Juventus i Barcelona grają dalej. Znamy wszystkich ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów (wideo)

(m. korn), źródło: AIP, Foto Olimpik/x-news
W środę, 18 marca, FC Barcelona oraz Juventus Turyn były ostatnimi drużynami, które awansowały do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Katalończycy nieśmiało pokonali Manchester City 1:0, a piłkarze Starej Damy rozgromili Borussię 3:0.

Podopieczni Jurgena Kloppa zdawali sobie sprawę, że to nie będzie łatwe spotkanie. - Przed nami najtrudniejsze z możliwych wyzwań. Gramy przeciwko włoskiej drużynie, której do szczęścia wystarczy bezbramkowy remis - zauważył trener Borussii.

źródło: Foto Olimpik/x-news

O tym, że Włosi jednak do Dortmundu nie przyjechali pilnować remisu, uświadomiła sytuacja z 3. minuty. Carlos Teves przepięknym strzałem na krótki słupek, pod poprzeczkę zmusił Weidenfellera do wczesnej kapitulacji. Borsussia starała się wybrnąć z niekorzystnej sytuacji, ale niemal każda ich próba ataku, czy jakiegokolwiek zagrożenia bramki przeciwnika kończyła się niepowodzeniem.

W 63. minucie spotkania na murawie pojawił się Jakub Błaszczykowski, zmieniając Henricha Mychitariana. I to właśnie on złamał linię spalonego przy drugim golu dla Juve w 70. minucie. Strzelił go Alvaro Morata. Dokładnie dziewięć minut później zwycięstwo i pewny awans przypieczętował ponownie Tevez. Piłkarze Jurgena Kloppa grali słabo, nie zachwycali, byli nieskuteczni i przegrywając 0:3 boleśnie pożegnali się z europejskimi rozgrywkami.

Irlandia Polska na żywo, za darmo (gdzie w tv i online) - zapowiedź. Statystyki meczów, terminarz reprezentacji Polski el. EURO 2016

Awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów odnotowała również Barcelona. Faworyt spotkania Barcelona - Manchester City mógł być tylko jeden, ale jednocześnie przez cały jego przebieg, mimo zapewnień selekcjonera, widać było, że nikt z piłkarzy Blaugrany specjalnie się nie przemęczał. Wydaje się, że poza awansem, w głowie mieli już arcyważne spotkanie z Realem Madryt, w zbliżającym się wielkimi krokami El Clasico.

Mistrzowie Premier League przed pierwszym gwizdkiem sędziego robili dobrą minę do złej gry. - Wcale nie uważam, żeby nasze szanse były równe zeru. Awans cały czas jest w naszym zasięgu - mówił Frank Lampard.

Manchester City w ostatnich spotkaniach prezentował się słabo i w środowy wieczór podzielił los innych angielskich klubów, które na etapie 1/8 finału pożegnały się z Champions League. Mecz na Camp Nou od początku układał się po myśli swobodnie i efektownie grających gospodarzy. Efektem tej przewagi był gol Ivana Rakitica w 31. minucie.

Barcelona dominowała. W ekipie Katalonii tradycyjnie swoje nieprzeciętne umiejętności prezentował Leo Messi. Argentyńczykowi jednak nie udało się zdobyć bramki. W drugiej połowie, mimo że podopieczni Luisa Enrique zwolnili tempo, nadal byli zespołem lepszym. Manchester City w 77. minucie mógł doprowadzić do nerwowej końcówki, ale rzutu karnego nie wykorzystał Sergio Aguero - został on wybroniony przez Marca-Andre ter Stegena. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.