Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital uzupełnia tabor pogotowia ratunkowego. Będą nowe karetki w Krośnie Odrzańskim. Dwie wysłano na pomoc dla Ukrainy

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 16 lat
Kolejne nowe karetki pozyska Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim dla pogotowia ratunkowego przy szpitalach spółki Zachodnie Centrum Medyczne. Tabor musi zostać uzupełniony, ponieważ dwie karetki zostały przekazane jako pomoc humanitarna dla Ukrainy.

W tym roku w szpitalu Zachodniego Centrum Medycznego w Krośnie Odrzańskim realizowane są duże inwestycje w postaci termomodernizacji obiektów szpitalnych oraz rozbudowy diagnostyki obrazowej wraz z budową łącznika prowadzącego do głównego budynku szpitala.

To jednak nie wszystkie inwestycje, które zostaną zrealizowane w szpitalu w tym roku. Starostwo powiatowe ogłosiło przetarg na zakup dwóch nowych karetek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to dostawca podpisze umowę we wrześniu tego roku, a nowe pojazdy dostarczone zostaną jeszcze w tym roku.

Karetki dla Ukrainy z Krosna Odrzańskiego

Odkąd udało się przywrócić ratownictwo w powiecie krośnieńskim w kwietniu 2019 roku, to na terenie regionu działa siedem karetek - dwie stacjonują w Krośnie Odrzańskim, dwie w Gubinie, a pozostałe trzy są karetkami transportowymi.

W ciągu ostatnich czterech lat starostwo powiatowe zakupiło cztery nowe karetki dla pogotowia ratunkowego przy szpitalu spółki samorządowej Zachodnie Centrum Medyczne. Ta liczba wkrótce zwiększy się do sześciu, ponieważ w tym roku pozyskane zostaną kolejne, dwie nowe karetki.

Czy to oznacza, że liczba karetek w powiecie krośnieńskim się zwiększy? Nie, ponieważ szpital w międzyczasie "oddał" dwa pojazdy.

- W momencie kiedy zrodziła się możliwość wysłania dwóch karetek ze starego taboru na pomoc humanitarną dla Ukrainy, to starostwo podjęło inicjatywę, abyśmy razem przekazali pojazdy jako darowiznę - mówi prezes szpitala ZCM, Jolanta Siwicka.

Powiat krośnieński pozyskał dofinansowanie z urzędu wojewódzkiego w wysokości 1,2 mln zł na uzupełnienie taboru i zakup dwóch nowych karetek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska