MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Duża pomoc dla mam. Rehabilitacja poporodowa w szpitalu w Świebodzinie

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
W szpitalu w Świebodzinie po porodzie można skorzystać z rehabilitacji poporodowej.
W szpitalu w Świebodzinie po porodzie można skorzystać z rehabilitacji poporodowej. pixabay.com/ zdjęcie podglądowe
Powrót do formy po porodzie może być łatwiejszy z pomocą specjalisty rehabilitacji poporodowej. Na oddziale położniczym w Świebodzinie od czerwca 2021 roku mamy mogą korzystać z porad fizjoterapeutki, która doradza jak przejść przez okres połogu.

Rehabilitacja poporodowa poprawia komfort i zapobiega powikłaniom

Rehabilitacja po porodzie nie jest standardem na oddziałach położniczych. W pierwszych godzinach po porodzie każdej kobiecie towarzyszy osłabienie, zmęczenie i ból. Aby poprawić komfort i zapobiec ewentualnym powikłaniom po porodzie, w Świebodzinie młode mamy wspiera wykwalifikowana fizjoterapeutka. Z konsultacji można skorzystać od poniedziałku do piątku.

Na oddziale położniczym staram się wdrożyć wczesną edukację poporodową, która w znacznym stopniu ułatwia kobiecie przejście przez okres połogu oraz może skutecznie pomóc w powrocie do aktywności fizycznej – mówi Agata Smolak-Gmińska, magister fizjoterapii i specjalistka rehabilitacji okołoporodowej.

Pacjentki dowiadują się, jak bezpiecznie rozpocząć ćwiczenia oraz jak bezpiecznie wrócić do formy po porodzie. Dla wielu pań ważne poradzenie sobie z blizną po cesarskim cięciu, czy z rozejściem mięśnia prostego brzucha. Jak tłumaczy fizjoterapeutka, pacjentki są poinstruowane kiedy i jak bezpiecznie rozpocząć ćwiczenia, by bezpiecznie wrócić do formy. Otrzymują również instruktaż autodrenażu, który ma duży wpływ na gojenie się tkanek. Na kondycję po porodzie mają także wpływ prawidłowe nawyki dnia codziennego.

- Zależy nam, żeby pacjentki oddziału położniczego były zadowolone i miały możliwie najszerszy zakres opieki. Będziemy się starali, żeby rehabilitacja okołoporodowa została na stałe na naszym oddziale i była też w programie szkoły rodzenia – mówi Wiesława Cieplicka, prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie.

Zobacz też: Fizjoterapeutka o bólach kręgosłupa po ciąży

Źródło: Dzień Dobry TVN

Rehabilitacja poporodowa wskazana także po cesarskim cięciu

Rehabilitacja poporodowa jest wskazana po każdym porodzie. Pierwsza konsultacja odbywa się około 12-24 godzin po porodzie siłami natury oraz po upływie około doby po porodzie cesarskim cięciem. Najpierw ćwiczenia trwają od około 15 - 20 minut dziennie. Pacjentka zaleconą aktywność fizyczną powinna kontynuować również w domu przez cały okres połogu.

Rocznie na oddziale w Świebodzinie rodzi się pół tysiąca dzieci. Panie, które zakończyły hospitalizację po porodzie w Świebodzinie, mogą się skontaktować ze specjalistką rehabilitacji poporodowej, wystarczy napisać wiadomość na adres: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska