MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gminy łączą siły, by wspólnie zdobyć pieniądze na ważne inwestycje. Sprawdź, jakie

Kali, TR, MAW
Wójt gminy Krzysztof Neryng spotkał się z burmistrzem Sulechowa Wojciechem Sołtysem w sprawie rozszerzenia partnerstwa pomiędzy gminami Szczaniec, Lubrza i Sulechów.
Wójt gminy Krzysztof Neryng spotkał się z burmistrzem Sulechowa Wojciechem Sołtysem w sprawie rozszerzenia partnerstwa pomiędzy gminami Szczaniec, Lubrza i Sulechów. Urząd gminy w Szczańcu
W Urzędzie gminy w Szczańcu, wójt Gminy Krzysztof Neryng spotkał się z burmistrzem Sulechowa Wojciechem Sołtysem w sprawie rozszerzenia partnerstwa pomiędzy gminami Szczaniec, Lubrza i Sulechów.

Tematem rozmów było przeanalizowanie możliwości wspólnego złożenia projektu termomodernizacyjnego budynków szkolnych w ramach funduszy norweskich.

Trzy gminy wspólnie powalczą o pieniądze na termomodernizacje

Sulechów we współpracy z gminami Szczaniec i Lubrza może uzyskać dofinansowanie z projektu z obszaru tematycznego „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych”. Liderem projektu jest Szczaniec, pozostałe gminy będą występowały jako partnerzy. Wykonanie zadania pozwolił na poprawę efektywności energetycznej w budynkach szkolnych, w których prowadzona jest działalność oświatowo-wychowawcza.

Już za rok rozpoczęłyby się roboty

Realizacja zadania ma doprowadzić do redukcji emisji CO2, ograniczenia zużycia energii pierwotnej, zwiększenia udziału energii wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii oraz do zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej efektywności energetycznej. Zgodnie z założeniami programu operacyjnego zakłada się wsparcie kompleksowych działań inwestycyjnych, wprowadzających w budynkach szkolnych standard energetyczny „pasywny” lub „prawie zeroemisyjny”. Planuje się m.in. wymianę oświetlenia na energooszczędne, przebudowę systemów grzewczych na bardziej efektywne energetycznie i montaż ogniw fotowoltaicznych.
Trwa przygotowanie audytów energetycznych i dokumentacji technicznej. Jeżeli wniosek znajdzie uznanie w oczach oceniających, już w 2021 rozpoczną się roboty termomodernizacyjne.

ZOBACZ TEŻ

Dworzec PKS w Sulechowie pozostawia wiele do życzenia

Mieszkańcy Sulechowa skarżą się na dworzec PKS, tymczasem ob...

Sulechów. W wieży ciśnień mogłoby powstać muzeum, punkt wido...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska