Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kierowcy narzekają na dziury przy moście w Krośnie Odrzańskim. Niektórzy uszkodzili samochody. Planowana jest naprawa najazdów

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 12 lat
Kierowcy w Krośnie Odrzańskim nie mają łatwego życia. Najpierw narzekali na korki, które tworzyły się przez wprowadzenie ruchu wahadłowego przy moście tymczasowym. Ruch wahadłowy zlikwidowano i powstały nowe pasy ruchu z płyt betonowych. Problem w tym, że są tam potężne dziury, przez które można uszkodzić sobie samochód. Wykonawca planuje już naprawy.

Ponad rok temu, w grudniu 2022 roku w Krośnie Odrzańskim doszło do otwarcia mostu tymczasowego i równocześnie rozpoczęły się prace związane z remontem i podniesieniem zabytkowej przeprawy na Odrze.

Miesiąc później, w połowie stycznia przy moście tymczasowym wprowadzono ruch wahadłowy. Przez wiele miesięcy kierowcy musieli przebijać się przez potężne korki w Krośnie Odrzańskim.

Ruch wahadłowy udało się zlikwidować w grudniu 2023 roku, przed świętami Bożego Narodzenia. Po obu stronach mostu ułożono pasy drogowe z płyt betonowych, co pozwoliło na przywrócenie ruchu drogowego w obie strony. Korki nie są już problemem w Krośnie Odrzańskim, ale przejazd przez most tymczasowy nie jest komfortowy. Dlaczego?

Dziury przy moście w Krośnie Odrzańskim

Na most tymczasowy w Krośnie Odrzańskim trzeba wjeżdżać bardzo ostrożnie, z powodu wielkich dziur i niestabilnych płyt betonowych. Najgorsze ubytki są od strony ulicy Trakt Książęcy przy dworcu PKS.

Przy przejeździe pojazdów widać, jak niektóre płyty betonowe poruszają się. Największe dziury za to trudno ominąć, zwłaszcza, gdy z przeciwka nadjeżdża duży pojazd.

Trwa głosowanie...

Kierowcy przejeżdżający przez Krosno Odrzańskie! Co wolicie?

Uszkodzenia samochodów po przejeździe przez Krosno

Nawet uważając podczas przejazdu, można uszkodzić sobie samochód, co spotkało kilku kierowców.

- Mieliśmy już kilka samochodów z uszkodzonymi oponami bądź felgami, którzy trafili do nas po przejeździe przez most - usłyszeliśmy u jednego z krośnieńskich wulkanizatorów.

Choć kierowcy cieszą się, że nie muszą już stać w korkach w Krośnie Odrzańskim, to narzekają na dziury przy wjeździe na most tymczasowy na Odrze. Dopytujemy w krośnieńskim urzędzie miasta czy coś w tej sprawie zostanie zrobione.

Wjazd na most w Krośnie Odrzańskim nie należy do komfortowych. Ruchome płyty betonowe i potężne dziury sprawiają problemy kierowcom.

Kierowcy narzekają na dziury przy moście w Krośnie Odrzański...

Będą naprawy na wjeździe na most tymczasowy w Krośnie Odrzańskim

Należy podkreślić, że w przypadku remontu i podniesienia mostu na Odrze, urząd miasta w Krośnie Odrzańskim nie jest inwestorem. Urzędnicy są jednak w ciągłym kontakcie z wykonawcą (firma Strabag) i reagują na sygnały ze strony mieszkańców. Tak jest również w przypadku problematycznego wjazdu na most tymczasowy.

- Interweniowaliśmy w tej sprawie i mogę poinformować, że zostaną wykonane naprawy - zapewnia rzecznik prasowy urzędu miasta w Krośnie Odrzańskim, Sławomir Pawlak. - Remont od strony dworca zostanie wykonany w najbliższy weekend (13-14 stycznia).

Czemu tak późno? Z dwóch powodów. Obecne niskie temperatury sprawiają, że naprawy byłyby nieskuteczne. Zdecydowano się również na przeprowadzenie prac w weekend, gdy ruch drogowy w Krośnie Odrzańskim jest mniejszy, a w związku z pracami pojawią się utrudnienia.

- Płyty betonowe zostaną ułożone na nowo i między nimi zostanie wylany asfalt - dodaje S. Pawlak.

Ruch wahadłowy przy moście w Krośnie nie wróci

Wśród kierowców wciąż krąży plotka, że ruch wahadłowy przy moście tymczasowym w Krośnie Odrzańskim zostanie przywrócony na początku stycznia i powrócą korki.

- Możemy te plotki zdementować. W sieci można było wyczytać, że ruch wahadłowy powróci 8 stycznia, ale tak się nie stało i nie stanie - zapewnia S. Pawlak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska