Kultura na haku: koncerty dadzą w Lubuskiem Paweł Domagała, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Jacek Bończyk...

Zdzisław HaczekZaktualizowano 
Przed nami koncertowy weekend 8-10 lutego 2019 r. w Lubuskiem. Ale też muzeum kusi wystawą o Zastalu, a w Kargowej… Tam będzie bitwa z 1919 roku! Albo jej rekonstrukcja…

Sulęcin
Luxtorpeda na Rock Beer Fest
Przed nami trzecia edycja Rock Beer Fest, gdzie będzie naprawdę dużo dobrej zabawy. Dziś zagrają kapela Dobre Piwo i TSZD (trap). W sobotę: Luxtorpeda, Power of Trinity, La Ninia oraz Penerra. Podczas imprezy będziecie mieli też okazję zobaczyć wystawę fotografii Macieja Gajdy. Szykuje się!
--> Sulęciński Ośrodek Kultury, piątek, 8 lutego 2019, sobota, 9 lutego 2019 r, od 18.00, bilety: piątek, 15 zł; sobota, 50-60 zł.

Strzelce Krajeńskie
Artur Barciś zrobi show!
Z okazji zbliżających się Walentynek wyjątkowe show zrobi znany aktor Artur Barciś. Artysta wraz z zespołem zaprasza za kulisy teatru oraz planu filmowego, opowiadając w sposób bardzo ciekawy i żartobliwy m.in. o dykcji, tremie, dowcipach, jakie aktorzy robią sobie na scenie oraz o zawodowych wpadkach. Show Barcisia to pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym i lubianym aktorem. W zespole muzycznym towarzyszącym Barcisiowi wystąpi strzelczanin, mistrz akordeonu, Marcin Ambrożuk.
Strzelecki Ośrodek Kultury, piątek, 8 lutego 2019, 19.00, bilety: 40-50 zł.

Zielona Góra
Hegemonia Zastalu w Muzeum Ziemi Lubuskiej
W Muzeum Ziemi Lubuskiej od 6 lutego 2019 r. czynna jest wystawa „Hegemonia Zastalu w Zielonej Górze. Dzieje Zaodrzańskich Zakładów Przemysłu Metalowego Zastal 1945-1991”. Na wystawie mamy 25 plansz. Opisano na nich chronologicznie dzieje Zastalu: od czasów przedwojennych, czyli założenia fabryki przez Georga Beuchelta w 1876 r., przez lata 40., 50. XX wieku… Po rok 1991. Plansze – i egzemplarze zakładowej gazety „Zastalowiec” - przypominają nie tylko co i ile fabryka produkowała. Ale też, jak Zastal dbał o swoich pracowników. Furorę robią ruchome modele prototypów wagonów w skali 1:10, wykonane przez Jana Jarzinę i jego współpracowników. Na cysternie można się przejechać!
--> Muzeum Ziemi Lubuskiej (bilety: 10 zł i 5 zł - ulgowe i grupowe (10 osób i powyżej) czynne:
piątek, 8 lutego, 2019: 11.00 – 17.00
sobota, 9 lutego 2019: 10.00 – 15.00
niedziela, 10 lutego 2019: 10.00 – 16.00

Zielona Góra
Noc z Jonaszem Koftą
Armia wokalistów i muzyków wystąpią podczas wieczoru poświęconego Jonaszowi Kofcie – wybitnemu poecie, satyrykowi, dramaturgowi, piosenkarzowi kabaretowemu.
Jego utwory zaśpiewają: Maja Gizicka, Ania Kalinowska , Natasza Iwaniszyn, Jadwiga Macewicz, Krzysztof Machalica, Lech Popławski, Anna Przybyła, Marcin Wiśniewski, Agnieszka Wójcik, Paulina Gołębiowska (na zdjęciu), Bartek Deryło, Anna Masiejczyk, Magdalena Maciejczyk, Alicja Dawidowicz. Aranżacje muzyczne i akompaniament: Yes4Jazz: Robert Chyła- sax, Wojtek Pruszyński – piano, Piotr Stepek –bas, Arek Skolik- perkusja. Dyrektor artystyczny - Natasza Smirnowa. Prowadzenie wieczoru: Ania Przybyła i Jerzy Nowak. W programie również archiwalne filmy i wspomnienia...
--> Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13, sobota, 9 lutego 2019, 20.00, bilety: 30 zł.

Gorzów Wlkp.
Mendelsohn symfonicznie
Jak w każydy piątek Filharmonia Gorzowska zaprasza na koncert symfoniczny. Tym razem będzie to „Nieziemski Men¬del¬sohn”. Wykonawcy: Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, Jacek Kraszewski (dyrygent) i Krzysztof Jakowicz (skrzypce).
Filharmonia Gorzowska, piątek, 8 lutego 2019, 19.00, bilety: 32-45 zł.

Kargowa
Tak bronili zachodniej granicy przed stu laty
W niedzielę, 10 lutego 2019 r. gmina zaprasza na wydarzenie „Nasi Bohaterowie – Stulecie obrony granicy zachodniej 12-13 lutego 1919 r.”. W programie: 11.00 – piknik militarny – budynek dawnej stacji PKP w Kargowej, 12.00 – złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniających bohaterów Powstania Wielkopolskiego, 12.30 – promocja publikacji „Tu też była Polska!” Danuty Wróblewskiej – mediateka, 14.00 – powstaniec hrabia Ignacy Mielżyński – plac przy dawnej stacji PKP, 14.45 – pokaz jazdy kaskaderskiej Apolinarski Group, 15.15 – obrona granicy zachodniej.
--> Niedziela, 10 lutego 2019 r., od 11.00, wstęp wolny.

Zielona Góra
Jacek Bończyk gwiazdą Biesiady Słowa
Dziś w Hydro(za)gadce w Zielonogórskim Ośrodku Kultury – Biesiada Słowa, czyli rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Miłość niejedno ma imię”. W recitalu wystąpi Jacek Bończyk - autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych, aktor i piosenkarz. Autor polskiej wersji językowej wielu piosenek w filmach, m.in.: „Shrek”, „Niedźwiedź w wielkim niebieskim domu”, „Mała Syrenka”.
--> Zielonogórski Ośrodek Kultury, Hydro(za)gadka, piątek, 8 lutego 2019, 19.00, bilety: 30 zł.

Gorzów Wlkp.
Aktor Paweł Domagała przyjedzie z nową płytą „1984”.
Paweł Domagała urodził się w Radomiu w 1984 r. Jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktor znany jest z wielu seriali, filmów fabularnych: „Wkręceni”, „Wkreceni 2”, „Dzień dobry, kocham cię”, „Planeta Singli”, „Czułość”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Polandja”, „Gotowi na wszystko. Exterminator”. To w tym ostatnim filmie śpiewa piosenkę „Gdzie jestem dziś” swojego autorstwa. Wiele piosenek artysty słyszymy w serialu „Powiedz tak!”. W 2016 r. Paweł Domagała zadebiutował płytą „Opowiem Ci o mnie”. W listopadzie 2018 r. ukazała się druga płyta artysty – „1984” z m.in. utworami „Weź nie pytaj” czy „Szczęście”.
--> Filharmonia Gorzowska, niedziela, 10 lutego 2019, 18.00, bilety tylko z ewentualnych zwrotów.

Zielona Góra
Acid Drinkers przywiezie moc metalowej energii
Ponad 20 lat temu ukazał się album Acid Drinkers - „High Proof Cosmic Milk”, a 10 lat później - „Verses Of Steel”. Teraz kwasożłopy pod wodzą Titusa przyjeżdżają z dźwiękami z tamtych płyt w ramach trasy Verses Of Milk Reprise. Na koncert zaprasza Stowarzyszenie Art Of Underground.
--> Klub WySPa, kampus B UZ, al. Wojska Polskiego, piątek, 8 lutego 2019, 19.00, bilety: 50 zł.

Gorzów Wlkp.
Zabawana komedia w Teatrze Osterwy
Macie ochotę na komedię? To polecamy wyjście do teatru w sobotę lub niedzielę do Teatru Osterwy na spektakl „Żona potrzebna od zaraz”. Ten
Komediowy spektakl „Żona potrzebna od zaraz” pokazuje, że jest gorsza rzecz dla mężczyzny niż posiadanie żony. To... jej brak! Szczególnie wtedy, gdy „posiadanie” żony może załatwić awans w firmie... Na scenie m.in. Jan Mierzyński, Krzysztof Tuchalski i Anna Łaniewska.
--> Teatr Osterwy, sobota i niedziela, 8 i 9 lutego 2019, 19.00, bilety: 30-35 zł.

Zielona Góra
Jazzgot’owa potańcowka z DJ Hannah
Jazzgot zaprasza na szaloną noc w rytmie deep/disco/rare groove session. Oprawą muzyczną zajmie się DJ Hannah.
--> Jazzgot, al. Niepodległości (budynek redakcji GL), sobota, 9 lutego 2019, 20.00.

Gorzów Wlkp.
Ballady i blues
After Blues charakteryzuje intrygujący repertuar oraz bliska współpracą m.in. z Tadeuszem Nalepą (2 lata) i Mirą Kubasińską (11 lat). Muzycy wierni bluesowi potrafią w perfekcyjny sposób nadać jego brzmieniu współczesny wymiar, przez co od lat uwodzą swoich stałych fanów jak i publiczność, której dotąd z bluesem nie było po drodze.
--> Teatr Osterwy, Art Cafe, piątek, 8 lutego 2019, 20.30, bilety: 50 zł. Rezerwacje: 601 733 079.

Zielona Góra
„Rok Rzeźby” Marka Sobczyka od dziś w Galerii BWA
Malarz, projektant i teoretyk Marek Sobczyk (urodził się w1956 roku w Warszawie, gdzie dziś mieszka i pracuje w Warszawie i gdzie studiował malarstwo w ASP) dziś otworzy wystawę „Rok Rzeźby”: „w tym projekcie ustalamy pewne perspektywy, stosujemy zasady i idee, analizujemy i poddajemy krytyce, kładziemy na stół argumenty, traktując materialność, sztuczność, rzeźbę i malarstwo jako argumenty właśnie”.
--> Galeria BWA, piątek, 8 lutego 2019, 19.00, wernisaż.

Zielona Góra
W Lubuskim Teatrze: dwa bilety w cenie jednego
W Lubuskim Teatrze - weekendowa promocja. Przy zakupie biletów na „Samotny zachód” oraz „Szklaną menażerię” otrzymujemy dwa bilety w cenie jednego, który kosztuje 35/40 zł. Autorem adaptacji „Szklanej menażerii” (sobota, niedziela, 16.00) - słynnego dramatu Tennessee Williamsa (premiera na Broadwayu w 1945 r.) – jest reżyser i aktor Lech Mackiewicz. W opowieści o rodzinie, w której u boku samotnej matki i brata żyje Laura, dziewczyna, której trudno odnaleźć się w realnym społeczeństwie, jej tragicznie utraconych marzeniach i rozpadzie rodziny - występują: Elżbieta Donimirska, Alicja Stasiewicz, Aleksander Stasiewicz i Ernest Nita. W gorzkiej komedii w klimacie filmów Quentina Tarantino - „Samotny zachód” Martina McDonagha (piątek, sobota, niedziela, 19.00) w reż. Roberta Czechowskiego oglądamy dwóch nienawidzących się braci (Jerzy Kaczmarowski i Janusz Młyński) z zapomnianej irlandzkiej mieściny, gdzie rządzi alkohol i beznadzieja. A pobliskie jezioro wciąż kusi i wciąga kolejne ofiary...
--> Lubuski Teatr: Samotny zachód: piątek, sobota, niedziela, 8, 9, 10 lutego 2019, 19.00; „Szklana menażeria”: sobota, niedziela, 9, 10 lutego 2019, 16.00. Bilety: 35/40 w przypadku jednej osoby, ale tyle samo - 35/40 zł – zapłacimy za bilety dla dwóch osób.

Materiał oryginalny: Kultura na haku: koncerty dadzą w Lubuskiem Paweł Domagała, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Jacek Bończyk... - Gazeta Lubuska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3