MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Igrzyska w Londynie: rywal był po prostu lepszy

Redakcja
Polscy siatkarze przegrali swój pierwszy mecz podczas turnieju olimpijskiego. Ulegliśmy Bułgarii 1:3. Oto, co powiedzieli zaraz po spotkaniu.

Trener AndreaAnastasi: - Gratuluję zespołowi Bułgarii. Zagrali dobry mecz, byli maksymalnie skoncentrowani. Nam tego zabrakło. To jest turniej i jedna porażka niewiele zmienia, przed nami kolejne pojedynki. Trener Bułgarii Najden Najdenow: - Bardzo się cieszę. Chcę pogratulować swojemu zespołowi. Rozegraliśmy dobre spotkanie i byliśmy lepsi. A przecież Polska to jeden z kandydatów do złotego medalu.
Kapitan reprezentacji Bułgarii Władimir Nikołow: - Jestem bardzo zadowolony. Spisaliśmy się dziś dobrze jako zespół. Nie było u nas słabych punktów. To kolejny krok do ćwierćfinału, a przecież zwycięstwo z Polską to jest coś. Dziś nam wszystko wychodziło, byliśmy lepsi od rywala i zasłużenie wygraliśmy.
Kapitan naszej reprezentacji Marcin Możdżonek: - Cóż, rywal był lepszy. Nam zabrakło koncentracji, nie mogliśmy zatrzymać ich bloku, oni dobrze kontratakowali. Ale spokojnie, przed nami jeszcze kilka spotkań i ta porażka niewiele zmienia.
Łukasz Żygadło: - Nie będę oryginalny. Rywal wygrał zasłużenie. Musimy do tego podejść spokojnie, przeanalizować jak to się stało i co zrobić żeby taki słaby występ się nie powtórzył.
Krzysztof Ignaczak: - Oni byli dziś w gazie, my nie. Wydawało się, że coś się zmieni, kiedy łatwo wygraliśmy czwartego seta, ale to tylko pozory. Oni po prostu byli już trochę zmęczeni, a my nie mieliśmy swego dnia żeby coś tu zmienić. Choć gdyby w drugim secie gdzie przegraliśmy na przewagi szala przechyliła się w naszą stronę, to mogło być inaczej.
Więcej czytaj w środowym papierowym wydaniu ,,GL"