Lubuscy piłkarze rozegrali kolejne kontrolne mecze

Paweł Górski
W Zielonej Górze towarzysko zmierzyli się dwaj trzecioligowcy – Lechia i Odra
W Zielonej Górze towarzysko zmierzyli się dwaj trzecioligowcy – Lechia i Odra Facebook/ODRA Skrzynie ZAJĄC Bytom Odrzański
Za nami kolejny tydzień przygotowań do piłkarskiej wiosny w III lidze. Do rozgrywania meczów kontrolnych przystąpiły już wszystkie lubuskie zespoły.

W mijającym tygodniu jako pierwszy swój sparing rozegrał Solar Home Stilon Gorzów, który w środę 24 stycznia zmierzył się z Lubuszaninem Drezdenko. Gorzowianie pokonali lidera lubuskiej IV ligi 3:1. Już do przerwy prowadzili oni 2:0 po golach Emila Drozdowicza i Łukasza Kopcia. Po zmianie stron jedno trafienie dołożył natomiast Paweł Fediuk.

Jeszcze wyższą wygraną odnieśli piłkarze Cariny Gubin, którzy w sobotę 27 stycznia zagrali w Żarach z dziewiątą drużyną dolnośląskiej IV ligi, Polonią-Stalą Świdnica. Drużynę trenera Grzegorza Kopernickiego do zwycięstwa 6:2 poprowadziły dwa gole Denisa Matuszewskiego oraz bramki Jakuba Łobody, Igora Kyzioła, Takato Sakaiego i Oskara Kozdronia.

W Zielonej Górze natomiast na krytym boisku pod balonem zmierzyły się miejscowa Lechia i Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański. To wyrównane spotkanie minimalnie wygrali zielonogórzanie, którym zwycięstwo 1:0 zapewnił w 79 minucie Jakub Guder.

Swojego pierwszego tej zimy sparingu do udanych nie zaliczy z pewnością AstroEnergy Warta Gorzów. W Szczecinie uległa ona miejscowemu Świtowi Skolwin aż 0:5.