Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak nie lubić pocztowców, gdy oni zawsze witają nas z uśmiechem

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Agnieszka Walkiewicz od 2,5 roku pracuje w Pocztowej Strefie Finansowej w Międzyrzeczu. - Lubię swoją pracę - mówi.Nagrodą główną dla Pocztowca Roku w głosowaniu Czytelników jest nowiutki motorower Barton Ranger Classic o mocy 3,8 KM
Agnieszka Walkiewicz od 2,5 roku pracuje w Pocztowej Strefie Finansowej w Międzyrzeczu. - Lubię swoją pracę - mówi.Nagrodą główną dla Pocztowca Roku w głosowaniu Czytelników jest nowiutki motorower Barton Ranger Classic o mocy 3,8 KM Aleksandra Gajewska-Ruc
Kto kocha swoją pracę, nie pracuje nawet jeden dzień - uważa Agnieszka Walkiewicz, jeden z pierwszych kandydatów na Pocztowca Roku.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o plebiscycie „Pocztowiec Roku 2016”

- Gdy idę do pracy, to nie odliczam godzin, a po całym dniu czuję się, jakby minęło ledwie kilka minut - mówi Agnieszka Walkiewicz. Jej motto to „wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet jeden dzień w swoim życiu”. Jako jedna z pierwszych zgłosiła się do naszego plebiscytu Pocztowiec Roku.

Uśmiech nade wszystko

Panią Agnieszkę możecie spotkać na poczcie przy ul. Świerczewskiego w Międzyrzeczu. Pracuje tu w Pocztowej Strefie Finansowej. Obsługuje tu klientów, którzy mają konto w Banku Pocztowym oraz ubezpieczają się na poczcie. Przywita Was z radością na twarzy. - Do każdego trzeba przecież podchodzić z uśmiechem - mówi. Pani Agnieszka pracuje tu 2,5 roku i chętnie popracuje tu do emerytury.

Dwa lata pracuje na poczcie również Anna Wilkicka. Ona jest z kolei asystentem pocztowym, co oznacza - ni mniej ni więcej - że pracuje za tzw. okienkiem. Kiedyś, jeszcze w czasach, gdy komputery nie były powszechne, odebranie listu czy zrobienie opłat trwało krócej niż teraz, bo wystarczyło, że przybiło się pieczątkę. Dziś trzeba wykonać więcej czynności. - Może i zabiera to więcej czasu niż kiedyś, ale na pewno jest z korzyścią dla klienta. Bo w każdej chwili możemy dojść do operacji wykonanej nawet kilka miesięcy temu. Gdyby komuś zdarzyło się przelać pieniądze na złe konto, możemy ustalić, gdzie zostały one przelane - tłumaczy nam pani Anna, która w wolnych chwilach zamienia się w fotografa albo relaksuje się przy muzyce. Dlaczego nie została listonoszem? - Mam 7-letnie dziecko i chcę mu poświęcać więcej czasu. Ja pracuję na 3/4 etatu. Listonosze pracują znacznie dłużej - mówi Wilkicka.

Znaczek z pracy

Za okienkiem pracuje też Barbara Bach z Zielonej Góry. Ma już 18-letni staż pracy w poczcie. Przez ten czas pojawiło się w jej życiu nawet hobby związane z pracą. Pani Barbara lubi bowiem... zbierać znaczki pocztowe. - Z jednej strony widziałam, jakie one ładne, a z drugiej miałam kontakt z ludźmi, których zbieranie fascynuje. Zaczęłam zbierać i ja. To jest bardzo wciągające. Mam w domu jeden klaser. Nie ma jakieś wartości, bo zbieram okolicznościowe znaczki, które pojawiają się w powszechnym obiegu, np. z Małyszem czy z papieżem - opowiada pani Barbara, która wolny czas spędza m.in. na spacerach.

Do naszego plebiscytu zgłosiło się już dziesięć osób (stan na 10.00 w czwartek). Poza A. Walkiewicz, A. Wilkicką i B. Bach to: Beata Rokita, Elżbieta Kowalewicz, Katarzyna Hajduk Jerzy Dalidowicz (wszyscy z Zielonej Góry), Elżbieta Parandyk ze Zbąszynka, Jagoda Ligus z Kłodawy oraz Marcin Chlebowski z Ośna Lubuskiego. Czekamy na kolejne zgłoszenia! Lubicie swojego listonosza? Pani z okienka jest dla Was miła? Możecie docenić każdego pracownika poczty, zgłaszając go do naszego plebiscytu.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o plebiscycie „Pocztowiec Roku 2016”

W plebiscycie Pocztowiec Roku (naszym partnerem jest Poczta Polska) wziąć mogą wszyscy pracownicy poczty. Zgłaszać ich mogą Czytelnicy, zgłaszać się mogą też oni sami (termin: do 30 sierpnia). Jak to zrobić?

  • Można wysłać mail na dres: [email protected] (zgłoszenie powinno zwierać imię i nazwisko, nazwę placówki, miejscowość i adres oraz krótki opis, numer telefonu do kontaktu oraz zdjęcie).
  • Zgłoszenia przyjmujemy też za pomocą formularza na stronie gazetalubuska.pl/pocztowiec
  • Za pomocą kuponu zgłoszeniowego (drukujemy go w wydaniu papierowym Gazety Lubuskiej). Kupon należy czytelnie wypełnić i dostarczyć do naszej redakcji w Zielonej Górze na adres al. Niepodległości 25, 65-042 Zielona Góra z dopiskiem „Pocztowiec Roku 2016”

Jak wybieramy zwycięzcę?

  • Głosowanie rozpocznie się 1 września o 10.00. Głosować będzie można za pośrednictwem SMS-ów do 30 września do godz. 15.59 (każdemu kandydatowi przypisany zostanie prefiks, który trzeba będzie wpisać w treść SMS-a) oraz za pośrednictwem strony internetowej www.gazetalubuska.pl/poczto-wiec do 9 września do 14.59. Za głos SMS-em przyznamy dziesięć punktów, * jego nadawca otrzyma od nas e-wydanie „GL”, natomiast za głos internetowy dopiszemy jedno oczko.
  • Za pierwsze miejsce w tym głosowaniu przewidujemy motorower oraz pamiętkowy dyplom. Za pozostałe dwa miejsca na podium będą nagrody rzeczowe oraz dyplom.
  • Oddzielne głosowanie przeprowadzi też kapituła plebiscytu, która wytypuje i nagrodzi sześciu laureatów. Wręczymy im nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
  • Nagrody wręczymy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie października tego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska