Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Długoterminowa prognoza pogody. Jaka czeka nas pogoda w listopadzie, grudniu i styczniu? Przed nami ciepłe miesiące!

Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
Długoterminowa prognoza pogody. Jaka pogoda czeka nas w listopadzie, grudniu i styczniu? Zobaczcie sami >>>
Długoterminowa prognoza pogody. Jaka pogoda czeka nas w listopadzie, grudniu i styczniu? Zobaczcie sami >>>pixabay.com
Długoterminowa prognoza pogody od IMGW - co czeka nas w następnych miesiącach? Okazuje się, że przed nami ciepłe miesiące sporo opadów deszczu w listopadzie. Jaka będzie pogoda na święta? Zobaczcie sami!

Długoterminowa prognoza pogody na jesień i zimę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, opracował długoterminową prognozę pogody temperatur i opadów na listopad 2020 r. – styczeń 2021 r.

Co czeka nas w nadchodzących miesiącach? Długoterminowa prognoza pogody od IMGW wskazuje, że czekają nas ciepłe miesiące. Temperatura powietrza w wielu częściach Polski będzie powyżej normy. W listopadzie w Lubuskiem przewiduje się dużo opadów deszczu. A jaka będzie pogoda na święta?

Sprawdźcie długoterminową prognozę pogody na listopad, grudzień i styczeń!

Prognoza pogody na listopad 2020

Prognoza modelu IMGW-Reg dla wybranych miast w Polsce wskazuje, że listopad charakteryzować się będzie średnimi temperaturami powietrza w klasie „powyżej normy” lub w górnej granicy klasy „w normie”. Średnie temperatury „powyżej normy” występować będą przeważnie na zachodzie kraju, a temperatury w „normie” na wschodzie.

Wysokie temperatury w Lubuskiem

Miesięcznej średniej temperatury w klasie „powyżej normy” można się spodziewać w rejonie: Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Torunia, Opola, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Koszalina i Zakopanego, natomiast w górnej granicy klasy „w normie” w rejonie: Warszawy, Katowic, Łodzi, Lublina, Białegostoku, Olsztyna, Rzeszowa i Suwałk.

Miniony weekend obfitował w rekordowo wysokie temperatury. Na terenie całego województwa lubuskiego korzystaliśmy z uroków pięknego słońca. Zobaczcie, w jakich miastach odnotowano najwyższą temperaturę. Ostrzeżenia IMGWPrzypominamy, że do 11 sierpnia obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia  dla woj. lubuskiego. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - informuje dyżurny synoptyk IMGW. Będą burze z grademIMGW ostrzega także mieszkańców wszystkich powiatów przed burzami z gradem. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może pojawić się grad - dodają synoptycy. WIDEO: Pogoda na dzień (10.08.2020) | LUBUSKIE

Upał w Lubuskiem - tutaj IMGW odnotowało najwyższe temperatu...

Według statystycznego modelu IMGW-Bayes listopadowe średnie miesięczne temperatury powietrza na przeważającym obszarze kraju będą w klasie „powyżej normy”. Średnie temperatury „w normie” prognozuje się głównie w rejonie Wrocławia, Zielonej Góry, Szczecina, Olsztyna i Suwałk, miejscami w centralnej i północnej Polsce

Opady deszczu w listopadzie

Według długoterminowej prognozy IMGW BIP czeka nas deszczowy listopad. Model IMGW-Reg dla wybranych miast w Polsce przewiduje miesięczne sumy opadów w listopadzie w klasie „powyżej normy” lub w górnej granicy klasy „w normie”. Jedynie w rejonie Katowic, Gdańska i Koszalina prognozowane są sumy opadów w dolnej granicy klasy „w normie”.

Zgodnie z modelem statystycznym IMGW-Bayes listopadowe sumy opadów będą zróżnicowane. Opady „powyżej normy” prognozuje się w województwie wielkopolskim, zachodniopomorskim i lubuskim, a także miejscami w pozostałych częściach kraju. Sumy opadów „poniżej normy” przewidywane są przeważnie w pasie Gdańsk-Toruń- Łódź- Katowice oraz w województwie dolnośląskim, a także miejscami we wschodniej części kraju.

Prognoza pogody na grudzień

W grudniu 2020 czekają nas wysokie temperatury (jak na tę porę roku). Prognoza modelu IMGW-Reg dla wybranych miast w Polsce zapowiada, że grudzień charakteryzować się będzie średnimi temperaturami powietrza w klasie „powyżej normy”. W rejonie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Kielc, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego średnia miesięczna temperatura powietrza może zostać przekroczona o ponad 1,0°C (rys. 3, tab. 3).

Według statystycznego modelu IMGW-Bayes średnie temperatury w grudniu będą na niemal całym obszarze kraju w klasie „powyżej normy”. Średnie temperatury „w normie” przewiduje się miejscami w południowo-zachodniej i północno-wschodniej Polsce.

Opady deszczu w Lubuskiem

Według modelu IMGW-Reg dla wybranych miast w Polsce miesięczne sumy opadów w grudniu będą na ogół w klasie „w normie”. Sumy opadów „powyżej normy” prognozowane są w rejonie Gdańska i Białegostoku, natomiast „poniżej normy” w rejonie Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry oraz w rejonie Katowic i Kielc.

Model statystyczny IMGW-Bayes przewiduje na przeważającym obszarze kraju grudniowe sumy opadów w klasie „w normie” i „poniżej normy”. Opady „poniżej normy” prognozuje się na ogół na południu i miejscami na północy. Sumy opadów „poniżej normy” przewidywane są w województwie kujawsko-pomorskim i miejscami w innych częściach Polski.

Styczeń 2020 - prognoza pogody

Prognoza modelu IMGW-Reg dla wybranych miast w Polsce zgodnie wskazuje, że styczeń 2021 r. charakteryzować się będzie średnimi temperaturami powietrza w klasie „w normie”.

Według statystycznego modelu IMGW-Bayes średnie temperatury w styczniu będą na niemal całym obszarze kraju w klasie „powyżej normy”. Średnie temperatury „w normie” przewiduje się miejscami w województwie śląskim, małopolskim, podkarpackim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

A pamiętacie śnieżyce w Lubuskiem? Powspominajmy!

Deszcz w Polsce - mapa deszczowa

Model IMGW-Reg dla wybranych miast w Polsce przewiduje zróżnicowane miesięczne sumy opadów w styczniu 2021 r. Sumy opadów w klasie „powyżej normy” prognozowane są na wschód od linii Gdańsk- Poznań- Wrocław. Rejon Wrocławia, Poznania i Gdańska, a także Koszalina i Kielc to miesięczne sumy w klasie „w normie”. Opady „poniżej normy” zapowiadane są w północno-zachodniej części kraju (rejon Szczecina, Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry.

Zgodnie z modelem statystycznym IMGW-Bayes styczniowe sumy opadów będą także zróżnicowane. Sumy opadów w klasie „powyżej normy” prognozuje się głównie w południowo-zachodniej i północno-wschodniej części kraju, a w klasie „poniżej normy” w północno-zachodniej i wschodniej.

Źródło: IMGW BIP

WIDEO: Jak przygotować buty na jesienną pogodę?

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska