Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Doczekali się boiska, jak ze snów. Na gorzowskich Piaskach już kopią!

Robert Gorbat
Robert Gorbat
Jako pierwsi pokazowy mecz rozegrali na nowym boisku chłopcy z IV i VIII piłkarskich klas SP 21.
Jako pierwsi pokazowy mecz rozegrali na nowym boisku chłopcy z IV i VIII piłkarskich klas SP 21. Robert Gorbat
Po 33 latach od powstania Szkoła Podstawowa nr 21 im. Orląt Lwowskich w Gorzowie doczekała się sztucznego boiska z oświetleniem. Obiekt został uroczyście otwarty podczas środowej (18 maja) „Olimpiady na Piaskach”.

- Szkoła funkcjonuje od 1989 roku, a budowę boiska wygraliśmy w budżecie obywatelskim trzy lata temu - usłyszeliśmy od dyrektorki placówki Iwony Turczyńskiej. - Z powodu pandemii roboty ruszyły jednak dopiero jesienią ubiegłego roku. W końcu możemy się cieszyć z otwarcia obiektu, na który z utęsknieniem czekało 700 naszych uczniów.

Boisko dla wszystkich

Inwestycja kosztowała 819 tys. zł. Jej wykonawcą była firma Usługi Ogólnobudowlane Pak-Bud Zbigniewa Pakuły, na co dzień także prezesa Warty Gorzów.
- Prace nie były łatwe, bo zmagaliśmy się z bardzo twardym, gliniastym podłożem - przyznał wykonawca. - Boisko o wymiarach 60x30 metrów ma podbudowę z kruszywa i żwiru, na który ułożyliśmy 5 centymetrów cienkiego grysiku i sztuczną trawę o wysokości 6 centymetrów. Płyta ma oczywiście drenaż i sztuczne oświetlenie.

Boisko będzie dostępne i dla uczniów SP 21, i dla mieszkańców pobliskiego osiedla Piaski codziennie do godz. 21.00. Nie ma mowy o żadnych ograniczeniach, bo istotą budżetu obywatelskiego jest zaspokajanie potrzeb wszystkich mieszkańców miasta. Jako pierwsi pokazowy mecz rozegrali na nim chłopcy z VIII i IV klas sportowych SP 21.
- To takie symboliczne przekazanie pałeczki przez naszych najstarszych piłkarzy najmłodszym futbolistom - dodała Turczyńska. - Mam nadzieję, że nasi uczniowie i mieszkańcy Piasków będą umieli zadbać o boisko, które jest naszym wspólnym dobrem.

Przecięli wstęgę

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: dyrektorka Turczyńska, przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski oraz dyrektor wydziału sportu UM Piotr Guszpit.
Ceremonia odbyła się w trakcie zorganizowanej przez szkołę „Olimpiady na Piaskach”. Dzieci bawiły się na dziesięciu stacjach sprawnościowych, a do treningów na specjalistycznym sprzęcie zachęcali kolarze Orląt, żużlowcy Stali, waterpoliści GKPW oraz judocy i wioślarze AZS AWF. Imprezę zakończył bieg przełajowy im. przedwcześnie zmarłej dyrektorki SP 21 Ewy Józefowicz.

Błysk w oku piłkarzy

Wejścia na sztuczną murawę nie mogli się doczekać wszyscy młodzi futboliści i cheerliderki z SP 21. W sumie jest ich około stu, skupionych w czterech specjalistycznych grupach sportowych na poziomie IV, V, VII i VIII klasy. Projekt jest prowadzony w ścisłej współpracy z Klubem Sportowym Warta.
- W szkole mieliśmy do tej pory halę i stare boisko wielofunkcyjne, więc z konieczności korzystaliśmy także ze sztucznego boiska Warty przy ulicy Żwirowej - powiedział nam Adam Bechta, jeden z pięciu trenerów, prowadzących zajęcia z młodymi piłkarzami. - Nowy obiekt znakomicie nadaje się do gry siedmiu na siedmiu. Będziemy teraz niezależni od stadionu przy Żwirowej, gdzie szczególnie późną jesienią i zimą panuje spory tłok.

Najstarsza grupa trampkarzy z SP 21 gra systematycznie pod szyldem Warty w mistrzostwach województwa lubuskiego, zaś młodsze roczniki wystąpią w przyszłym tygodniu w Zbąszynku w wojewódzkim finale turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska