Alarmy bombowe w Biedronkach w Lubuskiem to był bardzo głupi żart. Grozi za nie sprawcy nawet osiem lat więzienia

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Fałszywe alarmy o bombach w różnych obiektach zdarzają się niestety w całym kraju.
Fałszywe alarmy o bombach w różnych obiektach zdarzają się niestety w całym kraju. Przemysław Świderski/Polska Press/zdjęcie symboliczne
- To była wiadomość niskiej wiarygodności - informuje sierż. szt. Mateusz Sławek z wojewódzkiej komendy policji. Jednak policja żadnego zgłoszenia nie bagatelizuje. Patrole straciły czas, podobnie jak klienci, którzy czekali przed sklepami.

Informacje o alarmie bombowym w sklepach sieci Biedronka w Nowej Soli mieszkańcy przekazywali sobie wieczorem w poniedziałek, 6 kwietnia poprzez profil na Facebooku Spotted: Nowa Sól. - Akurat robiłam tam zakupy, jak jedna z pracownic poinformowała wszystkich, że mamy opuścić sklep bo dostali telefon z informacją o bombie i czekają na przyjazd pirotechników. Chyba komuś brakowało atrakcji w czasie epidemii - oceniła pani Katarzyna.

Ludzie brakuje wam jeszcze atrakcji? Naprawdę fałszywe zgłoszenia o atakach bombowych są nam jeszcze potrzebne?

Komentarzy klientów z różnych części miasta było więcej. - Ludzie brakuje wam jeszcze atrakcji? Naprawdę fałszywe zgłoszenia o atakach bombowych są nam jeszcze potrzebne? - pytała jedna z internautek.

Alarm bombowy w Biedronkach. Nowosolscy policjanci sprawdzili dziewięć sklepów w powiecie

Specjalistyczne patrole nowosolskiej policji sprawdziły dziewięć marketów sieci Biedronka w powiecie nowosolskim. – Zawsze taka informacja jest sprawdzana – zapewnia mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. – Kiedy policjanci otrzymują takie zawiadomienia, sprawdzają każde miejsce, które zostało wskazane, a które może stworzyć zagrożenie. Również tym razem wszystkie miejsca zostały sprawdzone. Specjalistyczny patrol sprawdzał każdy ze zgłoszonych sklepów.

Fałszywe powiadomienie służb na taką skalę według kwalifikacji prawnej podlega nie pod kodeks wykroczeń, a kodeks karny.

Sprawca bądź sprawcy są poszukiwani. Policja prowadzi postępowanie w związku z fałszywym zawiadomieniem. – Fałszywe powiadomienie służb na taką skalę według kwalifikacji prawnej podlega nie pod kodeks wykroczeń, a kodeks karny – podkreśla rzeczniczka nowosolskiej policji.

Głupi żart o bombie w Biedronce w województwie

– To był głupi żart, informacja o niskiej wiarygodności, ale zawsze reagujemy, nie bagatelizujemy żadnego zgłoszenia – potwierdza sierżant sztabowy Mateusz Sławek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

– Przestrzegamy przed robieniem takich żartów. Grożą za nie poważne konsekwencje nawet ośmioletni pobyt w więzieniu.

CZYTAJ TEŻ:
28 mandatów wystawili nowosolscy policjanci w weekend. Były też wnioski do sądu i pouczenia. Jak zachowywali się mieszkańcy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie