Klaudia Pawlus ze srebrym medalem

Klaudia Pawlus
Klaudia Pawlus Archium
Klaudia Pawlus zdobyła srebrny medal w rozegranych w Jeleniej Górze mistrzostwach Polski w biegach Przełajowych.

Klaudia odważnie prowadziła cały bieg i nie przejmowała się obecnością bardziej utytułowanych rywalek. trzykilometrową trasę poprowadzoną zboczem liczącej ponad 500 metrów nad poziomem morza Komorzycy zawodniczka wschowskiego LLKS Osowa Sień pokonała w 10.41. Po pasjonującym finiszy musiała uznać wyższość tylko zawodniczki z Włocławka. To pierwszy medal Klaudii w centralnych przełajowych mistrzostwach Polski, przed rokiem uplasowała się na 10 miejscu. Jest to 15 medal w historii klubu uzyskany w mistrzostwach Polski w biegach Przełajowych. W zawodach wystartowało ponad 600 zawodników ze 173 klubów.

Podopieczna trenera Andrzeja Orłowskiego, uczennica I ZS we Wschowie jest członkinią kadry narodowej juniorów na sezon 2017 i głównym celem na ten sezon jest uzyskanie minimum uprawniającego do startu w biegu przeszkodowym na mistrzostwach świata U18 w Kenii. Dlatego bardzo cieszą kolejne sukcesy w przygotowaniach do MŚ. Ten srebrny medal jest największym sukcesem 16-latki z Hetmanic w jaej startach w biegach przełajowych.