Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Lubuskiem. Znamy wyniki badań pacjenta zero, który wciąż przebywa na oddziale zakaźnym!

Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Znamy wyniki badań pacjenta zero.
Znamy wyniki badań pacjenta zero. Pawe£ Relikowski / Polskapress
Pacjent zero, to 66-letni mieszkaniec Cybinki, który cały czas przebywa w zielonogórskim szpitalu. To pierwszym w kraju pacjent z koronawirusem. Jak się czuje? Rzeczniczka prasowa szpitala poinformowała o jego najnowszych wynikach badań.

Koronawirus w Lubuskiem. Wyniki badań pacjenta zero

Do zielonogórskiego szpitala, w czwartek 12 marca przyszły wyniki badań pacjenta zero, 66-letniego pana Mieczysława z Cybinki.
- Wciąż są pozytywne - przyznała Sylwia Malcher - Nowak, rzeczniczka zielonogórskiego szpitala. - Pacjent zostaje na oddziale zakaźnym. Kolejne badania zostaną przeprowadzone na początku przyszłego tygodnia - podsumowała rzeczniczka.

Koronawirus w Lubuskiem. Co z innymi pacjentami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem?

Przypomnijmy, że na oddział zakaźny zielonogórskiego szpitala trafiali pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Każdemu z nich wykonywane są odpowiednie badania. Obecnie oprócz pacjenta zero, u innych osób przebywających na oddziale zakaźnym, nie potwierdzono obecności koronawirusa. Stąd mieszkańcy są na bieżąco wypisywani.

Koronawirus w Lubuskiem. Pierwszy przypadek w Zielonej Górze

Pierwszy przypadek koronawirusa stwierdzono w Lubuskiem. Zakażony nim jest pacjent, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Mężczyzna trafił na oddział zakaźny specjalną karetką do transportu osób z podejrzeniem koronawirusa. O pierwszym przypadku zakażenia COVID-19 poinformował w środę minister zdrowia.

- Jest to pacjent, który przyjechał do Polski z Niemiec - mówił minister. O tym, że w Lubuskiem wystąpił pierwszy przypadek koronawirusa, poinformowano na specjalnej konferencji prasowej. 65-letni pacjent znajduje się na oddziale zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. - Jest to pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa na ponad 560 zbadanych próbek w naszym kraju - podkreślał minister zdrowia.

Koronawirus w Lubuskiem. Oświadczenie pacjenta zero

66-letni mieszkaniec Cybinki cały czas przebywa w zielonogórskim szpitalu. Będąc w izolatce, nagrał oświadczenie. - Chciałbym podziękować personelowi szpitala, który uważam, że z poświęceniem zajmuje się mną i innymi pacjentami. Tym bardziej, że to był pierwszy przypadek. Mój stan zdrowia wolno, ale się poprawia. I myślę, że wyleczony wyjdę niedługo ze szpitala - mówił pacjent.

W drugiej relacji, jaką nagrał dla TV Lubuszan, poinformował o tym, z jakimi opiniami się spotyka. - Pojawiają się różne opinie na mój temat. Proszę więc o rozsądne podchodzenie do tych informacji. To, że stałem się pacjentem numer zero, nie oznacza, że wszyscy inni zarazili się ode mnie. Jestem po prostu pierwszym przypadek, u którego potwierdzono koronawirus w Polsce - dodał mieszkaniec Cybinki.

WIDEO: Koronawirus w Lubuskiem. Czy jesteśmy gotowi na walkę z chorobą?

KORONAWIRUS W LUBUSKIEM. PRZECZYTAJ

Trwa głosowanie...

Czy w Zielonej Górze pojawią się kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa?

Źródło: TV Lubuszan

WIDEO: Objawy zakażenia koronawirusem, zasady higieny i zachowania. Poradnik Ministerstwa Zdrowia

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska