzieki 500plus możemy go wyremontować zeby nam sluzyl i dzieciom wiec to dobrze zainwestowane pieniądze. Bez nich dluzej byśmy musieli sie dusic w mieszkaniu. Tak krzyczycie ludzie a zobaczcie ile idzie na więziennictwo-wlasnie tamnie powinni isc tylko na służbę zdrowia a kryminalisci do robot na Syberię. Lepiej zlikwidować trzynastki w państwowych urzędach a dac emerytom. Pracodawcy tez nie maja lekko dlatego często nie szanują pracownika i placa marnie. Tyle w temacie

G
Gość
11 grudnia, 14:49, Gość:

500 PLUS TYLKO DLA PRACUJĄCYCH RODZICÓW, WSZYSTKICH NIEPEŁNOSPRAWNYCH, EMERYTÓW I RENCISTÓW Z NISKIMI ŚWIADCZENIAMI, MATKI CZY OJCOWIE SAMOTNIE WYCHOWUJĄCY DZIECKO ,,dzieci po jednej mamie i po jednym tacie ,, PRACUJĄCY ZARABIAJĄCY NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ !!!!! A NIE MADKI Z 5 DZIECI I KAŻDE Z INNYM I JESZCZE TAKA ZA PIENIĄDZE DZIECI UTRZYMUJE NIEPRACUJĄCEGO KONKUBENTA !!!!! ŚMIECH NA SALI !!!!! ZDROWE BYCZYSKA I ZDROWE BABY DO ROBOTY SIĘ WZIĄŚĆ A NIE PŁODZIĆ DZIECI !!!! TE DZIECI JAK DOROSNĄ TEŻ NIE BEDĄ NAUCZONE PRACY I ODPOWIEDZIALNOŚCI !!!!!!

13 grudnia, 13:13, Gość:

SWIETA PRAWDA TO CO PISZESZ

17 grudnia, 5:09, Gość:

Prawda PiS powinno tak właśnie zastosować się to tych zaleceń

18 grudnia, 15:14, Gość:

Też tak uważam.Wprowadzic obowiazek pracy, a nie płacić za lenistwo!

18 grudnia, 21:45, Gość:

Bardzo dobrze napisane dzieci każde z innym plus konkubent, zyjacy za państwowe czyli ludzi pracujacych

23 grudnia, 0:33, Gość:

Najlepsze komentarze. Popieram w 100 procentach. Gdyby wszyscy tak myśleli.

26 grudnia, 8:33, Gość:

A ja się nie zgadzam z tym a dlaczego maja nie dostać pieniążków matki którym nie ułożyło się w pierwszym związku z którego miała dzieci i ułożyła sobie życie z kim innym gdzie również ma dziecko ale teraz są szczęśliwi i bezpieczni to tacy nie mają prawa dostać już pieniążków bo co te dzieci są inne, gorsze?

26 grudnia, 22:31, Gość:

Po pierwsze żadne dzieci nie są gorsze. Po drugie w tym wszystkim nie chodzi o to czy ci się w życiu ułożyło czy nie,bo ja też nie mam życia usłanego różami,więc tym bardziej trzeba wziąć się do roboty. Zapierdzielam od rana do wieczora,bo tak trzeba. Mam na utrzymaniu dwie nastolatki i sama je wychowuję. Więc twierdzę że 500 plus powinno być tylko dla osób pracujących.!

27 grudnia 2019, 18:58, Gość:

To jest prawda 500plus dla pracujących a nie dla nierobuw i pasożytów

100% POPIERAM

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3