Lubuska liga trampkarzy. Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra łatwo wygrywa z Koroną Wschowa 3:0 [ZDJĘCIA, WIDEO]

(eska)
Lubuska liga trampkarzy. Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra - Korona Wschowa 3:0 Szymon Kozica
W sobotę, 11 maja, trampkarze Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego Zielona Góra na własnym boisku pokonali Koronę Wschowa 3:0 (2:0). Gospodarze szybko strzelili dwie bramki, a trzecią dołożyli po przerwie. Wynik meczu mógł być zdecydowanie wyższy...

Pierwszemu spotkaniu obu drużyn, 23 marca we Wschowie, gdzie Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego wygrała 1:0, towarzyszyły emocje do samego końca i momentami zbyt gorąca atmosfera. W sobotę w Zielonej Górze było już zupełnie inaczej.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie po precyzyjnym strzale z około 11 metrów. Równie szybko podwyższyli na 2:0 po dośrodkowaniu z prawej strony, umiejętnie zamkniętym - piłka odbiła się od poprzeczki i całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra wysoko wygrywa z Wartą Gorzów w lubuskiej lidze trampkarzy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po przerwie Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego miała sporo dobrych, a nawet bardzo dobrych sytuacji do zdobycia gola, ale nieco szwankowała skuteczność. W drugiej połowie padła jedna bramka. Po dośrodkowaniu z prawej strony nikt w polu karnym nie przeciął lotu piłki, a ta... ugrzęzła w siatce Korony.

- Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu - ocenił Maciej Górecki, trener Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego. - Od początku prowadziliśmy grę, byliśmy agresywni w odbiorze - tak jak chciałbym, żeby ten zespół funkcjonował. Były oczywiście momenty, gdzie troszeczkę za dużo pozwalaliśmy zespołowi ze Wschowy na tworzenie ich gry, ale generalnie jestem zadowolony. Wynik 3:0 - myślę, że powinno być troszeczkę więcej, bo mieliśmy dużo sytuacji takich, że szok, że piłka nie wpadła do bramki. Ale nie można narzekać.

Niespodzianka w lubuskiej lidze trampkarzy. Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra uległa Progresowi Gorzów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czy dwie szybko strzelone bramki przez Akademię Piłkarską Macieja Murawskiego "ustawiły" mecz? - Myślę, że zdecydowanie, bo to morale zawodników zaraz spada - przyznał Rafał Kulczykowski, trener Korony. - Zaskoczył nas przeciwnik, grając trójką z tyłu. Myśmy po tych dwóch bramkach szybko skorygowali, już było lepiej, ale też za późno.