Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co z tegorocznym Winobraniem? Prezydent miasta zdradza szczegóły

Urszula Baumann
Urszula Baumann
Bachus w tym roku ma być wyjątkowy aktywny. Chce przemierzyć Zieloną Górę wzdłuż i wszerz
Bachus w tym roku ma być wyjątkowy aktywny. Chce przemierzyć Zieloną Górę wzdłuż i wszerz Mariusz Kapała
Winobranie odbędzie się, ale bez korowodu. - Atrakcji jednak nie zabraknie – zapewnia Janusz Kubicki.

Winobranie 2020 będzie inne niż zwykle, w zmniejszonej, ale na pewno nie uboższej wersji – pisze na Facebooku Janusz Kubicki. - Odbędzie się pod hasłem „Zielonogórzanie dla zielonogórzan”. Co się pod nim kryje?

Najważniejsi będą winiarze

Miasteczko Winiarskie znajdować się będzie, podobnie jak w poprzednich latach, wokół ratusza. - Towarzyszyć mu będzie nowy charakter. Będzie to przestrzeń bez głośnej muzyki, miejsce spotkań i rozmów, degustacji win, odpoczynku w towarzystwie delikatnej muzyki serwowanej przez lokalnych DJ-ów. Chcemy, aby ta winiarska przestrzeń była najważniejszym miejscem Winobrania – informuje prezydent.

Koncerty na placu Teatralnym

Wszystkie koncerty odbywać się będą na placu Teatralnym. Na scenie zobaczymy jedynie artystów związanych z Zieloną Górą. Janusz Kubicki zapowiada, że nie zabraknie znanych nazwisk, ale też nowych brzmień.

Jarmark mniejszy niż zwykle, wesoło miasteczko z ograniczeniami

Winobraniowy jarmark odbędzie się, ale z powodu epidemii stoisk będzie o 2/3 mniej niż w latach ubiegłych.

W centrum stanie wesołe miasteczko, ale liczba osób mogąca przebywać na jego terenie będzie ograniczona.

W ogrodzie botanicznym codziennie będą odbywać się spotkania i warsztaty dla dzieci, a na podwórku przy ul. Żeromskiego tańce i animacje.

Winobranie bez korowodu

Miasto postanowiło zrezygnować z korowodu. Z Bachusa jednak nie rezygnuje. Bóg Wina ma być bardziej aktywny niż zwykle. - Planuje już podróże ulicami miasta, zarówno tego starego jak i nowego – zdradza prezydent. Zapowiada też, że w kinie letnim zostanie wyświetlony film, na którym zobaczymy korowody sprzed lat.

Dokładny program zostanie przedstawiony w połowie sierpnia.

Korowód Winobraniowy 2019 za nami. Wiele opowiadano o tym wydarzeniu jeszcze przed 14 września. Zapewniano, że będzie to niesamowite widowisko. Radosne święto, które tworzyć będą wspaniali, uśmiechnięci ludzie.Z niecierpliwością czekali na nie zielonogórzanie. Specjalnie na korowód przyjechali do nas goście m.in. z Warszawy, Poznania, Leszna czy Gdańska. Tłumy przybyły jeszcze chwilę przed godziną 12.00 na al. Konstytucji 3 Maja. Każdy chciał zająć dobre miejsce, aby móc oglądać ten wielkie uliczny spektakl. Jak było? Z roku na rok organizatorzy korowodu udowadniają, że jest on niepowtarzalnym elementem, bez którego Winobranie nie mogłoby się odbyć. Tym razem barwny korowód przeszedł pod hasłem "Świat cyrku i osobowości".  Cyrkowcy, szczudlarze, akrobaci, motocykliści, artyści, aktorzy, dzieci, tancerze, mieszkańcy. Do udziału w widowisku organizatorzy zaprosili także najlepsze polskie teatry uliczne i plenerowe. Wszyscy odpowiednio przebrani tanecznym krokiem przemierzali główne ulice miasta. Ale zabawa nie trwała tylko na al. Konstytucji 3 Maja. Przeniosła się także na deptak i Plac Teatralny przy Lubuskim Teatrze. Bachus oddał niechętnie klucze do bram Winnego Grodu, ale nie powiedział jeszcze ostatniego zdania. Oficjalnie rządzić będzie do niedzieli. Zobaczcie naszą relację live oraz mnóstwo zdjęć barwnego, cyrkowego Korowodu Winobraniowego>>>> <script async defer class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/83410562-50f4-6b29-8201-ea6f8ba81845,a0c3b7d6-8244-6914-2e18-d5cf932eba3b,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script><iframe frameborder="0" width="270" height="360" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/kCpIX7uzi6mQ7yv2qAC" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>- To jest jedna z najwspanialszych imprez w Polsce. Myślę, że także spokojnie można powiedzieć, że w Europie. Takiego korowodu, takiego Winobrania nie zobaczycie nigdzie indziej. To jest fantastyczna wizytówka miasta i regionu. Udział dzieciaków, młodzieży, pasjonatów, wariatów artystycznych jest niepowtarzalny i typowo zielonogórski - mówił nam Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru.A tak rozpoczęło się Winobranie 2019 <script async defer class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/2513864d-175d-6fef-839a-a9b0c860136f,683e3478-a41b-aa66-0e12-81b75feb8d3d,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Korowód Winobraniowy 2019 przeszedł do historii! Cyrkowcy, a...

Zobaczcie migawki z ubiegołorocznego Winobrania

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska