Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie komfort i wygoda. Szkoła w Janczewie się rozrośnie. Zostanie rozbudowana

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Szkoła Podstawowa w Janczewie zostanie rozbudowana.
Szkoła Podstawowa w Janczewie zostanie rozbudowana. Materiały gminy Santok
Szkoła Podstawowa w Janczewie będzie większa i piękniejsza. Podpisana została już umowa z firmą, która zajmie się rozbudową placówki. Nowy budynek powstanie w miejscu obecnego boiska, tuż przy istniejącej sali gimnastycznej. To jedna z największych i najbardziej oczekiwanych inwestycji realizowanych na terenie gminy Santok.

Szkoła w końcu doczeka się rozbudowy

O potrzebie rozbudowy janczewskiej podstawówki mówiło się w gminie od dawna. Miejscowość dynamicznie się rozwija i z roku na rok przybywa w niej mieszkańców. Również tych najmłodszych, dla których obecnie funkcjonująca szkoła robi się po prostu za ciasny. Brak miejsca jest coraz dotkliwiej odczuwalny przez uczniów i nauczycieli, dlatego władze gminy podjęły decyzję o rozbudowie obiektu.

Ta inwestycja jest takim milowym krokiem dla naszej szkoły. To jest mała placówka, a dzieci cały czas nam przybywa, bo miejscowość szybko się rozrasta. Dzięki realizacji tego zadania warunki lokalowe zdecydowanie się poprawią i w końcu będziemy mieli szansę na nauczanie dzieci i prowadzenie procesu edukacyjnego w nowoczesnym i bardziej funkcjonalnym miejscu, które powinno być dane uczniom już dawno. Cieszę się, że w końcu nastał moment, kiedy możemy tę długo wyczekiwaną inwestycję zacząć i tym samym sprawić, że edukacyjny dzieci będzie zupełnie inny - mówi Sylwia Głąb, dyrektorka szkoły.

Powstanie budynek dla najmłodszych uczniów

Szkoła czeka na modernizację od wielu lat, ale już kilkanaście miesięcy najmłodsi mieszkańcy będą uczyć się w rozbudowanym i nowoczesnym obiekcie. Pierwsze dwa kroki w tym kierunku zostały już zrobione. Gmina pozyskała na inwestycję prawie dziewięć milionów złotych z rządowego programu i właśnie podpisała umowę z firmą, która zaprojektuje i wybuduje nowy budynek. Powstanie on obok istniejącej sali gimnastycznej i będzie służyć dzieciom z pierwszych, drugich i trzecich klas.

To jedna z najważniejszych inwestycji w naszej gminie. Samorząd starał się o jej realizację od kilkunastu lat, bo pierwsza dokumentacja i pozwolenie na budowę zostały sporządzone i wydane trzynaście lat temu. Ubiegaliśmy się również o dofinansowanie i pieniądze w końcu udało się pozyskać. Stąd też możliwe jest rozpoczęcie pierwszego etapu inwestycji, którym będzie wybudowanie budynku nauczania wczesnoszkolnego - mówi Paweł Pisarek, wójt gminy Santok.

Dzięki tej inwestycji niewielkie Janczewo będzie miało szkołę jak marzenie. Placówka zyska kilka dodatkowych pomieszczeń, bo w ramach pierwszego etapu zadania wybudowany zostanie obiekt, w którym znajdzie się sześć sal lekcyjnych, pomieszczenie rekreacyjne, pokój nauczycielski, szatnie oraz sanitariaty. Koszt rozbudowy szkoły to prawie jedenaście milionów złotych. Nowy budynek szkoły ma być gotowy za dwadzieścia miesięcy. W ramach kolejnego etapu inwestycji planowana jest budowa jeszcze jednego budynku, który będzie przeznaczony dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej.

Zobacz również:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska