MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak wygląda postęp prac przy budowie drugiej nitki mostu na S3 w Cigacicach? Kiedy inwestycja będzie gotowa?

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
W okresie letnim lubuscy kierowcy skarżą się na wzmożony ruch na trasie S3. Szczególnie ciężko przejezdny jest odcinek na moście w Cigacicach, gdzie obecnie budowana jest druga nitka drogi. Bardzo często tworzą się tam korki. Jak wygląda postęp prac przy tej inwestycji? PRZECZYTAJ TAKŻE: Rolnicy martwią się o remont starego mostu w Cigacicach. Z braku możliwości przejazdu będą sprzedawać pola?Marek Langer, dyrektor zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad cały czas podtrzymuje swoją deklarację, że z nowej nitki kierowcy będą mogli skorzystać jeszcze w tym roku.I faktycznie, na placu budowy widać gołym okiem postęp prowadzonych prac - możemy założyć, że jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego to główny wykonawca, firma Strabag, dotrzyma terminów. Jest to o tyle dobra wiadomość, bowiem pod znakiem zapytania stoi ewentualny remont starego mostu w Cigacicach. Kiedy dochodzi do wypadku na S3 ta przeprawa jest również mocno obciążona przez kierowców. Niestety, ma to odzwierciedlenie w postępującej degradacji mostu... Wielu kierowców jest jednak zdania, że dla sprawnej komunikacji niezbędne jest, aby oba mosty były przejezdne.
W okresie letnim lubuscy kierowcy skarżą się na wzmożony ruch na trasie S3. Szczególnie ciężko przejezdny jest odcinek na moście w Cigacicach, gdzie obecnie budowana jest druga nitka drogi. Bardzo często tworzą się tam korki. Jak wygląda postęp prac przy tej inwestycji? PRZECZYTAJ TAKŻE: Rolnicy martwią się o remont starego mostu w Cigacicach. Z braku możliwości przejazdu będą sprzedawać pola?Marek Langer, dyrektor zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad cały czas podtrzymuje swoją deklarację, że z nowej nitki kierowcy będą mogli skorzystać jeszcze w tym roku.I faktycznie, na placu budowy widać gołym okiem postęp prowadzonych prac - możemy założyć, że jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego to główny wykonawca, firma Strabag, dotrzyma terminów. Jest to o tyle dobra wiadomość, bowiem pod znakiem zapytania stoi ewentualny remont starego mostu w Cigacicach. Kiedy dochodzi do wypadku na S3 ta przeprawa jest również mocno obciążona przez kierowców. Niestety, ma to odzwierciedlenie w postępującej degradacji mostu... Wielu kierowców jest jednak zdania, że dla sprawnej komunikacji niezbędne jest, aby oba mosty były przejezdne. Mariusz Kapała / GL
W okresie letnim lubuscy kierowcy skarżą się na wzmożony ruch na trasie S3. Szczególnie ciężko przejezdny jest odcinek na moście w Cigacicach, gdzie obecnie budowana jest druga nitka drogi. Bardzo często tworzą się tam korki. Jak wygląda postęp prac przy tej inwestycji?
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska