Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kostrzyn nad Odrą sprzedaje działki na terenach, gdzie odbywał się Przystanek Woodstock. Kupi je strefa ekonomiczna, powstaną tu nowe firmy

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Duża część terenu, na którym odbywał się Przystanek Woodstock (później Pol'and'Rock Festiwal) idzie pod młotek. 32 hektary zostaną sprzedane pod inwestycje. Powstaną tu nowe zakłady pracy.
Duża część terenu, na którym odbywał się Przystanek Woodstock (później Pol'and'Rock Festiwal) idzie pod młotek. 32 hektary zostaną sprzedane pod inwestycje. Powstaną tu nowe zakłady pracy. KWP Gorzów
Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna się powiększy. Strefie zaczyna brakować w Kostrzynie gruntów, na których mogłyby powstawać nowe firmy. Dlatego miasto wystawiło na sprzedaż 30 hektarów na terenach, gdzie niegdyś odbywał się Przystanek Woodstock (późniejszy Pol'and'Rock Festiwal).

Spis treści

Niespełna 300 hektarów – to tereny, których gospodarzem w Kostrzynie nad Odrą jest Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Większość z nich zostało przekazanych strefie przez miasto, gdy K-S SSE powstawała. To na nich przez lata wyrastały działające na terenie miasta zakłady przemysłowe. Problem w tym, że terenów pod kolejne inwestycje zaczyna brakować.

Na os. Drzewice powstaną dwa nowe zakłady

Strefa ma duże działki w rejonie os. Drzewice i drogi o roboczej nazwie KN4. Obecnie są tu łąki i pola, ale już niebawem zacznie się budowa dwóch dużych firm. Jedna będzie działać w branży logistycznej, w drugiej będą produkowane opakowania. Oznacza to, że z dostępnych tu około 60 hektarów pozostanie niewiele. – Z naszych informacji wynika, że jedna z tych firm będzie w ciągu doby obsługiwać około 80 ciężarówek. Dlatego tak spieszymy się z budową nowej drogi, bo ul. Reja i Asfaltowa takiego ruchu ciężarówek nie wytrzymają, a budowa nowych zakładów ruszy już niebawem – tłumaczy Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna nad Odrą. Nowa droga połączy ślepą dotychczas drogę KN4 z ul. Cmentarną i jest prowadzona wzdłuż torów kolejowych na Szczecin. Budowa trwa, a nowa droga już teraz nazywana jest nieformalnie „obwodnicą Drzewic”.

Miasto sprzedaje grunty strefie ekonomicznej

Zabudowanie działek na os. Drzewice oznaczać będzie, że strefie ekonomicznej zacznie brakować terenów, które mogłaby oferować kolejnym inwestorom na terenie Kostrzyna.

Gdyby teraz pojawił się duży, atrakcyjny inwestor, to mielibyśmy problem ze wskazaniem mu atrakcyjnej lokalizacji. Po prostu zaczyna brakować działek – przyznaje burmistrz.

Dlatego miasto wystawiło na przetarg grunty, które ma kupić strefa ekonomiczna. Decyzja o kupnie nowych terenów zapadła na walnym zebraniu K-S SSE jeszcze w zeszłym roku. Na sprzedaż wystawiono tereny, gdzie niegdyś odbywał się Przystanek Woodstock.

Wideo: Budowa drogi KN4 na os. Drzewice

od 7 lat

Działka do sprzedania za 28 mln zł

32-hektarowa działka przeznaczona jest pod zabudowę produkcyjno-usługową. Zaczyna się w miejscu, gdzie podczas organizowanego w Kostrzynie festiwalu stała duża scena. Obejmuje tereny, gdzie przed sceną bawiła się publiczność i ciągnie się aż do terenów dawnej strzelnicy wojskowej w rejonie os. Leśnego. Działka obejmuje więc również całe, rozległe zaplecze niegdysiejszego festiwalu. Cena wywoławcza to ponad 28 mln zł. Dla kostrzyńskiego budżetu oznaczałoby to duży zastrzyk gotówki.

Kolorem żółtym zaznaczono 32-hektarową działkę, którą miasto wystawiło na sprzedaż.
Kolorem żółtym zaznaczono 32-hektarową działkę, którą miasto wystawiło na sprzedaż. materiały urzędu miasta

Na terenach Przystanku Woodstock powstanie nowa droga

Miasto już ma w planie wybudowanie w tym miejscu drogi, która umożliwi dojazd do nowych terenów inwestycyjnych. Pieniądze będą pochodzić z gigantycznego, 88-milionowego wsparcia na rozwój, jakie od rządu otrzymał Kostrzyn. Nowa droga połączy ul. Północną (w rejonie, gdzie stała duża scena) z ul. Pralników (znajduje się na niej rondo, którego jedna z odnóg będzie prowadziła w stronę ul. Północnej). Dodatkowo na ul. Sportowej powstaje właśnie nowe skrzyżowanie, więc dojazd do 32-hektarowej działki będzie możliwy z dwóch stron: od terenu dawnego Przystanku Woodstock i od os. Leśnego.

Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą

Przystanek Woodstock (później Pol'and'Rock Festiwal) odbywał się w Kostrzynie nad Odrą od 2004 do 2019 roku. W 2020 roku ze względu na pandemię festiwal zorganizowano online. W 2021 Pol'and'Rock Festiwal odbył się w Makowicach-Płotach, obecnie organizowany jest w Czaplinku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska