Bytom Odrzański zmaga się z plagą śmieciarzy!

Michał Kurowicki 68 387 52 87 [email protected]
Pomimo że w Bytomiu są punkty, gdzie bez problemów można zostawić wszelkie nieczystości, niektórzy wolą wywieźć stary telewizor, czy gruz do lasu. - Coraz bardziej przypomina to walkę z wiatrakami – mówi dyrektor ZGK w Bytomiu Antoni Bernat.
Pomimo że w Bytomiu są punkty, gdzie bez problemów można zostawić wszelkie nieczystości, niektórzy wolą wywieźć stary telewizor, czy gruz do lasu. - Coraz bardziej przypomina to walkę z wiatrakami – mówi dyrektor ZGK w Bytomiu Antoni Bernat. fot. Michał Kurowicki
Udostępnij:
Nielegalnie wysypywane śmieci zalegają wokół miasta. - Nie możemy sobie poradzić z osobami nielegalnie wywożącymi swoje śmieci nocą - mówi szef Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bytomiu Antoni Bernat.

Ulubionym miejscem nielegalnego składowania wszelkich odpadów jest teren starego wysypiska śmieci przy drodze z Bytomia Odrzańskiego do Bodzowa. - Wysypisko nie działa już od lat. Jego teren został zrekultywowany, ustawiliśmy też tabliczki informujące o kategorycznym zakazie pozostawiania śmieci w tym miejscu - tłumaczy dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bytomiu Antoni Bernat. Wszystko na nic! Nocami ciągle przybywa nowych odpadów. Nie pomógł nawet wał ziemny usypany tam, aby uniemożliwić łatwy dojazd większych samochodów. A tabliczki z zakazem zostały już trzykrotnie wyrwane.

Na nielegalnym wysypisku zalega wiele stert gruzu. Na jednej widać wyraźnie, że ktoś niedawno remontował łazienkę. Stary sedes i umywalka nie pozostawiają żadnych złudzeń. Oprócz tego znajdziemy tam też zużyte lodówki czy kilka telewizorów z rozwalonymi kineskopami. Wszystko wygląda na pozostawione w ciągu ostatnich dni, może tygodni. Kilkaset metrów dalej, obok przejazdu kolejowego, następna sterta śmieci wyrzucona do lasu. Tym razem oprócz gruzu są też worki z odpadkami higienicznymi.

ZGK już wiele razy wieszał kartki na blokach spółdzielni mieszkaniowych, informujące gdzie można oddać wszelkie odpady czy stare sprzęty domowe. Przez jakiś czas po akcji spada ilość wywalanych nielegalnie śmieci, ale potem wszystko wraca do normy.

Raz udało się znaleźć sprawcę nielegalnego procederu. - W wyrzuconych śmieciach pozostały zeszyty z nazwiskami. Dzięki nim ustalono, gdzie ta osoba mieszkała. Po zawiadomieniu, szybko usunęła pozostawione wcześniej odpadki na swój koszt - opowiada Antoni Bernat.

Dyrektor ZGK jeszcze raz, za pośrednictwem Gazety Lubuskiej informuje, że w dwóch punktach w mieście, na ul. Krzywoustego i w samym ZGK przy ul. Młyńskiej, bezpłatnie przyjmowane są wszelkiego rodzaju śmieci. Od makulatury do starych sprzętów domowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
gosc
Bytom górą! Jesteśmy najlepsi!!!
S
Stacg
niesamowicie trudny problem :-) wystarczy postawić na w sobotę wieczorem strażników miejskich - niech postoją do rana z pewnością złapią na gorącym uczynku tego kto śmieci wywozi. tego tabliczka nie załatwi tam jest potrzebne działanie! po co jest straż miejska? po co są urzędnicy?
G
Gość
A mnie g*****o obchodzą bytomskie śmieci na forum Nowej Soli. Podobno jesteście ludźmi inteligentnymi, a na forum Bytomia Odrzańskiego nie możecie trafić.
K
Krzzywym okiem
W dniu 17.05.2010 o 00:40, Krzywym okiem napisał:

No tak , zgadzam się ! Za wyrzucanie śmieci surowa kara ( a nie sprzątanie na własny koszt - czytamy w artykule ) + rachunek za sprząnięcie i utylizację !!! Kradzież też jest karana ! Tylko jak upilnować tysiące hektarów ?!

K
Krzywym okiem
W dniu 16.05.2010 o 23:23, Mieszkam w Bytomiu napisał:

Przestańcie gadać głupoty. Śmieci jest coraz więcej, nie ma na to rady i cięzko temu zapobiec? A właśnie, że jest na to sposób. Wysokie grzywne np: 3-krotność pensji sprawcy i zaraz się nauczą. A to że nie mogą znaleść winnego to bzdura, nawet jak znajdą to nie ma żadnych konsekwencji. Są inteligeenci, którzy w wyrzuconych śmieciach zostawiają np: rachunki. A jak wiadomo w Bytomiu były takie przypadki. Pozdrawiam ludzi za to odpowiedzialnych. PS.Nie dość, że wszędzie pełno śmieci to jeszcze ludzie kradną drewno z lasu w potężnych ilościach.


No tak , zgadzam się ! Za wyrzucanie śieci surowa kara ( a nie sprzątanie na własny koszt - czytamy w artykule ) + rachunek za sprząnięcie i utylizację !!! Kradzież też jest karana ! Tylko jak upilnować tysiące hektarów ?!
M
Mieszkam w Bytomiu
Przestańcie gadać głupoty. Śmieci jest coraz więcej, nie ma na to rady i cięzko temu zapobiec? A właśnie, że jest na to sposób. Wysokie grzywne np: 3-krotność pensji sprawcy i zaraz się nauczą. A to że nie mogą znaleść winnego to bzdura, nawet jak znajdą to nie ma żadnych konsekwencji. Są inteligeenci, którzy w wyrzuconych śmieciach zostawiają np: rachunki. A jak wiadomo w Bytomiu były takie przypadki. Pozdrawiam ludzi za to odpowiedzialnych.

PS.

Nie dość, że wszędzie pełno śmieci to jeszcze ludzie kradną drewno z lasu w potężnych ilościach.
~max~
W ZBĄSZYNKU JEST PODOBNIE. DOOKOŁA MIASTA WSZĘDZIE PEŁNO ŚMIECI. STRAŻNIK MIEJSKI NIE ROBI NIC!
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie