Falubaz Gran-Bud Zielona Góra zdobył setną bramkę w tym sezonie w lubuskiej czwartej lidze. Zobacz strzał Wojciecha Okińczyca

Szymon Kozica
Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - Spójnia Ośno Lubuskie 6:1 (3:1)
Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - Spójnia Ośno Lubuskie 6:1 (3:1) Szymon Kozica
W sobotę, 8 czerwca, Falubaz Gran-Bud Zielona Góra na własnym boisku pokonał Spójnię Ośno Lubuskie 6:1 (3:1). W tym meczu zdobył też setną bramkę w tym sezonie w lubuskiej czwartej lidze. Strzelił ją Wojciech Okińczyc, który w pierwszej połowie popisał się hat trickiem.

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra, który już w maju zapewnił sobie awans do trzeciej ligi, przed pojedynkiem ze Spójnią Ośno Lubuskie miał na koncie 97 bramek. Kibice liczyli na to, że w ostatnim w tym sezonie meczu przed własną publicznością pęknie setka. I nie przeliczyli się.

Już w 2 min worek z bramkami rozwiązał Wojciech Okińczyc. W 9 min ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, wykorzystując rzut karny. Minutę później kontaktowego gola dla Spójni Ośno Lubuskie zdobył Oleh Bondaruk, także trafiając z "jedenastki".

Setna bramka dla Falubazu Gran-Budu Zielona Góra padła jeszcze przed przerwą, a strzelił ją w 42 min Wojciech Okińczyc, uderzając technicznie i bardzo pewnie zewnętrzną częścią prawej stopy. - Trzy do jednego mamy w dzisiejszym meczu! Na listę strzelców wpisuje się po raz trzeci Wojciech Okińczyc. Jest to zarazem trzecia bramka Wojtka w dzisiejszym meczu i setna dla lidera rozgrywek - obwieścił spiker.

W drugiej połowie, gdy Wojciech Okińczyc opuścił już boisko, Falubaz Gran-Bud Zielona Góra dołożył jeszcze trzy bramki. Na 4:1 podwyższył Dawid Czarnecki w 67 min, na 5:1 trafił Przemysław Mycan z rzutu karnego w 89 min, a wynik spotkania ustalił ten sam zawodnik precyzyjnym strzałem głową w 90 min.

Pozostałe wyniki 29. (przedostatniej) kolejki rozgrywek lubuskiej czwartej ligi (za 90minut.pl): Odra Bytom Odrzański - Tęcza Krosno Odrzańskie 1:1, Czarni Browar Witnica - TS Masterchem Przylep 5:1, Dąb Sława Przybyszów - ZAP Syrena Zbąszynek 5:3, Korona Kożuchów - Lubuszanin Drezdenko 4:1, MTS Pogoń Świebodzin - Ilanka Rzepin 1:3, Arka Nowa Sól - Sprotavia Szprotawa 5:1, Carina Gubin - Polonia Słubice 0:1.

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - Carina Gubin 2:1 (1:1)

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - Carina Gubin 2:1 na inaugura...

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra pokonał Pogoń Świebodzin 3:0 (2:0)

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra pokonał Pogoń Świebodzin 3:0 (...

Lubuska czwarta liga: Masterchem Przylep - Falubaz Gran-Bud Zielona Góra 1:2 (1:1)

LUBUSKIE. Piłkarskie derby Zielonej Góry. Masterchem Przylep...

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - Odra Bytom Odrzański 5:0 (3:0)

PIŁKA NOŻNA. Falubaz Gran-Bud Zielona Góra awansował do trze...