Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień z mundurowymi w Placówce Opiekuńczo–Wychowawczej w Klenicy. Brali w nim udział policjanci z Krosna Odrzańskiego i nie tylko

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Dzień z mundurowymi dla podopiecznych z Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Klenicy.
Dzień z mundurowymi dla podopiecznych z Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Klenicy. Lubuska Policja
W czwartek (22 lutego) w Placówce Opiekuńczo–Wychowawczej w Klenicy (gmina Bojadła) odbył się dzień z mundurowymi. Brali w nim udział m.in. policjanci z Krosna Odrzańskiego, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dzień z mundurowymi dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Klenicy był planowany od kilku miesięcy.

Już w grudniu komendant powiatowy policji w Krośnie Odrzańskim — nadkomisarz Tomasz Kaczyński wspólnie z dowódcą 152 batalionu lekkiej piechoty — podpułkownikiem Tomaszem Płotczykiem, policjantami, pracownikami cywilnymi komendy oraz żołnierzami, po zorganizowanej zbiórce rzeczy odwiedzili wspomnianą placówkę i nawiązali współpracę.

Niedawno odbyło się kolejne przedsięwzięcie, związane z placówką w Klenicy. Tym razem mundurowi zaprosili dzieci i ich opiekunów do swoich jednostek, gdzie przygotowali dla nich moc atrakcji.'

Spotkanie w komendzie policji w Krośnie Odrzańskim

Czwartkowe spotkanie (22 lutego) rozpoczęło się w krośnieńskiej komendzie, gdzie nasi goście zostali przywitani przez komendanta KPP (Komendy Powiatowej Policji) w Krośnie Odrzańskim, nadkom. Tomasza Kaczyńskiego oraz szefa sekcji Współpracy Cywilno-Wojskowej — porucznik Kamilę Dudek, która wystąpiła w imieniu Dowódcy 152 batalionu lekkiej piechoty.

Następnie dzieci rozpoczęły zwiedzanie komendy i skorzystały z przygotowanych niespodzianek. W trakcie spotkania z technikiem kryminalistyki zobaczyły urządzenia wykorzystywane do wykonywania zdjęć sygnalitycznych oraz daktyloskopii, zapoznali się z wyposażeniem walizki, którą technik zawsze ma przy sobie na miejscu zdarzenia, a także posłuchały na temat rodzajów śladów, metod ich ujawniania i zabezpieczania. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Mając do dyspozycji różnego rodzaju proszki i pędzle, sami szukali pozostawionych na kartce czy też słoikach odbitek linii papilarnych.

Gdy już wszyscy zrobili sobie pamiątkowe odciski palców, głos zabrał policjant Wydziału Ruchu Drogowego, który zaprezentował sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie oraz pokazał, jak wygląda kierowanie ruchem drogowym przez policjanta. Dzieci mogły obejrzeć między innymi laserowy miernik prędkości, urządzenia do badania stanu trzeźwości, narkotestery oraz miernik przejrzystości szyb. Dużo radości dała dzieciom możliwość przymierzenia kamizelki, którą policjanci drogówki zakładają do służby oraz sprzętu wykorzystywanego do zabezpieczenia imprez masowych.

Dzieci poznały policyjne psy

Następnie dzieci spotkały się z przewodnikami psów służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze i ich psami. Policjanci opowiedzieli o swojej służbie, pokazali tresurę psa, a także zaprezentowali pokaz gryzienia. W dalszej części wizyty, goście obejrzeli radiowozy policyjne, motocykle, łódź motorową, a także spotkali się z dyżurnym jednostki i zobaczyli, jak wyglądają pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Ostatnim punktem wizyty zaplanowanej w krośnieńskiej komendzie, było zwiedzanie strzelnicy. Tam po obejrzeniu treningu strzeleckiego mogli obejrzeć broń, jaką policjanci wykorzystują w służbie oraz sami spróbować swoich sił strzeleckich. Po wcześniejszym instruktażu, pod okiem instruktora wyszkolenia strzeleckiego, strzelali do celu z broni pneumatycznej na kulki plastikowe. Na zakończenie, każdy z nich mógł zabrać pamiątkową tarczę ze sobą.

Wizyta u żołnierzy w Krośnie Odrzańskim

Następnie wszyscy przemieścili się do siedziby 152 batalionu lekkiej piechoty w Krośnie Odrzańskim, gdzie odbył się ciąg dalszy niespodzianek. Po zwiedzaniu pomieszczeń jednostki, dzieci przeszły na salę gimnastyczną, gdzie odbyły profesjonalny trening karate. Zajęcia prowadzili shihan Krzysztof Dubiel oraz shihan Eliasz Madej. Po wysiłku, na wszystkich czekał poczęstunek.

Na zakończenie spotkania komendant przekazał na ręce dyrektora placówki pamiątkowe zdjęcie ze spotkania, natomiast dzieci i opiekunowie otrzymali upominki. Dodatkowo, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przekazali im produkty, które wykorzystane zostaną podczas codziennego funkcjonowania placówki. Dzień spędzony z mundurowymi był dla dzieci niecodziennym przeżyciem i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska