KOSTRZYN NAD ODRĄ. Nagi, agresywny i odurzony mężczyzna zaatakował policjanta. Teraz czekają go poważne konsekwencje. Kim jest 36-latek?

(red.)

Wideo

Zobacz galerię (12 zdjęć)
Prokuratura poparła inicjatywę policji i wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt wobec 36-letniego, agresywnego mężczyzny, który w czwartek, 1 sierpnia, zaatakował policjanta, kierującego ruchem drogowym w Kostrzynie, w ramach zabezpieczenia Pol’And’Rock Festival.

- Atak na policjanta miał charakter chuligański. Takie zachowanie jest niedopuszczalne i powinno zostać potępione - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Przypomnijmy, do sytuacji tej doszło w czwartek, 1 sierpnia, po godzinie 20.00. Policjant kierował wówczas ruchem drogowym w ramach zabezpieczenia Pol’And’Rock Festivalu, na jednym z najbardziej newralgicznych punktów w Kostrzynie. To właśnie w tym miejscu od strony Gorzowa przyjeżdża autami największa liczba miłośników festiwalu.

Nagi, agresywny i lekceważący komunikaty policjanta mężczyzna wszedł na zatłoczone skrzyżowanie między auta i nie miał zamiaru go opuszczać. 36-latek zlekceważył wyraźny komunikat policjanta. W pewnym momencie mężczyzna zaatakował funkcjonariusza, który szybko go obezwładnił. - Z ogólnodostępnym zapisem video tego zdarzenia dzięki zarejestrowaniu go i upublicznieniu przez naocznego świadka, mogła zapoznać się cała Polska. Podczas interwencji policjant doznał urazu wiązadeł barkowych. Przeprowadzone badania wykazały, że mężczyzna jest pod działaniem narkotyków - wyjaśnia nadkom. Maludy.

W sobotę, 3 sierpnia, z udziałem zatrzymanego 36-latka zostały przeprowadzone czynności procesowe z udziałem prokuratora. Podczas nich mężczyzna nie znajdował sensownego wytłumaczenia swojego zachowania. Zatrzymany usłyszał zarzut związany z art. 224 §1 i 2 - ze stosowaniem przemocy wobec funkcjonariusza publicznego w celu zaniechania prawnej czynności służbowej, następstwem której był uszczerbek na zdrowiu policjanta. Występek, którego się dopuścił miał znamiona czynu chuligańskiego, co będzie miało wpływ na zaostrzenie odpowiedzialności karnej. Ponadto policjanci skierują do sądu wniosek o jego ukaranie z uwago na fakt, że dopuścił się zakłócenia ładu i porządku publicznego oraz nieobyczajnego wybryku.

36-latek tymczasowo aresztowany

4 sierpnia otrzymaliśmy informacje, że Sąd Rejonowy w Słubicach rozpatrując wniosek policji i prokuratury, przychylił się do niego i zastosował wobec 36-latka, który zaatakował policjanta środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca.

Art. 224. Wymuszanie czynności urzędowych

  • § 1. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego,
  • podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  • § 2. Tej samej karze podlega, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.
  • § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest skutek określony w art. 156 spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu § 1 lub w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 57a. Zasady wymiaru kary za występek o charakterze chuligańskim

  • § 1. Skazując za występek o charakterze chuligańskim, sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Pol'and'Rock 2019. Rozpędzone auta nie wjadą w rejon festiwa...

Jedyna taka kąpiel w Polsce. Przeżyjmy to jeszcze raz. Tak w...

Pol'and'Rock Festiwal 2019. Majka Jeżowska porwała tłumy! Is...

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Bardzo dobrze ćpunowi
G
Gość
2019-08-04T09:57:32 02:00, Gość:

redaktorzyno......

to kim jest 36 latek ?

Piszesz tytuł artykułu i się nie potrafisz dostosować do tytułu ?

On jest takim samym zapewne 36 latkiem tylko o wiele bardziej zakłamanym niż ten golas bo ten z gazety już zrobił z niego bohatera i na tym chorym tytule zarobi na śniadanie , żenada

G
Gość
Czy możecie dowiedzieć się który diler i gdzie zaopatrzył go w dragi ?
G
Gość
redaktorzyno......

to kim jest 36 latek ?

Piszesz tytuł artykułu i się nie potrafisz dostosować do tytułu ?
Dodaj ogłoszenie