MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dodatkowe miejsca do parkowania motocykli w Zielonej Górze. Czy to dobry pomysł?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Miejsca do parkowania motocykli są oznakowane specjalnym znakiem
Miejsca do parkowania motocykli są oznakowane specjalnym znakiem Eliza Gniewek-Juszczak
Z prośbą o wyznaczenie miejsca do parkowania motocykli na jednym z osiedli w Zielonej Górze zwrócili się do swojego radnego mieszkańcy. Jacek Budziński złożył interpelację w tej sprawie. Jest odpowiedź z urzędu miasta.

Parkowanie w Zielonej Górze. Co z motocyklami?

Brak miejsc parkingowych to jeden z większych problemów kierowców w Zielonej Górze, zwłaszcza wieczorami, kiedy wszyscy wracają do domówi i szukają miejsca do zostawienia auta.

Z prośbą o wyznaczenie miejsca do parkowania motocykli przy wjeździe na stację benzynową, od strony osiedla Pomorskiego, mieszkańcy zwrócili się do radnego Jacka Budzińskiego.

– Dotychczas właściciele motocykli parkują na miejscach dla samochodów, dlatego wnioskodawcy proponują wyznaczenie specjalnego miejsca/miejsc i oznaczenie ich znakiem parking tylko dla motocykli – wyjaśnił w interpelacji złożonej do magistratu radny Budziński.

Mieszkańcy zaproponowali cztery potencjalne lokalizacje tego typu miejsc parkingowych, po obu stronach wjazdu na teren stacji paliwowej.

Trwa głosowanie...

Czy motocykle powinny mieć w Zielonej Górze wyznaczone miejsca do parkowania?

Motocykle w Zielonej Górze. Też muszą gdzieś parkować

Na sprawę poruszoną przez mieszkańców odpowiedział zastępca prezydenta Krzysztof Kaliszuk.

– Z uwagi na zbyt małą odległość od istniejącego zjazdu, a tym samym możliwe utrudnienie dla włączających się do ruchu, proponowane miejsca postojowe dla motocykli we wskazanych lokalizacjach nie mogą zostać wykonane – wyjaśnił w interpelacji.

Wiceprezydent zapowiedział jednak, że departament zarządzania drogami przeanalizuje możliwość wyznaczenia takich miejsc we wskazanym rejonie.

– Miejsca parkingowe dla motocykli powinny być wyznaczane także na innych osiedlach i parkingach w mieście. To dobry pomysł – uważa radny Budziński.

W 2016 roku tuż przy deptaku, od strony placu Bohaterów powstały miejsca parkingowe dla motocykli. Miejsca takie są m.in. też przy ul. Bananowej w Zielonej Górze.
Przypomnijmy w strefie parkowania w Zielonej Górze motocykle i czterokołowce, które nie posiadają zamkniętej kabiny parkują za darmo.
Więcej o stawkach i strefie czytaj tutaj

Zobacz też wideo: Podpalacz samochodów sam zgłosił się na policję

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska