Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Holenderska fundacja w dalszym ciągu pomaga szkołę w Maszewie i szpital w Krośnie Odrzańskim

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Holendrzy nadal wspierają szkoły w gminie Maszewo i szpital w Krośnie Odrzańskim.
Holendrzy nadal wspierają szkoły w gminie Maszewo i szpital w Krośnie Odrzańskim. Stichting Blauw
Od lat fundacja z Holandii - Stichting Blauw - wspiera szkoły i szpital w województwie lubuskim, a konkretniej placówki w gminie Maszewo oraz szpital w Krośnie Odrzańskim. Niedawno Holendrzy ponownie odwiedzili nasz region.

O wsparciu holenderskiej fundacji w województwie lubuskim pisaliśmy już kilkukrotnie. Holendrzy cyklicznie pojawiają się w naszym regionie i wspierają finansowo lub sprzętowo szkoły w gminie Maszewo oraz szpital w Krośnie Odrzańskim.

Holenderska fundacja po raz pierwszy pojawiła się w szkole w Rybakach (gm. Maszewo) w 2010 roku. Wtedy do wsi przyjechały tiry z darami z Holandii. Rok później okazało się, że fundacja zbiera pieniądze na remont szkoły, której groziło zamknięcie. W sumie Holendrzy przekazali ponad 120 tys. zł na potrzebne naprawy.

Holendrzy znów odwiedzili Lubuskie

Pod koniec października br. przedstawiciele fundacji Stichting Blauw znów pojawili się w województwie lubuskim. Na początek odwiedzili Zespół Szkół w Maszewie.

- Zostaliśmy ciepło przyjęci w szkole w Maszewie przez panią dyrektor - opowiadają członkowie holenderskiej fundacji. - Była pierwszym kontaktem w szkole lata temu. Nadal była bardzo wdzięczna, że ich szkoła zarówno w Maszewie jak i Rybakach była częścią naszych projektów. Tymczasem wiele się zmieniło w szkołach. Dużo koloru i nowe ogrzewanie.

Holendrzy zawitali również do szpitala Zachodniego Centrum Medycznego w Krośnie Odrzańskim, gdzie zostali przyjęci przez prezes ZCM, Jolantę Siwicką i starostę krośnieńskiego, Grzegorza Garczyńskiego.

- Szpital był bardzo przestarzały - wspominają Holendrzy. - W 2015 roku dzięki fundacji do Krosna ze szpitala Roermond przywieziono całą ciężarówkę z łóżkami szpitalnymi. W tym czasie szpital miał bardzo niskie uznanie ze strony lokalnej ludności. Teraz starosta powiedział nam, że w związku z przybyciem tych łóżek szpital całkowicie odzyskał zaufanie.

Wsparcie szpitala przez fundację Stichting Blauw nie zakończyło się w 2015 roku. Później fundacja przywiozła do szpitala różne sprzęty i materace.

- Usłyszeliśmy, że gdyby na początku nie było naszej pomocy, to w Krośnie Odrzańskim nie byliby w stanie świadczyć wysokiej jakości usług - mówią przedstawiciele holenderskiej fundacji.

Holendrzy nadal wspierają szkoły w gminie Maszewo i szpital w Krośnie Odrzańskim.

Holenderska fundacja w dalszym ciągu pomaga szkołę w Maszewi...

od 12 lat
Wideo

Umowa pomiędzy PKP a Budimexem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska