MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jerzy Czbreszuk komendantem wojewódzkim policji w Lubuskiem

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Inspektor Jerzy Czebreszuk zarządza już lubuskim garnizonem Policji od niemal czterech miesięcy. Przez ten czas pełnił obowiązki komendanta wojewódzkiego.
Inspektor Jerzy Czebreszuk zarządza już lubuskim garnizonem Policji od niemal czterech miesięcy. Przez ten czas pełnił obowiązki komendanta wojewódzkiego. materiały policji
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Tomasz Siemoniak, na wniosek Komendanta Głównego Policji, inspektora Marka Boronia powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektora Jerzego Czebreszuka.

We wtorek (11 czerwca) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Tomasz Siemoniak powołał inspektora Jerzego Czebreszuka na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Powołanie nastąpiło na wniosek Komendanta Głównego Policji, inspektora Marka Boronia.

Jerzy Czebreszuk zaczynał w komendzie stołecznej

Nowy szef lubuskich stróżów prawa wstąpił w szeregi Policji w 1994 roku. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał w Oddziale Prewencji Policji Komendy Stołecznej Policji. W kolejnych latach służby związany był z pionem kryminalnym. W 2007 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Wisznicach. Siedem lat później objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim. Od sierpnia 2016 roku kierował Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej. 27 marca 2017 roku został powołany na Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, a od 1 stycznia 2018 roku pełnił służbę na stanowisku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Zarządzał już lubuskim garnizonem

Inspektor Jerzy Czebreszuk zarządza już lubuskim garnizonem Policji od niemal czterech miesięcy. Bowiem 28 lutego 2024 roku rozkazem Komendanta Głównego Policji, zostały mu powierzone obowiązki na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Na swoim koncie ma ważne odznaczenia

W trakcie dotychczasowej służby wyróżniony został między innymi medalem Organizacji Narodów Zjednoczonych za służbę w siłach pokojowych ONZ oraz Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Humanistyczno - Przyrodniczym w Siedlcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska