Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Winobraniowy Festiwal Szachowy w Zielonej Górze będzie historycznym wydarzeniem

Cezary Konarski
Cezary Konarski
Winobraniowy Festiwal Szachowy odbędzie się w ośrodku WOSikR-u w Drzonkowie (22-24 września).
Winobraniowy Festiwal Szachowy odbędzie się w ośrodku WOSikR-u w Drzonkowie (22-24 września). mat. pras.
Tak dużej szachowej imprezy w Zielonej Górze jeszcze nie było. W Winobraniowym Festiwalu Szachowym będzie można stanąć oko w oko z utytułowanymi zawodnikami.

Imprezę zaplanowano na trzy dni (od 22 do 24 wrfześnia), w ośrodku WOSiR-u w Drzonkowie. Główną jej areną będzie hala szermiercza, ale w chętni będą mogli rozegrać partyjkę również w plenerze, w tzw. szachy parkowe.
Na piątek 22 września zaplanowana została symultana z arcymistrzem Jerzym Zezulkinem, od godz. 17.00 na 20 szachownicach. Następnie – o godz. 18.30 – rozpoczną się warsztaty szkoleniowe z wieloletnim wykładowcą Akademii Polskiego Związku Szachowego, mistrzem międzynarodowym, Przemysławem Skalikiem.

W sobotę 23 września odbędzie się Turniej Młodych Talentów dla juniorów do lat 14 (rocznik 2009 i młodsi), ale będzie też prowadzona osobna klasyfikacja dla czterech grup wiekowych: do 8, 10, 12 i 14 lat. Zawody, które zostały zgłoszone do klasyfikacji rankingowej FIDE, będą składały się z dziewięciu rund. Początek o godz. 10.00 (tempo gry: 10 minut + 5 sekund na ruch). Godzinę wcześniej rozpocznie się odprawa techniczna.

Po zakończeniu Turniej Młodych Talentów – około godz. 17.00 – na 30 szachownicach rozpocznie się symultana z wicemistrzem Czech, mistrzem międzynarodowym, Tomasem Krausem.

Na podobnych zasadach, co sobotnie zawody dla dzieci i młodzieży, rozgrywany będzie niedzielny (24 września), otwarty Turniej Mistrzowski, w którym prowadzona będzie jedna klasyfikacja. Zawody te również zostały zgłoszone do oceny rankingowej FIDE. Start o godz. 10.00 (odprawa techniczna o godz. 9.00).

- To duże wydarzenie nie tylko dla środowiska szachowego, ale również dla Zielonej Góry, bo takiej imprezy szachowej u nas jeszcze nie było – powiedział Grzegorz Słowik, prezes Klubu Szachowego Caissa Pion Zielona Góra, organizatora imprezy. - Kilka dni przed Festiwalem na liście startowej mieliśmy już blisko 150 uczestników. Dla wielu zawodników to ważny turniej, bo nie muszą oni wyjeżdżać gdzieś daleko, żeby podnieść swoje kwalifikacje i powalczyć o punkty rankingowe FIDE. Młodzi ludzie będą mieli okazję spotkać utytułowanych zawodników, doświadczonych trenerów, czy uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu. Chcielibyśmy, żeby impreza cyklicznie odbywała się w Zielonej Górze. Za pomoc w organizacji Festiwalu chciałbym podziękować m.in. naszym patronom: posłowi Jerzemu Maternie, wojewodzie lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi i prezydentowi Zielonej Góry Januszowi Kubickiemu.

Zielona Góra ma pierwsze w woj. lubuskim pełnowymiarowe, kryte boisko piłkarskie.

Obiekt robi wrażenie. Wielki balon przykrył boisko piłkarski...

WIDEO: Modivo Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar „Gazety Lubuskiej”

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska