Lechia UKP ogrywa Jarotę na koniec rundy jesiennej

Przemysław Piotrowski
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia Zielona Góra po wspaniałym pojedynku pokonała Jarotę Jarocin. Dwukrotnie przegrywała, ale za każdym razem szybko wyrównywała.

Od początku gospodarze mocno przycisnęli, ale to rywale pierwsi zdobyli gola. W 16 min piłka trafiła do Macieja Piątka, a ten spokojnie przepchnął obrońcę i pokonał Łukasza Twarowskiego. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Michał Kojder był faulowany w polu karnym, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Adrian Jeremicz.

Gdy wydawało się, że lechici opanowali sytuację, Jarota znów ukąsiła, a głową piłkę wbił do siatki Michael Sanni. Już kilka minut później mogło być 2:2, ale piękny strzał Kojdera wybił czubkami palców Szymon Dutkiewicz. To co nie udało się napastnikowi Lechii, fantastycznie wykonał Rafał Świtaj. Z 25 metrów mocno kropnął, totalnie zaskakując bramkarza gości, który jedynie odprowadził wzrokiem piłkę zmierzającą w prawe okienko.

W drugiej Lechia UKP prowadziła grę, a rywale starali się kontrować. Tempo trochę siadło, ale na kwadrans przed końcem, gospodarze rzucili się do frontalnego ataku. W 85 minucie po rzucie rożnym bitym przez Świtaja, akcję zamknął Rafał Figiel i z najbliższej odległości, głową wpakował piłkę do siatki. Tuż przed końcowym gwizdkiem gości dobił po przepięknej akcji Michał Maślenik.

LECHIA UKP ZIELONA GÓRA - JAROTA JAROCIN 4:2 (2:2)

Bramki: Jeremicz (18), Świtaj (35), Figiel (85), Maślenik (90) - Piątek (16), Sanni (21).
LECHIA UKP: Twarowski - Pawliczak, Jasiński, Wojtysiak, Topolski - Głowania (od 65 min Piskorski), Górecki (od 83 min Maślenik), Figiel, Świtaj - Jeremicz (od 75 min Duchnowski), Kojder.
JAROTA: Dutkiewicz - Kosiński, Garbarek, Czabański, Grzegorzewski (od 66 min Pawlaczyk) - Pacyński (od 82 min Kryś), Idzikowski, Sanni, Sowiński - Smektała, Piątek.
Żółta kartka: Wojtysiak. Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 300.