Garbusy, rycerze i joannici w akcji. Imprezy w Lubuskiem (29-31 lipca)

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
8. edycja Garbobrania rozpocznie się w piątek, 29 lipca, w Drzonkowie.
8. edycja Garbobrania rozpocznie się w piątek, 29 lipca, w Drzonkowie. Magda Weidner
Udostępnij:
Sprawdź, jakie wydarzenia kulturalne odbędą w ten weekend, 29-31 lipca, w województwie lubuskim.

GORZÓW

Sobota, 11.00, II LO, ul. Przemysłowa, joga na wakacje. Udział darmowy.

Sobota, 20.30, Scena Letnia, Teatr Osterwy, koncert aktora Andrzeja Lajborka „Powitania, pożegnania...”. Wstęp darmowy.

Niedziela, 10.00, bulwar zachodni (tzw. stary), wakacyjne spotkania z jogą. Udział darmowy.

DŁUGIE (powiat strzelecko-drezdenecki)

W sobotę, 30 lipca, na plaży przy jeziorze ustawiona zostanie scena Disco Długie Festival, a na niej wystąpią znane gwiazdy muzyki disco polo. Program imprezy:
15.00 Start
15.00-18.30 Koncerty zespołów debiutujących: Danielo, No Problem, Ellixir
18.30 Ogłoszenie wyników konkursu na "Debiut Disco Długie Festival"
19.00 Koncerty gwiazd: Krystal Summer, Kalimero, Adonis, Jorrgus, Defis, Skaner
1.30 Ogłoszenie wyników konkursu na "Hit Disco Długie Festival" oraz "Najlepszy Zespół Festival’u".

LUBNIEWICE

Sobota, od 16.00, Lubniewicki Rynek, Folkowe Lubniewice. Program: Jarmark Folkowy, lokalne potrawy, stoiska interaktywne dla dzieci, malowanie buziek; 18.30, koncerty wokalistów GOK-u; 19.00, koncert kapeli podwórkowej „Z kopyta”; 20.00, muzyka ludowa „Po zagonach”; 21.00, koncert Mai Sikorowskiej. Udział darmowy.

SKWIERZYNA

Sobota, od 6.00, Dom nad rzeką, „Święto Warty”. Program: zawody wędkarskie (6.00), zawody kajakarskie - otwarte zapisy dla chętnych (14.30), turniej na „Najsilniejszego człowieka Warty” (15.30-16.00), turniej powiatów i gmin nadwarciańskich (16.00), występ zespołu folkowego (18.30), gwiazda wieczoru: Tomasz Karolak i Pączki w Tłuszczu (20.00), zabawa taneczna z Dj’em May Sound (22.00). Dodatkowo: atrakcje dla dzieci, rejs katamaranem, konkurs na najlepsze danie rybne, prezentacja dań regionalnych, blok artystyczny. Wstęp darmowy.

Tomasz Karolak
Tomasz Karolak wystąpi na „Święcie Warty” w Skwierzynie. Bartek Syta

SŁUBICE

Niedziela, 17.00, kino w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, „BFG: Bardzo Fajny Gigant”, bilety: 14-17 zł; niedziela, 19.30, „Obecność 2”. Bilety: 14-17 zł.

MIĘDZYRZECZ

Sobota i niedziela, 17.30, kino, Międzyrzecki Ośrodek Kultury, „BFG: Bardzo Fajny Gigant”, bilety: 15-19 zł; sobota i niedziela, 20.00, „Tajemnice Manhattanu”. Bilety: 15-19 zł.

POLNE (gm. Słońsk)

Sobota, od 17.00, festyn integracyjny. Program: gry i zabawy dla dzieci, dyskoteka dla najmłodszych, zabawa pod strzechą. Wstęp darmowy.

CHARTÓW (gm. Słońsk)

Niedziela, od 11.00, boisko, turniej Agrafka Cup. W programie: gry, pokazy klubu motocrossowego, mecze, warsztaty plastyczne dla dzieci, zabawy sprawnościowe dla dzieci. Udział darmowy.

PSZCZEW

Sobota i niedziela, 15.00 i 18.00, Kino Przystań, „Iluzja 2”. Bilety: 12-14 zł.

WIERZBNICA

Pomóż dzieciom z gminy na turnieju. Klub Sportowy Błękitni Wierzbnica zaprasza na II turniej szóstek piłkarskich oraz kwestę. Pieniądze zbierane będą na pomoc dla dzieci z terenu gminy Bytom Odrzański: dla Amelii, Filipka i Kordianka. W planach jest wiele atrakcji. Początek 30 lipca o godz. 11.00 na boisku w Wierzbnicy.

KOŻUCHÓW

Pobiegnij z pomocą dla małej Roxanki. W sobotę, 30 lipca, odbędzie się festyn charytatywny dla Roxanki Szymkun, dziewczynki, która walczy z neuroblastomą. Wszystko rozpocznie bieg na dystansie pięciu kilometrów (zapisy od godz. 7.00 do 9.30 koło Orzechówki). Sam bieg rozpocznie się o 10.00, po nim czekają nas różnego rodzaju występy, a także loteria fantowa w pobliskim parku. Orzechówka oraz pobliski park, start o 10.00

JODŁÓW

W sobotę odbędzie się kolejny Turniej Siatkówki Plażowej. Impreza rozpocznie się w sobotę, 30 lipca, na plaży w Jodłowie o godzinie 10.00. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu: 514 787 525.

OTYŃ

Przyjdź na kino plenerowe. W najbliższą sobotę na boisku szkolnym przy ul. Żeromskiego odbędzie się kino pod gwiazdami. Wcześniej od 18.30 będziemy mogli zobaczyć także pokaz sprzętu wojskowego. O 21.30 zobaczymy z kolei film „Jak rozpętałem II wojnę światową”, a następnie „Miasto 44”. Należy zabrać ze sobą leżak koc oraz... dobry humor.

GŁOGÓW

Przelej krew za bohaterów. Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów oraz Głogowskie Centrum Krwiodawstwa zapraszają do udziału w II edycji zbiórki krwi o nazwie „Przelej krew za bohaterów”. Akcja zaplanowana jest na niedzielę, 31 lipca i będzie mieć szczególny charakter. - Tego dnia Głogów będzie obchodził 72. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego – mówi Marcin Marciszak ze stowarzyszenia. - Łączymy akcję charytatywną z pierwszymi militarnymi grami ulicznymi. Tematem gry ulicznej będzie powstanie warszawskie. Na terenie całej starówki, łącznie z obiektem nadodrzańskiego Neptuna i Fosą Miejską, zostanie umieszczonych siedem punktów. Uczestnicy gry będą się musieli w nich meldować, zdawać egzaminy i wykonywać polecenia. Wśród zadań organizatorzy przygotowali m.in. zmianę opatrunku rannego powstańca, strzelanie do celu, czy rzut granatem. Zdobyte punkty będą wpisywane do druków przygotowanych na wzór wojennych kenkart. Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody, a dla najlepszych specjalne wyróżnienia. Akcja krwiodawstwa rusza od godz. 11.00 i potrwa cztery godziny. Gry uliczne startują o 14.00

Garbobranie 2016 rusza w piątek, 29 lipca w Drzonkowie
Przed nami 8. edycja Garbobrania. Magda Weidner

ZIELONA GÓRA

Garbusy zjeżdżają na Garbobranie 2016. Już w piątek, 29 lipca, odbędzie się oficjalne otwarcie zlotu garbusów w WOSiR w Drzonkowie. O godz. 19.30 zaczną się 1. mistrzostwa Polski Garbusiarzy w pływaniu pieskiem. A już o 20.00 zacznie się zabawa, którą poprowadzi DJ REEZ. W sobotę, 30 lipca, na uczestników zlotu czeka m.in.: parada Garbusów, która już od godz. 11.30 przejedzie ulicami Zielonej Góry, od godz. 14.00 rajd, a od 16.30 VIII mistrzostwa Polski Garbusiarzy w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. O godz. 17.30 rozpocznie się pokaz dawnych aut. W niedzielę, 31 lipca, odbędzie się oficjalne zakończenie imprezy, które zostanie poprzedzone wyborem najładniejszego Garbusa i Busa Zlotu (o godz. 13.00).

Imieniny Anny - doroczne spotkanie solenizantek i ich przyjaciół - Lubuski Teatr, sobota, 16.00, wstęp wolny.

W cyklu „Bluesowych nocy” - koncert urodzonego w Memphis trębacza Charliego Greena oraz zespołu Krzysztof Puma Piasecki 4Set - Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna, sobota, 20.00, bilety: 20 zł.

Orkiestra Dęta „Zastal” da koncert promenadowy. W programie przebojowe utwory muzyki filmowej, popularnej i klasycznej - Stary Rynek, przy ratuszu, niedziela, 17.00.

Jazzowy kwartet bierze Czarną Kafkę. Gratka dla miłośników jazzu. Zagra Marcin Łukasiewicz Quartet, w którym z liderem, gitarzystą, wystąpią: perkusista Piotr Budniak, pianista Eryk Nowak, kontrabasista Piotr Stepek. Czarna Kafka, ul. Masarska, sobota, 19.00, bilety: 20 zł.

Dwa wydarzenia festiwalu Quest Europe. 12. Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego - Quest Europe zaprasza na:

  • seans z cyklu X Muza w długiej sukni. Zostanie pokazany amerykański komediodramat „Mandarynka” Seana Bakera: po opuszczeniu aresztu w wigilijny wieczór, prostytutka poszukuje swojego niewiernego partnera... - Port Cigacice, Przystań TU, sobota, 30 lipca, 21.00, wstęp wolny.
  • spotkanie z aktorką Zofią Czerwińską (m.in. Balcerkowa w serialu „Alternatywy 4”, czy Nowosielska w „Czterdziestolatku”), która odbierze honorowe wyróżnienie festiwalu Wielki Ukłon - Palmiarnia Zielonogórska, czwartek, 4 sierpnia, 19.00, wstęp wolny.
Jarmarku Joannitów w Łagowie
Tak wyglądała prezentacja rycerzy na Jarmarku Joannitów w 2014 roku. Urząd Gminy Łagów

ŁAGÓW

Jarmark Joannitów dla całych rodzin. W sobotę i w niedzielę urokliwą miejscowość biorą we władanie rycerze i joannici. Mile widziane będą całe rodziny przebrane w stroje nawiązujące do średniowiecza. Jarmark Joannitów rozpocznie się w sobotę o 14.00 widowiskowym przemarszem. Na imprezie nie zabraknie straganów np. z jadłem. Amfiteatr, podzamcze, sobota, 14.00 - do wieczora, niedziela - cały dzień, wstęp wolny.
Rodzinnie i z przebojami

SZPROTAWA

Biesiada z przebojami. W niedzielę, 31 lipca od godz. 16.00 w parku Szprotawskiego Domu Kultury rozpocznie się biesiada z zespołem AJ LAJK. Usłyszymy największe przeboje polskiej i światowej muzyki. Na dzieci czeka strefa zabaw, a na rodziców strefa relaksu. - Zapraszamy całe rodziny do spędzenia niedzielnego popołudnia przy dobrej muzyce z zespołem Aj Lajk – mówi dyrektor Teresa Zima.

MAŁOMICE

W sobotę, 30 lipca na Stadionie Miejskim w Małomicach odbędzie się Międzyzakładowy Turniej Piłki Nożnej o puchar burmistrza Małomic. Początek zmagań o godz. 12.00. W turnieju zagra sześć drużyn. - Serdecznie zapraszamy do przyjścia na stadion i kulturalnego dopingowania – zachęcają organizatorzy.

SZPROTAWKA

Jagodowe przysmaki. Już w tą sobotę odbędzie IV Święto Jagody. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 na placu zabaw w Szprotawce. Tego dnia na pewno nie zabraknie pierożków, naleśników czy ciast z udziałem jagodowego bohatera, którymi będą częstować tutejsze gospodynie. Dla dzieci przygotowano gry i zabawy, a w międzyczasie rozegrany zostanie mecz piłki siatkowej.

LUBUSKIE

Przedsionek Raju - grają mistrzowie. Trwa cykl koncertów Przedsionek Raju, anonsujących Festiwal Muzyka w Raju (Paradyż, 12 - 21 sierpnia), organizowanych przez Fundację Muzyki Dawnej „Canor”. Muzykę średniowieczną, renesansową i barokową wykonują znakomici artyści. Polski zespół Miraculis prezentuje program „Renesansowa i wczesnobarokowa muzyka wokalno-instrumentalna“, a Joanna Boślak-Górniok - „Obrazki z wystawy. Francuska muzyka klawesynowa“. Na koncerty wstęp wolny!

  • Leśniów Wielki, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, sobota, 19.00 - Miraculis.
  • Skąpe, kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, niedziela, 17.00 - Miraculis.
  • Świdnica, Koźla, kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej, niedziela, 19.00 - Joanna Boślak-Górniok.

Zobacz też: Bułgarskie, taneczne oblicze tradycji na zielonogórskim deptaku [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie