MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kpt. Paweł Brela oficjalnie zastępcą komendanta KP PSP w Żarach. Uroczyste mianowanie w żarskiej komendzie

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Kpt. Paweł Brela oficjalnie zastępcą komendanta KP PSP w Żarach
Kpt. Paweł Brela oficjalnie zastępcą komendanta KP PSP w Żarach Aleksandra Łuczyńska
Kpt. Paweł Brela oficjalnie został zastępcą komendanta KP PSP w Żarach. W żarskiej komendzie odbyła się oficjalna uroczystość.

Kpt. Paweł Brela jest już oficjalnie zastępcą komendanta KP PSP w Żarach. We wtorek 11 czerwca, w samo południe w komendzie odbyła się oficjalna uroczystość. Decyzję powołania na stanowisko wręczył nadbrygadier Janusz Drozda Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Kpt. P. Brela do niedawna pełnił funkcję rzecznika prasowego komendy. Jak podkreślił, nowe stanowisko to dla niego ogromny zaszczyt. - Dziękuję za to wyróżnienie, to dla mnie także ogromna odpowiedzialność i wyzwanie - przyznał.

Kolejne awanse

Nowy zastępca komendanta karierę rozpoczął w 2006 r. od służby przygotowawczej na stanowisku stażysty w jednostce ratowniczo gaśniczej w Lubsku. Przed wstąpieniem w szeregi Państwowej Straży Pożarnej w latach 1999 – 2004 skończył studia na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2007 ukończył kurs kwalifikacyjny szeregowych Państwowej Straży Pożarnej w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp. z siedzibą w Świebodzinie. W 2007 został przeniesiony do pełnienia służby w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Żarach i awansowany na stanowisko młodszego ratownika. W 2012 r. ukończył szkolenie uzupełniające strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy i został awansowany na pierwszy stopień podoficerski i stanowisko ratownika. W 2013 r. został przeniesiony do pełnienia służby w systemie codziennym do wydziału operacyjno, kontrolno rozpoznawczego i awansowany na stanowisko starszego technika.

Kursy i szkolenia

W 2016 r. ukończył kwalifikacyjny kurs zawodowy w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu, uzyskując tytuł technika pożarnictwa, promocję na stopień młodszego aspiranta i awans na stanowisko starszego inspektora z zakresem czynności zastępcy naczelnika wydziału. W 2018 r. awansował na stanowisko starszego inspektora sztabowego. W 2021 r. po ukończeniu studiów niestacjonarnych I stopnia dla strażaków w służbie stałej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa, został promowany na pierwszy stopień oficerski i awansowany na stanowisko naczelnika wydziału operacyjno, kontrolno – rozpoznawczego. Od dnia 11 kwietnia 2024 r. pełnił obowiązki zastępcy komendanta powiatowego PSP w Żarach.

Odznaka i medal

Od początku służby związany był ze służbą operacyjną. Zdobywał doświadczenie zawodowe w obu jednostkach ratowniczo gaśniczych w Żarach i Lubsku. Jego pierwsze działania ratowniczo gaśnicze w roli kierującego działaniem ratowniczym to bardzo duży pożar składowiska w Brożku w 2017 r. Od tego czasu uczestniczył lub kierował działaniami jako oficer operacyjny przy najpoważniejszych zagrożeniach na terenie powiatu żarskiego. Doskonalił się w działalności kontrolno rozpoznawczej, specjalizując się w przepisach techniczno budowlanych i administracyjnych. W wydziale operacyjno - kontrolno - rozpoznawczym, angażował się we współpracę z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, gdzie nadzorował i prowadził szkolenia. W trakcie dotychczasowej służby wyróżniony Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Czytaj też:

Zobacz też: Święto strażaka

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska