Gorzowianie przegrali w Jaworznie

(rg)
Michał Stępień (z lewej) był w Jaworznie najlepszym siatkarze Rajbudu GTPS Gorzow Wlkp. fot. Kazimierz Ligocki
Gorzowianie pojechali do Jaworzna po pewne - jak im się wydawało - trzy punkty. Wrócili z niczym, bo jeden z najsłabszych zespołów zaplecza ekstraklasy nie dał sobie wydrzeć żadnego oczka.

Dwa pierwsze sety były w wykonaniu gości prawdziwą sportową katastrofą. Wystarczy spojrzeć na statystyki: zaledwie 25-procentowa skuteczność atakujących po przekątnej z rozgrywającym Marcina Olichwera i Adriana Szlubowskiego, zero (!) punktowych bloków, tylko 14 procent wykorzystanych kontr, wreszcie słabe, nie odrzucające rywali od siatki zagrywki. To wszystko sprawiło, że gospodarze zlali naszych do 22 i 18, nabierając przy okazji wiary w swoje siły.

- Przed meczem powiedzieliśmy sobie, że trzeba bardzo pilnować rozgrywającego Energetyka Krzysztofa Antosika. To bardzo dobry zawodnik, powoływany nawet do kadry B - wyznał trener Rajbudu GTPS Sławomir Gerymski. - I co? I nic! Aż dziewięć razy skutecznie zaatakował z drugich piłek, wybijając nas w ważnych momentach z rytmu i odbierając ochotę do walki.

Partie numer trzy i cztery miały bardziej wyrównany przebieg. Po gorzowskiej stronie siatki znakomicie zagrał środkowy Michał Stępień, punktujący serwisami, blokiem oraz uderzeniami z krótkiej. To głównie dzięki niemu i większej dyscyplinie taktycznej całego zespołu nasi triumfowali w trzeciej odsłonie do 23. W czwartej byli bliscy doprowadzenia do tie breaka, lecz jedna nieskończona w końcówce kontra kosztowała ich przegraną i w tym secie, i w całym trwającym 93 minuty meczu.
MCKiS PKE ENERGETYK JAWORZNO - RAJBUD GORZÓW WLKP. 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:23)

MCKiS PKE ENERGETYK: Antosik, Gorzewski, Skrzypiński, Kurian, Kozioł, Kaźmierski, Rzędzicki (libero) oraz Szopa.

RAJBUD GTPS: Hunek, Woroniecki, Grzesiowski, Kupisz, Olichwer, Mischke, Ratajczak (libero) oraz Szlubowski, Stępień, Wroński, Mach i Adamowicz.

Sędziowali: Tomasz Zarzycki (Mielec) i Grzegorz Janusz (Jasło). Widzów 100.
Z INNYCH HAL

Pozostałe wyniki środowych meczów w pierwszej lidze mężczyzn: Joker Rodło Piła - Trefl Gdańsk 2:3, Fart Kielce - Avia Świdnik 0:3, Morze Bałtyk Szczecin - AZS PWSZ Nysa 3:2, Ślepsk Suwałki - Pronar Parkiet Hajnówka 0:3. Pauzowała SMS PZPS I Spała.

1. Trefl 11 27 31:14
2. Fart 11 26 28:12
3. Avia 11 24 26:12
4. Joker Rodło 11 21 25:18
5. BBTS 11 19 26:21
6. Orzeł AZS AWF 11 19 25:22
7. Rajbud GTPS 11 16 23:24
8. Pronar Pwrkiet 11 14 19:24