IV liga: czołówka z kompletem zwycięstw, Meprozet gromi Czarnych

Paweł Górski
Facebook/MKS Ilanka Rzepin
Za nami 23. kolejka zmagań lubuskiej IV ligi. Niespodzianką jest wysokie zwycięstwo Meprozetu Stare Kurowo nad będącymi w dołku Czarnymi Żagań.

Spokojne prowadzenie i nerwowa końcówka

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański po raz kolejny tej wiosny musiała się namęczyć, aby zainkasować trzy punkty. Co prawda wyjazdowe spotkanie ze Spójnią Ośno Lubuskie dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Grzegorza Tychowskiego. W 21 minucie Maciej Konsewicz otworzył wynik strzałem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po przerwie bytomianie dołożyli kolejne dwa gole autorstwa Damiana Piotrowskiego i Michała Konsewicza. Mimo prowadzenia Odry 3:0, końcówka spotkania nie była wcale spokojna. W 86 minucie strzelił Mateusz Torbiczuk, a w doliczonym czasie gry kontaktowego gola dołożył Dawid Szczeciński. Spójni zabrakło już czasu na odrobienie pełni strat, wobec czego bytomianie wywieźli z Ośna Lubuskiego zwycięstwo 3:2.

Pogoń lepsza od Dębu

W Świebodzinie miejscowa Pogoń podejmowała Dąb Sława-Przybyszów. Lepiej w mecz weszli goście, którzy objęli prowadzenie w 23 minucie po rzucie karnym wykonanym przez Kacpra Koppenhagena. Gospodarze odpowiedzieli błyskawicznie – już trzy minuty później wyrównał Artur Błaszczak. Po przerwie podopieczni trenera Macieja Góreckiego przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę dzięki bramce Macieja Kozłowskiego. Pogoń zwyciężyła ostatecznie 2:1.

Ilanka wciąż niepokonana

Kolejne wiosenne zwycięstwo zanotowała Ilanka Rzepin, która na własnym terenie pokonała Promień Żary 3:2. Wynik już w drugiej minucie otworzył z rzutu karnego Andrzej Pawłowski. Gościom udało się wyrównać golem „do szatni” autorstwa Dawida Kaczora. Po zmianie stron znów prowadzenie objęła Ilanka, lecz Promień ponownie doprowadził do remisu. Ostatecznie w 79 minucie trafienie na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy Mateusz Stefanowicz.

– Zagraliśmy niezłe zawody, ale to Ilanka zdobywa trzy punkty. Jako drużyna, bierzemy odpowiedzialność za dzisiaj i walczymy w kolejnych spotkaniach o punkty – mówił po spotkaniu trener Promienia Bartosz Siemiński, cytowany przez klubową stronę internetową.

Meprozet rozgromił Czarnych

Czarni Żagań przegrali czwarty mecz z rzędu – po raz kolejny z rywalem z dołu tabeli. Tym razem pogromcą żagańskiego zespołu został Meprozet Stare Kurowo, który na własnym boisku zwyciężył aż 5:0, już do przerwy prowadząc 3:0. Na listę strzelców wpisało się dwóch zawodników – Marcin Antczak z hattrickiem oraz Mateusz Gorgiel z dwoma bramkami. Jednocześnie dla walczącego o utrzymanie Meprozetu jest to pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Korona wyrwała punkt w doliczonym czasie

Spotkanie Piasta Iłowa z Koroną Kożuchów dostarczyło kibicom sporo emocji. Przyjezdni wyszli na prowadzenie już w ósmej minucie po golu Gracjana Lewickiego. Później jednak głos należał do miejscowych – konkretnie do Dominika Szydlarskiego i Marcina Świrlika, którzy zmienili wynik na 2:1 dla Piasta. Ostatecznie w 95 minucie Lewicki rzutem na taśmę zapewnił Koronie remis 2:2.

Czołówka wygrywa

Oprócz Odry Bytom Odrzański w 23. kolejce zwycięskie były również pozostałe drużyny z ligowego podium. Liderująca Syrena Zbąszynek pokonała 1:0 Lubuszanina Drezdenko. Gola na wagę trzech punktów zdobył Marcin Weber. Z kolei trzecia w tabeli Odra Nietków pewnie zwyciężyła w Kostrzynie nad Odrą 3:0 dzięki dwóm trafieniom Dawida Leoszko oraz jednym Łukasza Kaczorowskiego. Wysoką wygraną odniosła również plasująca się tuż za podium Polonia Słubice, która w delegacji rozgromiła Budowlanych Lubsko 6:0.

Wyniki 23. kolejki IV ligi:

• Budowlani Lubsko – Polonia Słubice 0:6 (bramki: Parizotto 2, Gronostaj, Kryjak, Stadie, Gawron samobójcza)
  • Celuloza Kostrzyn nad Odrą – Odra Nietków 0:3 (Leoszko 2, Kaczorowski)
  • Pogoń Świebodzin – Dąb Sława-Przybyszów 2:1 (Błaszczak, Kozłowski – Koppenhagen)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 2:3 (Torbiczuk, Szczeciński – Maciej Konsewicz, Piotrowski, Michał Konsewicz)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Lubuszanin Drezdenko 1:0 (Weber)
  • Ilanka Rzepin – Promień Żary 3:2 (Pawłowski, Żygielewicz, Stefanowicz – Kaczor, Nowak)
  • Meprozet Stare Kurowo – Czarni Żagań 5:0 (Antczak 3, Gorgiel 2)
  • Piast Iłowa – Korona Kożuchów 2:2 (Szydlarski, Świrlik – Lewicki 2)
  • Pogoń Skwierzyna – Lechia II Zielona Góra 1:3 (Kieżuń – Sadowski, Pilarczyk, Żurawski)